english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
29.01.2012
Diğer
TurizmHaberleri.com olarak Kayakapı Projesi ile ilgili tüm açıklamalara ve görüşlere yer veriyoruz. Kayakapı projesine yönelik çekincelerin açıklanması üzerine Proje yetkilileri basın açıklamasında bulundu Geçtiğimiz günlerde Kapadokya Tarih Araştırma Kültür ve Koruma Derneği,TUREV, ÇEK&   »
28.01.2012
Diğer
Abdi İbrahim İlaç, bilinçsiz ilaç kullanımına dikkat çeken kampanyasında reklam filminin kurgusu gayet yerinde. İletilmek istenen mesajı hem doğru hem de kitlesine ulaşan bir dille anlatmayı başarmış. Günümüzde, ilaçların daha kolay ulaşılabilir kanallarca satılmaya başlanması ister istemez beraberinde dikkatsiz ve bilin&   »
28.01.2012
Müzik
Recorded Live the Basement Studio "Crazy" is the first single from Gnarls Barkley, a musical collaboration between Danger Mouse and Cee-Lo, and is taken from their 2006 debut album St. Elsewhere. It became a top ten hit throughout Europe, North America and Australia, in the first half of 2006, reaching number one of the single charts in the United Kingdom, Ire   »
27.01.2012
Tiyatro
Diyarbakır Devlet Tiyatrosu (DDT), bu hafta "Hacı Yatmaz" ile "Kurnaz Avukat"oyunlarını sahneleyecek Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Lale Ertiş Gençtürk, Serkan Ekşioğlu, Özlem Gür Binici, Orkun Gülşen, Uğur Çınar ve Şivan Binici'nin rol aldığı Oyunun dekoru Işın Mumcu'ya, kostümleri Funda Çebi   »
23.01.2012
Diğer
Arkitera Seyahat Bursu ile dünyayı gezmeye Türkiye'den başlayın! son başvuru tarihi 15 Şubat 2012 23 Ocak 2012 Pazartesi - Geçen sene ilki verilen Arkitera Seyahat Bursu'nun sahibi Yelta Köm oldu. Yelta Köm belirlemiş olduğu "Üretimin Peşinde" temasına uygun rotası ile dünyadaki 9 kenti gezerek, izlenimlerini paylaşt   »
23.01.2012
Diğer
Upsd, Sanat Galericileri Derneği ve Resim ve Heykel Müzeleri Derneği’nden,  Sanat Kurumu-Sanatçı Arasındaki Anlaşma Şartları Hakkında Öneriler UPSD, Sanat Galericileri Derneği ve Resim Heykel Müzeleri Derneği son iki ayda Sanatçı-Sanat Kurumu ilişkisi ve bu konu etrafında yaşanan tartışmalar ışığında gerek Sanatçının   »
16.01.2012
Diğer
Türk Daması Federasyonu'nun kurulması için uzun süredir devam eden hazırlık çalışmaları tamamlandı Türk Daması Onur Kurulu üyeleri 7 Ocak ta Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile bir araya gelerek başvuru dilekçesini imzaladı. ARTIK DAHA GÜÇLÜYÜZ Türk Daması Federasyonu nu hayata   »
16.01.2012
Tiyatro
Hatice Meryem'in büyük beğeniyle okunan romanı "Sinek Kadar Kocam Olsun , Başımda Bulunsun" müthiş bir kadro tarafından sahnelenmeye başlıyor. Oyunda, kadının gözünden "kocalar" anlatılacak. Dul bir adamın ikinci karısı olsanız ne yapardınız? Ya kocanız ayyaşsa ? Bir cücenin, bir saz aşığının, bir şairin karısı neler hise   »
13.01.2012
Diğer
Öğrencilerin en üst kattan zemine inerken zorlandığını ve sıkıldığını gören Münih Teknik Üniversitesi yönetimi, böyle bir çözüm yöntemi geliştirmiş. Hem pratik hem eğlenceli olmuş.         »
13.01.2012
Tiyatro
Aliağa Belediyesi’nin ocak ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Aliağa TÜPRAŞ halk eğitim Merkezi’nde sahnelenen "Aşk Olsun Sana Çocuk" isimli oyun yurttaşlardan yoğun ilgi gördü Aliağa Belediyesi, Ocak ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında önemli bir tiyatro etkinliğine imza attı. Samsun Sana   »
10.01.2012
Tiyatro
“Türk Tiyatrosu Üstüne Notlar” Türk tiyatrosu tarihi açısından çok önemli ve ayrıksı bir yapıt olarak ön plana çıkıyor. Tiyatroya, eleştirmen, akademisyen olarak uzun yıllardır çeşitli hizmetlerde bulunan Ayşegül Yüksel’in, gayet anlaşılır ve sürükleyici bir anlatımla kaleme aldığ   »
09.01.2012
Diğer
İzmir Körfezinin tasarlanması için biraraya gelen çoğu İzmirli ünlü mimar ve tasarımcılar; Türkiye'ye örnek olacak bir projeye imza atacaklar Körfez ve kıyıların tasarımı konusunda, uzman isimlerden oluşan “çekirdek bir kadro '' ile bir süredir “kapalı devre '' çalışan İzmir B&   »
30.12.2011
Edebiyat
Türk edebiyatının dünya açılımı' olarak anılan TEDA projesi kapsamında 6 yılda 51 ülkede 985 Türkçe eser, 40 farklı dile çevrildi Türk kültür, sanat ve edebiyatının yurt dışında tanıtılması ve Türkçenin yazı dili birikiminin dünya dillerine kazandırılması amacıyla Kültür ve Turizm Baka   »
28.12.2011
Opera
İlk Türk kadın opera sanatçısı soprano Meral Menderes 78 yaşında hayatını kaybetti. İlk kez 1960 yılında, o zamanki adıyla İstanbul Şehir Operası'nda sahnelenen Tosca'da seyirci karşısına çıkan opera sanatçısı Meral Menderes, geçtiğimiz sene yapılan Devlet Opera ve Balesi'nin 50. yılı şerefine Genel Müdür Rengim G&ou   »
28.12.2011
Müzik
Müzik Eğitimcileri Derneği - MÜZED 2011 Müzik Eğitimine Hizmet Ödülü verilecek müzik eğitimci ve sanatçıları belli oldu. MÜZED yönetim, denetim, onur kurullarının genişletilmiş toplantısında belirlenen seçici kurul üyeleri, derneğe ulaşan tüm önerileri dikkate alarak MÜZED 2011 Müzik Eğitimin   »