english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
28.12.2011
Edebiyat
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İletişim Yayınları ve Amargi’nin ortaklaşa düzenlediği Sevgi Soysal Sempozyumu 28-29 Aralık’ta, Fındıklı’daki MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditorumu’nda gerçekleştirilecek. İki gün sürecek sempozyumda yazarın kitapları farklı oturumlarda, farklı başlıklar altında konuşulurken, Se   »
28.12.2011
Sinema
Bu yıl on üçüncüsü düzenlenecek olan Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler Konferansı’nda, geçtiğimiz senenin konusu olan “Sinema ve Felsefe”nin ardından, “Sinema ve Hafıza” olarak belirlendi. Konferans 03-05 Mayıs 2012 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi Kültür Merkezi’n   »
26.06.1994
Müzik
Salt duyuştan güzelliğin sezinlenişine, sevinç ile acıdan sevgiye, gizemci coşkunluğa, ölüme değin –temel olan, insanoğlunun ruhunu derinden etkileyen her şey yalnızca denenebilir, anlatılamaz. Ötesi her zaman sessizliktir. Anlatılamayanı anlatmada sessizliğin ardından en yakın gelen müziktir –unutmamak gerekir ki, sessizlik t&   »
23.12.2011
Diğer
Türkiye Yazarlar Sendikası, Marmara Üniversitesi işbirliğiyle 27 Aralık'ta "Şiddeti Ben Doğurmadım" paneli düzenleyecek Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS), kadına yönelik şiddete ilişkin etkinliklerini bir panelle sürdürüyor. Bu ayın ilk haftası Kadıköy’den Taksim’e yaptıkları yürüyüş   »
23.12.2011
Edebiyat
Türkiye’nin önde gelen şair ve eleştirmenleri 17 Mart’ta Antalya’da düzenlenecek Altın Portakal Şiir Ödülü Sempozyumu’nda buluşacak. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKS   »
15.12.2011
Edebiyat
Özgür Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen ve iki gün süren Türkçe Edebiyatta Sosyal Adalet Sempozyumu’nda konuşmacılar sosyal konuların edebi eserlere ne şekilde yansıdığını farklı açılardan tartıştılar Geçmişten günümüze edebiyatta sosyal adalet temasının şiire, hikâyeye ve romana nasıl   »
21.12.2011
Edebiyat
ROMAN KAHRAMANLARI’NIN OCAK SAYISININ DOSYA KONULARI NATAŞA ROSTOVA, AYLAK ADAM ‘C.’, HOLDEN CAULFIELD VE ENDER İLE ÇETİN… ÜLKELER VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜNDE KAPSAMLI BİR İSRAİL EDEBİYATI DOSYASI YER ALDI… AYRICA ÇOCUK ROMAN KAHRAMANLARINA ALTERNATİF YAKLAŞIMLAR BAŞLIKLI KAPSAMLI BİR DOSYA DA HAZIRLAN   »
20.12.2011
Diğer
Bir üç boyutlu lazer tarayıcı geliştiren Ben Kacyra, bu teknolojinin Dünya Kültür Miraslarının belgelenmesinde kullanılmasıyla oluşturmaya başladıkları arşivi anlatıyor. Üç boyutlu lazer tarayıcının çalışma prensibi şöyle: Tarayıcıdan çıkan ışının tarayıcıya geri döndüğü süre, taranan nokt   »
18.11.2011
Tiyatro
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, 2011 yılın’da Adana, Konya, Ankara, Trabzon ve Antalya Devlet Tiyatroları’nın evsahipliğinde gerçekleştireceği Uluslararası Tiyatro Festivallerinin ön çalışmalarını sürdürüyor. Genel Müdür Lemi Bilgin başkanlığında Dış İlişkiler ve Festivaller Biriminin koordin   »
17.12.2011
Sinema
  Belgesel Gösterimi: “ATEŞİN GÖÇÜ” Yönetmen: Hasan ÖZGEN   Tarih: 17 Aralık 2011 / 14:00 Adres: Hamamizade İsmail Dede Efendi Evi Ahırkapı Sokak No:17 Cankurtaran – Sultanahmet / İSTANBUL Tel:0212 516 4314 www.turk-ev.org.tr     facebook.com/turkev     »
19.12.2011
Bale
  Denizli'nin kültür ve sanat etkinliklerinde pilot il olduğunu belirten İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz;19 Aralık 2011 tarihinde Don Kişot adlı bale eseri sanatseverlerle buluşacak" dedi. Denizlili sanatseverlerin Devlet Tiyatrosu Oyunlarına büyük bir ilgi ve alaka göstermesinden sonra Kült&   »
19.12.2011
Edebiyat
  1) Bayraklı Belediyesi Şiir Yarışması’nın Amacı: Genç şairleri ödüllendirerek, Türk Edebiyatına ve şiirimize katkılarının arttırmaktır. 2) Yarışma Koşulları: - Yarışmaya adayların kendilerinin başvuruda bulunması şarttır. - Yarışmaya katılacak şiirler için konu tema ve dize sınırlaması yoktur. - Yarışmaya başvuracakların   »
18.12.2011
Müzik
Fazıl Say piyano & Sabine Meyer klarnet Weber: Der Freischütz Uvertürü Say: Klarnet Konçertosu, “Hayyam” (Türkiye prömiyeri) Çaykovski: 1. Piyano Konçertosu, Si bemol minör, Op. 23 BİFO 2011 yılına bir Türkiye prömiyeri ve iki yıldız ile veda ediyor. Piyanistliği kadar besteleriyle de t&   »
18.12.2011
Diğer
TÜRKİYE POSTERLERİNİ KİM TASARLADI? Türkiye Posterleri, Emrah Yücel’in sahibi olduğu Iconisus Reklam Ajansı tarafından tasarlandı. NEDEN? Çünkü biz; grafik tasarımın, ülkemizin marka değerinin artmasında önemli bir güce sahip olduğuna inanıyoruz. ICONISUS NEDİR? Iconisus; 5 yıldır Türkiye’nin, Amer   »
17.12.2011
Diğer
  29 Ocak-07 Şubat 2012 tarihleri arasında Küba'ya Kültür Gezisi düzenlenecektir. Gezinin programını aşağıda görebilir, program ayrıntılarını www.kubadostluk.org adresinde bulabilirsiniz.  Son başvuru tarihi 06 Ocak 2012 Cuma olan geziye tüm kültür merak   »