english
I. Ulusal Sanat Sempozyumu Performansı
Başlama-Bitiş Tarihi: 13.03.2017 - 13.03.2017
Yer: Ankara
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te
“Bir Parça Sempozyum”




GAZİ ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ ve EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ
I. Ulusal Sanat Sempozyumu Performansı
13.03.2017 tarihinde Nur GÖKBULUT öğrencileri tarafından gerçekleştirilecek olan “Bir Parça Sempozyum” adlı etkinliğe herkes davetlidir.
 
14.00-14.05 Emine SÖNMEZ “Açılış
Konuşması”
 
I. OTURUM Oturum Başkanı: Serpil SARI
14.05-14.15 Canan YILMAZ “Otantik Işlerde
Bartın Işi Tel Kırma”
14.15-14.25 Zeynep YEILÇIMEN
“Geçmişten Günümüze Bir Nakış
Malzemesi Olarak Kasnak”
14.25-14.35 Veli OLGUN
“Otantik Mardin Taş Evleri”
14.35-14.45 Emine SÖNMEZ
“ Parçadan Sanata Kırkpare”
14.45-14.55 Ibrahim HÜNERCI
“Otantik Malzemelerdeki Plastik
Elemanlara 3 Boyutlu Dokunuş”
14.55-15.05 Hazal BAŞARIR “Illüstrasyonda
Otantik Dokunuşlar”
 
15.05-15.15 Ara
 
II. OTURUM Oturum Başkanı: Canan YILMAZ
15.15-15.25 Abbas Ketizmen “Grafoloji”
15.25-15.35 Ülkü UYSAL
“Kavramsal Sanat”
15.35-15.45 Zeynep TAŞ
“Video Sanatı”
15.45-15.55 Serpil SARI
“Temellük Sanatı”
15.55-16.05 Gizem SÜRÜCÜ
“Soyut Dışavurumculuk Akımı
Kapsamında Renk Alanı”
 
16.05-16.15 Ara
 
III. OTURUM Oturum Başkanı: Zeynep TAŞ
16.15-16.25 Akife DEKELI
“Ansiklopedi ve Kitap Resimlerinin Kolaj
Olarak Degerlendirilmesi”
16.25-16.35 Başak ÖCALAN “Dansın
Hikâyesi”
16.35-16.45 Aye EVYAPAR “Önemli ve
Önemsiz”- “Taş Ruhlar”
16.45-16.55 Ijlal MARMARISLI “Laf Taşıma
Taş Taşı, Mehmet Aksoy”
16.55-17.05 Ece Ayça KEMALOGLU
“Şeffaflık Kavramının Sanat Üzerine
Incelenmesi”
17.05-17.15 Cansu ATAOL “Piyon”
17.15-17.25 Alptekin SOY “Sanat Kültürü”

 

Henüz yorum yapılmamış.