english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
06.12.2012
Müzik
NDS Barok Müzik Günleri başlıyor Notre Dame de Sion (NDS) Fransız Lisesi klasik müzik konserlerinde Aralık ayı boyunca Barok Müzik Geceleri olacak. 6 – 12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek Barok Müzik Geceleri'nin ilki yarın akşam 19.30'da klavsen sanatçısı Pierre Hantaï konseriyle başlıyor. Sanatçı b   »
06.12.2012
Diğer
RADİKAL - ECE ÇELİK - ece.celikis@gmail.com Şahane bir fikriniz var; bir tasarım, sinema filmi ya da bilgisayar oyunu... Lakin gerekli parayı toparlayamıyorsunuz. Hemen karalar bağlamayın, bir tür 'modern imece' olan 'kitlesel fonlama'yı deneyin. Amerika ’dan tüm dünyaya yayılan, son beş yıldır hayli popüler bir sistem   »
06.12.2012
Müzik
AA Blues müziğinin sevilen isimleri, “23. Efes Pilsen Blues Festivali” kapsamında Edirneli müzikseverlerle buluştu. Blues'un Grammy ve Emmy ödüllü isimlerini buluşturan festival kapsamında bir restoranda gerçekleştirilen konserde, armonika Blues ustası Billy Branch ve grubu The Sons of Blues, Billy Branch'ın öz   »
06.12.2012
Müzik
AA Caz piyanisti ve besteci Dave Warren Brubeck, 92. doğumgününden bir gün önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Amerikalı caz piyanisti ve besteci Dave Warren Brubeck, 92 yaşında hayata veda etti. Chicago Tribune gazetesi, piyanistin menajerine dayanarak, Brubeck'in ABD'nin Connecticut eyaletindeki Norwalk hastane   »
06.12.2012
Diğer
Ayrıntılıbilgi için tıklayınız.   »
05.12.2012
Sinema
Yönetmen Sezen Kayhan'ın ilk kısa filmi "Erik Zamanı", ABD'den ödülle döndü. "Erik Zamanı", Las Vegas'ta düzenlenen Nevada Film Festivali'nde yarıştı. Film, festivalin kısa filmler için verdiği büyük ödül olan "Jüri Özel Ödülü"nü Roozbeh Da   »
05.12.2012
Edebiyat
Türkiye’nin önemli edebiyatçıların biri olan ve 76 yıllık yaşamına 60’a yakın eser sığdıran Hilmi Yavuz, Şairliğinin 60. Yılında, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Medeniyet ve Kültür Araştırmaları Merkezi işbirliğiyle organize edilen bir sempozyumla ele alınıyor. Hilmi Yavuz Sempozyumu, İstanbul’da 8 Aralık 2012 Cumart   »
05.12.2012
Sinema
“Diyarbakır’da Sivil Toplumla İnsan Hakları ve Sinema” programı, 7-8 Aralık 2012’de İnsan Hakları ve Toplumsal Adalet başlığı ile devam ediyor. İki günlük program 7 Aralık 2012 Cuma günü saat 19.00’da Avrupa Sineması’nda Patricio Guzman’ın Işığa Özlem film gösterimiyle başlayacak. Program, 8 Aralık 2   »
05.12.2012
Sinema
Geçtiğimiz hafta İstanbul'a gelen Robert Redford, ''Bence Türkiye’de bağımsız filmler ve ana akım filmleri şeklinde bir ayrım yapılamaz çünkü bütün filmler bağımsız gibi'' diye konuştu. Kurucusu olduğu Sundance Film Festivali’nin bir uzantısı olan Sundance Channel’in Türkiye’deki lans   »
05.12.2012
Edebiyat
The New York Times Book Review editörleri, 2012'nin en iyi 10 kitabını seçti. Listenin zirvesinde Man Booker Ödülü'nü ikinci kez kazanan Hilary Mantel var. New York Times gazetesinin kitap eki Book Review her yıl sonunda belirlediği 'Yılın En İyi 10 Kitabı' listesini açıkladı. Listenin ilk sırasında bu yıl Man Booker   »
03.12.2012
Edebiyat
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kürtçe'nin ardından ilk kez Süryanice bir kitap bastı. Daha önce çeşitli dillere çevrilen Süryani Mor Afram'ın 4'üncü yüzyılda yazdığı 30 şiir "Kutsal Ruhun Kavalı" adıyla ilk baskıda 3 bin 500 adet basıldı. 2 kitaplık sette Süryanicenin yanı sıra şiirleri   »
03.12.2012
Müzik
Hande Sönmez Emir Gamsızoğlu, şu çok meşhur 'Artık çok geç' kalıbımızı kıran bir piyanist. 20 yaşında piyanist olmak için kolları sıvadığında da bu gibi cümlelere ne kadar maruz kaldığını hissetmek güç değil. Ama yılmayınca ortaya neler çıktığını tahmin etmek de o kadar güç değil. Şu sıralar   »
03.12.2012
Sinema
Bu yıl ilk kez düzenlenen Viyana Türk Filmleri Haftası sinema severlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Şehrin tarihi sineması Künstlerhaus’ta gerçekleşen açılış törenine Türk sinemasında önemli başarılara imza atan isimler katıldı. Viyana Türk Filmleri Haftası ve Film Marketi, 29 Kasım gecesi Viyana’nın tarihi si   »
03.12.2012
Müzik
Engellerin Ötesinde, 300'ü aşkın gönüllünün katılımıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için sahne aldı. Flash mob gösterileri İstanbul'un farklı noktalarında devam edecek. Engellerin Ötesinde Derneği EOD, Türkiye’deki her 8 kişiden birinin engelli olduğunu vurgulamak amacıyla organize ettiği   »
03.12.2012
Sinema
Michael Haneke son filmi Aşk ile Avrupa Film Ödülleri'ne damgasını vurdu. 25. Avrupa Film Ödülleri, Malta’da sahiplerini buldu. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’yi kazanan Michael Haneke imzalı Amour (Aşk), geceye damgasını vurdu. ‘En İyi Film’ ödülünü kazanan Aşk, yönetmeni Han   »