english
Uluslar arası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali (2013)
Başlama-Bitiş Tarihi: 08.11.2013 - 28.11.2013
www.marmariskulturmerkezi.com
kalimerhaba@kalimerhaba.org
0 (252) 413 45 00
Yer: Muğla
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te
08 – 28 Kasım 2013 Tarihleri arasında gerçekleşecek, 8. Uluslar arası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali programı içinde yer alan, Erkek Objektifinden Kadın, Kadın Gözü ile Dünya Fotoğraf Dayanışması Sergisi için bir bilgilendirme toplantısı yapan, Kalimerhaba Derneği – Marmaris Kültür Merkezi yetkilileri, sergimizin başlığı ile tekrar insani öğelerin ön planda olduğu, içinden duygu geçen, etkileyici, toplumsal mesajı olan sergilerin halkla buluşacağını söylediler.

Marmaris Kültür Merkezi Kalimerhaba Derneği’nde bir araya gelen,  8. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali Sanat Danışmanları grubu , Teoman Armağan (Ressam) -  Ömer Yazıcıoğlu (Eğitimci – Fotoğraf Sanatçısı) Tülin Tünay (Dans Eğitimeni) – Seyhan Terzioğlu (Fotoğraf Sanatçısı) Selma Sonat ( Tiyatro Sanatçısı – Kalimerhaba Der. Bşk.) Umur Özlüer (Kameraman – Festival Proje Koordinatörü) bu yıl ki festivalin yine etkinliklerle dolu, dolu geçeceğini, Dünyanın en uzun süreli Kadın ve Sanat Festivali olan, 8. Marmaris Kadın ve Sanat Festivali’nin 20 gün içerisinde, onlarca etkinlik gerçekleştireceğini, ekte bulunan öngörülen festival programına, katkıda bulunmak isteyenlerin önerilerine açık olduklarını belirterek, festivaller bir toplumun bulundukları yörenin yararına gerçekleştirecekleri etkinliklerde, birlikte hareket etme kültürünün yansımasıdır. Dolayısı ile, tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının, Odaların, Meslek Örgütlerinin , Yerel Yönetimlerin, ortak akıl birliğine katılarak, Marmaris’in yerinde tanıtımını Kültür ve Sanatla  gerçekleştiren 8. Marmaris Kadın ve Sanat Festivali’ne  katkı koymalarını beklediklerini vurguladılar.

Etkinliğin detayları konusunda bilgi aktaran Seyhan Terzioğlu,  Uluslar arası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali etkinlikleri programı içerisinde yer alan “Erkek Objektifinden Kadın, Kadın Gözü ile Dünya Fotoğraf Dayanışması Sergisi” fotoğraf sanatına gönül veren tüm insanlara açık olup, amacımız; öncelikle  Kadın sorunlarının olmadığı, insanca,  eşit yaşanabilir bir Dünya için, geleceğe iz bırakacak mesajlar vermektir.

Ayrıca, günümüzde, yükselen,  bir  tüketim değeri  olarak, yaşamın her adımında, ilkokuldan itibaren önümüze sürülen ve her türlü insani değeri ezip geçerek ödüle ulaşmayı  geçerli sayan , bu anlamsız hırsa kapılanlardan, ikincisinin bile mutsuz olduğu bir yarışma anlayışına karşı, özümüzde var olan, yardımlaşma ve dayanışma kültürünü  ortaya koyarak, ön plana çıkarmak, ve  “bu işte benim de katkım var” onurunu , hep birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşamaktır.

İşte bu felsefenin ürünü olarak çekilecek, fotoğraflarınızı dijital ortamda info@ajansvillaekip.com  adresimize e-posta olarak yollayabilir, (Fotoğrafların boyutu minimum 1MB ile maksimum 3MB arasında,  çözünürlükleri ise 300 dpi olmalıdır)

www.facebook.com/8UluslararasiMarmarisKadinVeSanatFestivali

ve  

www.facebook.com/events/154679208014120/156079424540765/?notif_t=plan_mall_activity

”Fotoğraf Dayanışması Sergisi” sayfamıza yükleyebilirsiniz.

Her katılımcının 4 adet fotoğrafla iştirak edeceği  “Erkek Objektifinden Kadın, Kadın Gözü ile Dünya Fotoğraf Dayanışması Sergisi” 21 – 27 Mart 2013 Tarihleri arasında 8. Uluslar arası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali Özel Salonunda, katılanların özgeçmişleri, kendi fotoğraflarının yer aldığı bir projeksiyon gösterisi ile günün belirli saatlerinde halkla buluşacaktır.

Serginin Ustaların Objektifinden bölümünde ise, aynı temanın işlendiği  30x 40 ebadında 20 Fotoğraf basılmış  olarak sergilenerek ,  sanatçıların imza gününde,  sıralı kopyaları arzu eden ziyaretçilere, geliri, sanat eğitimi gören olanakları sınırlı gençlere verilmek üzere  bağış karşılığı teslim edilecektir.

Katılımcılara birer adet, Sergi Katılım Belgesi ile birlikte, CD Sergi Katalogu verilecek, Festival Dergisi’nde isimleri yer alacaktır. Katılımcılar arzu ederlerse, Festival içerisinde yer alan Köy Turu ve Marmaris Körfezi Tekne gezisine ücretsiz katılarak, fotoğraf çekebileceklerdir. Dedi.

Marmaris Kültür Merkezi – Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Sonat bu yıl da Dünya Tiyatrolar Günü olan 27 Mart’ta tamamen Marmarisli sanatçılar tarafından gerçekleştirilen “Aşk Oyunları” adlı Oyunu İçmeler Belediyesi Kültür Salonunda  MKM nin bir kültür hizmeti olarak ücretsiz  sahneleyeceklerini belirterek, oyunumuza ve etkinliklerimize tüm Marmarisliler ve Marmaris’te yaşayan,tatil yapan Dünya İnsanları davetlidir dedi.

Sanatçıların Karma Güzel Sanatlar Sergisi ve Erkek Objektifinden Kadın, Kadın Gözü ile Dünya Fotoğraf Dayanışması Sergisi’ne katılmaları için www.marmariskulturmerkezi.com  web  sitesinden ve 0532 3148838 numaralı telefondan bilgi alabileceklerini söyleyen Umur Özlüer,  Marmarisliler’den 8 yıldır büyük özverilerle sürdürülen bu festivale sahip çıkarak , Marmaris’in markalaşma sürecine Kültür Sanatla da katkıda bulunmalarını gerektiğini belirtti.

Etkinlik Programı
Henüz yorum yapılmamış.