english
Akdeniz Arkeoloji Turizmi Fuarı (14)
Başlama-Bitiş Tarihi: 17.11.2011 - 20.11.2011
www.borsaturismo.com
info@leaderonline.it
Yer: Paestum
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te
İtalya’da düzenlenen ''14. Akdeniz Arkeoloji Turizmi Fuarı'' Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Salerno Valisi Edmondo Cirielli’nin katılımıyla açıldı.

Türkiye, İtalya’nın Paestum şehrinde arkeolojik mirasa yönelik olarak düzenlenen ve dünyanın en büyük arkeoloji fuarı niteliği taşıyan “14. Akdeniz Turizm Arkeolojisi Fuarı”na onur konuğu olarak katılıyor. UNESCO, ICCROM gibi uluslararası organizasyonların işbirliği ile hazırlanan fuarda ülkemizin arkeolojik mirası tanıtılacak.


Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Roma Büyükelçimiz Hakkı Akil ve Bakanlık yetkililerinin katılacağı fuarın yan etkinliği olarak “Geçmişi Yaşamak. Türkiye’nin Arkeolojik Mirasını Keşfedin” konulu bir de konferans düzenlenecek.


İnteraktif ve sanal teknolojilerin turizm ve kültürel mirasla ilgili kullanımında profesyonellerin ve ilgililerin katıldığı ilk uluslararası fuar olma özelliğini de taşıyan “14. Akdeniz Turizm Arkeolojisi Fuarı” her yıl turizm arkeolojisi ile ilgili çok sayıda ziyaretçi, birçok ülkeden enstitüler, koruma kurulları, belediyeler, ticaret odaları, turizm tanıtım şirketleri, arkeolojik parklar ve anıtlarla ilgili birlikler, turizm birlikleri ve dernekleri ile yayın kuruluşlarının katılımıyla düzenleniyor. Arkeolojik yerlerin ve destinasyonların farklı kültürlerle entegrasyonunu yaratmak, özel turizm ürünlerinin tanıtımı ve kültürel etkinlikler ile ilgili mali imkanların arttırılmasını hedef alan fuarda çeşitli konularda düzenlenen toplantılara arkeoloji konusunda uzman konuşmacılar, basın yayın mensupları iştirak ediyor.


Ariston Sergi Merkezi’nde 17-20 Kasım 2011 tarihleri arasında 17.000 m²lik bir alan üzerinde düzenlenecek olan fuarda ülkemize özel olarak ayrılan bölümde müze ve ören yerlerimizin tanıtımı yapılacak. “14. Akdeniz Turizm Arkeolojisi Fuarı”nda ayrıca “Türkiye’de Arkeoloji” konulu bir sunum ile ülkemizde kazı yapan İtalyan kazı heyeti başkanlarının da sunumları yer alacak.

Henüz yorum yapılmamış.