english
Akbank Sanat Uluslararası Küratör Yarışması (2012)
Başlama-Bitiş Tarihi: 10.10.2012 - 05.11.2012
www.akbanksanat.com/tr/icc
[0212] 252 3500 / 131
Yer: İstanbul
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te

Akbank Sanat Uluslararası Küratör Yarışması'nın birincisini düzenliyor. Yarışma kariyerlerinin başındaki küratörlere destek vermeyi, küratöryal çalışmalara olan ilgiyi arttırmayı ve güncel sanat alanında yeni projeleri teşvik etmeyi hedefliyor. Başak Şenova tarafından geliştirilen ve yürütülen yarışma, başvuruya dayalı bir süreçte üç üyeden oluşan bir uluslararası jüri ile önerileri değerlendirecek.

Bu yılın jürisi Kudüs'teki Al-Ma'mal Çağdaş Sanat Vakfı direktörü ve Filistin Müzesi Şef Küratörü Jack Persekian, CCA, Glasgow direktörü ve Glasgow School of Art'ta ders veren ve araştırma yapmakta olan Francis McKee ile bağımsız küratör Başak Şenova'dan oluşuyor.

Kazanan küratöre taslak olarak önerdiği sergiyi, sergi kataloğunu, önereceği ek etkinliklerle birlikte 15 Şubat - 30 Nisan 2013 tarihleri arasında Akbank Sanat'ta gerçekleştirme fırsatı verilecek.

Katılım koşulları: Yarışma 40 yaşının altındaki küratörlerin katılımına açıktır. İkamet ya da vatandaşlık şartı aranmamaktadır. Küratörler yarışmaya bireysel olarak katılabilecekleri gibi grup olarak (veya küratör kollektifleri olarak) da katılabilecekler. Küratörlerin projelere sanatçı olarak dahil olmaları kabul edilmemektedir.

Şartname: Küratörler yarışma için hazırlanan (www.akbanksanat.com/icc adresinden indirilecek olan) formu doldurarak, hem sergi önerisinin kavramsal çerçevesini, hem de sanatçıları ve işlerini teknik ayrıntılarına kadar açıklayacaklardır. Sergi önerisine sergi dışında (konuşma veya video gösterimi gibi) sergiye eklemlenebilecek etkinlikler de dahil edilebilir. Başvuru formları İngilizce doldurulacaktır. Katılımcıların doldurdukları başvuru formunu (sadece elektronik ortamda), özgeçmişlerini (en fazla 2 sayfa) ve önerilerine eşlik eden görsel malzemeyi (toplamda en fazla 4MB) icc@akbank.com adresine elektronik posta ile yollamaları gerekmektedir. Başvurular için son tarih 5 Kasım 2012, saat 17:00 (GMT +2) olarak belirlenmiştir. Geç başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuruların daha önce yayınlanmamış ve sergi önerilerinin daha önce uygulanmamış ve sergilenmemiş olması gerekmektedir.

Sergi mekanının planı, şartname ve başvuru formuna www.akbanksanat.com/icc web sitesinden ulaşılabilir.

Detaylı bilgi için: 0 212 252 35 00/131

Henüz yorum yapılmamış.