english
13. Contemporary İstanbul-2018
Başlama-Bitiş Tarihi: 20.09.2018 - 23.09.2018
Yer: İstanbul
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te
Milliyet Sanat Contemporary İstanbul' da

Yerli ve yabancı güncel sanatı izleyicilerle buluşturmayı amaçlayan ve her geçen yıl bu amacı doğrultusunda kendine yenilikler katarak yoluna devam eden Contemporary Istanbul (CI), bu sene 13. kez, 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşiyor.

Her yıl Contemporary İstanbul’da yeni bir projeyle yer alan Milliyet Sanat dergisi, bu yıl bir ilke imza atacak. Milliyet Sanat’a ayrılmış özel etkinlik alanında, sanat otoritelerince “Türkiye’nin en önemli koleksiyoncusu” kabul edilen Sayın Erdoğan Demirören’in koleksiyonundan özel bir seçkinin yer aldığı video fuar ziyaretçileriyle ilk kez buluşacak. 

Bu videoda Demirören’in geniş koleksiyonundan sadece holdingteki çalışma alanlarında yer alan resimler görülebilecek. Antoine De Favray’den Burhan Doğançay’a birbirinden değerli sanatçıların eserleri Demirören’in iş hayatında da sanatla iç içe bir yaşam sürdüğünün göstergesi.

 

“Sanata sanat arası” konseptiyle, etkinliğe gelen sanatseverlerin ağırlanacağı Milliyet Sanat alanında, konforlu bir oturma köşesi yer alıyor. Fuarı ziyaret edenler bu alanda dinlenme, sohbet etme imkanı da bulacak, Milliyet Sanat’ın 46 yıllık arşivinden seçilmiş sayfalarla yarım asra yakın bir sanat tarihine yolculuk etmiş olacaklar.

Henüz yorum yapılmamış.