english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
09.12.2012
Diğer
NASA, çocukların uzayla ilgili dikkatini çekmek için sevilen oyun “Angry Birds”e ev sahipliği yapıyor… Angry Birds-NASA işbirliği kapsamında, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) kadar giden “Angry Birds”, İstanbul Marmara Forum’daki Uzay Sergisi’nde de çocuklarla buluşuyor. NASA (Amerikan U   »
09.12.2012
Diğer
Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Sanat Merkezi Devlet Tiyatrosu Salonunda yapılan programda engelli çocuklar hünerlerini sergilediler. 3 Aralık Engelliler Günü münasebetiyle yapılan etkinliklere devam ediliyor. Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Cahit Sıtkı Tarancı   »
09.12.2012
Opera
Verdi'nin unutulmaz operası "La Traviata"yı bu kez ünlü yönetmen Ferzan Özpetek sahneye koydu. Napoli'deki San Carlo Tiyatrosu'nda yapılan galaya ilgi büyüktü. Özpetek filmlerindeki renk ve canlılığı opera sahnesine bakın nasıl taşıdı. Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümün&u   »
09.12.2012
Sinema
Türkiye sinemasının usta isimleriyle yola çıkan ve 12 Ocak'ta II. Dönemine başlayacak olan CAVA'nın temel düzey atölyeleri ön koşulsuz herkese açık... CerModern ve Yapım-eki işbirlikteliğiyle bir sanat inisiyatifi olarak temellenen CAVA (Cinema and Audio Visual Arts), 13 Ekim 2012'de başladığı ilk dönemini geride bı   »
09.12.2012
Tiyatro
Aydın Orak'ın yazdığı Daf/Kapan Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde sahneleniyor. Dilan Güçer, Remzi Pamukçu ve Aydın Orak'ın rol aldığı Daf'ın ilk gösterimi 18. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında gerçekleşti. İstanbul Tiyatro Festivali'nden sonra yeni sezona Tiyatro Avesta'nın yeni rejisiyle giren oyun, 17.   »
07.12.2012
Müzik
Antalya'da engelli öğrenciler yararına düzenlenen piyano konseri yoğun ilgi gördü. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli öğrenciler yararına düzenlenen piyano konseri yoğun ilgi gördü. Genç piyanistler performanslarıyla izleyenleri büyüledi. Antalya Büyükşehir Belediyes   »
06.12.2012
Edebiyat
Man Booker Roman Ödülü sponsorlarının 2007 yılından bu yana düzenlediği Man Asian Edebiyat Ödülü’nün uzun listesinde Elif Şafak ve Orhan Pamuk da yer alıyor. Aralarında Hindistan, Afganistan, Japonya ve Türkiye’nin de bulunduğu 34 ülkenin yazarlarının, İngilizce yazılmış ya da İngilizceye çevrilmiş eser   »
06.12.2012
Edebiyat
Kütüphanelerde muhafaza edilecek nitelikte özel sayılara imza atan Türk Edebiyatı dergisi, aralık sayısında da Ahmet Midhat Efendi özel sayısı ile çıktı. Dergi, vefatının 100. yılında ele aldığı Ahmet Midhat Efendi hakkındaki en yetkin isimlerden M. Orhan Okay ile söyleşiyor. ‘Hocaların hocası’ Okay, ‘Hâce-i ev   »
06.12.2012
Tiyatro
Radikal - İPEK İZCİ Türkiye'de politik tiyatronun efsane kurumu Ankara Sanat Tiyatrosu bugün 50. yaşına girerken, zor zamanları geride bırakmaya hazırlanıyor. Yarım asırlık tiyatroyu, emeği geçenlere sorduk. “Hep baskı görmüş; aslında bu, gayet olağan bir şey. Çünkü Türkiye gibi bir ülkede muhalifsen, va   »
06.12.2012
Müzik
Çanakkale'de gerçekleşen 23. Efes Pilsen Blues Festivali, blues dünyasının önde gelen isimlerini müzikseverler ile buluşturdu. Türkiye'nin ilk ve tek blues festivali Efes Pilsen Blues Festivali'nin 22'nci konseri Çanakkale Kolin Hotel'de gerçekleşti. Blues'un ödüllü isimlerini bulu   »
06.12.2012
Diğer
12 Eylül Utanç Müzesi, Ankara ve İzmir'in ardından Antalya'da da açıldı. Sergi 6 Aralık'a kadar açık. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Devrimci 78’liler Federasyonu ve Eğitim-Sen Antalya Şubesi işbirliği hazırlanan 12 Eylül Utan&   »
06.12.2012
Müzik
Halim Utlu Başkent’in en köklü müzik gruplarından Kent Orkestrası,2012-2013 sezon açılışını iddialı bir yapım ile başlattı.Orkestra “Uzaklarda yitip giden insanların ardından ağıt” yakan “Niçin?” ile Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde, müzikseverler ile buluştu.        »
06.12.2012
Edebiyat
Kültür ve Turizm Bakanlığı Niğde İl Halk Kütüphanesi ile Yazarlar ve Sanatçılar Birliği (YAZSANBİR) ortaklaşa 'Türk Edebiyatında Abdurrahim Karakoç' konulu panel düzenleyecek. 8 Aralık Cumartesi Niğde Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda yapılacak panel, saat 14.00'da gerçekleştirilecek. 'T&u   »
06.12.2012
Tiyatro
Bursa Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen, 'Altın Kafeste Yangın' adlı oyun, Uludağ Üniversitesi'nde (UÜ) seyirci ile buluştu. Padişahlığı 93 gün süren Sultan V. Murad'ın Çırağan Sarayı'ndaki esaretinin anlatıldığı oyun, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı UÜ Mete Cengiz Kültür Merkezi   »
06.12.2012
Müzik
Türk halk müziği sanatçısı Neşet Ertaş, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) düzenlenecek programla anılacak. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı tarafından Neşet Ertaş için 7 Aralık'ta ''Anma ve Saygı Gecesi'' düzenlenecek. Ma&ccedi   »