english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
05.02.2012
Diğer
Sultanahmet'te Bizans Büyük Saray'a ait tarihi yapı iş makineleriyle yerle bir edilip yerine otel yapılırken kimsenin kılı kıpırdamadı Sultanahmet’te 1. Derece Koruma Bölgesi içinde yer alan, kentsel ve arkeolojik sit alanı içindeki Bizans Büyük Saray’a ait olduğu düşünülen tarihi yapıyı iş makinal   »
05.02.2012
Müzik
İş Sanat’ta yılın bombası. On Grammy ödüllü, dünyaca ünlü ses virtöüzü Bobby McFerrin muhteşem solo bir konser için İş Sanat’a geliyor Çoğunun bundan yirmi yıl önce yazdığı, tüm bedenini bir müzik enstrümanı olarak kullanarak seslendirdiği ve dünya müzik listelerinde uzun   »
05.02.2012
Diğer
Beledi meclisi oy birliği ile kabul etti anıtlar kurulu aynen onayladı taksim meydanı yayalaştırma projesinin detayları belli oldu İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’a ilişkin prestij projeleri arasında açıkladığı yeni Taksim Meydanı’nı hayata geçirmek için düğmeye bastı. 16 Eylül   »
05.02.2012
Sinema
Filmleri yapanlar değil, bu kez filmler üzerine düşünen, araştıran ve yazanlar ödüllendiriliyor! Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nin, altıncı kez “Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri” adı altında açtığı yarışmasında “En iyi Sinema Kitabına 5.000 TL”, “   »
04.02.2012
Müzik
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Borusan Holding sponsorluğunda 31 Mayıs-29 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 40. İstanbul Müzik Festivali'nin biletleri bugün satışa çıkıyor 40. yaşını kutlayan festival, 750'nin üzerinde yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul'da ağırlayacak ve 2 dünya, 3 Türkiye p   »
04.02.2012
Sinema
155 yıldır hüzün ve mutluluğa ev sahipliği yapan, kavuşma ile ayrılıkların kesişme noktası haline gelen gar, istasyon ve trenler, adeta doğal film platosu oldu. Yapımcıların gözde mekanları haline gelen TCDD'ye ait tren, gar ve istasyonlarda 2010-2011 yıllarında 200'ü aşkın sinema, dizi, reklam ve belgesel film ile klip çekimi yapılırke   »
04.02.2012
Edebiyat
Her cuma yayımlanan haftalık online film kültürü dergisi Arka Pencere, 03-09 Şubat 2012 tarihlerini kapsayan 119. sayısında, 2011’de Türk sinemasının en fenalarını seçtiği Altın Kestane Ödülleri’ni dağıtıyor 33 isimden oluşan 3. Altın Kestane Ödülleri Büyük Jürisi, 2011 yılının sinemamızdaki &lsquo   »
04.02.2012
Müzik
Daha önce 14 Grammy Ödülü kazanmış ünlü rap şarkıcısı Kanye West, 7 dalda ödüle aday gösterilerek Grammy Ödülüne en çok dalda aday gösterilen isim oldu İngiliz şarkıcı Adele, R&B sanatçısı Bruno Mars ve Amerikalı alternatif rock grubu Foo Fighters 6 Grammy adaylığı elde ederek en ço   »
02.02.2012
Diğer
Kültür ve Turizm Bakanlığınca bu yıl gerçekleştirilecek reklam kampanyasında, Türkiye'nin turizm çeşitliliğine, kültürel ve tarihi unsurlara geniş yer veriliyor Türkiye ' de tatilin ' ' deniz , güneş , kum ' ' üçlüsünden ibaret olmadığı vurgulanan görsellerde , Van ' d   »
01.02.2012
Diğer
Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ)’nde Şubat 2012’de kültür sanat etkinlikleri sanata doyuracak. Uludağ Üniversitesi Şubat 2012 kültür sanat etkinlikleri şu şekilde gerçekleşecek: 4 Şubat Cumartesi günü Müzik Kış Okulu müzik dinletisi. 7-17 Şubat Salı günü Sabiha Töre, resim sergisi.   »
01.02.2012
Diğer
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “İstanbul’un yüzleri projesi” kapsamında İstanbul’a katkı sağlayan 100 aileyi bir kitapta topladı. Kültür A.Ş.’nin hazırladığı “İstanbul’un 100 ailesi” isimli çalışma, İstanbul tarihinin ailelerle kesişimini ortaya koyuyor. Kimi aile İstanbul’daki semtler   »
30.01.2012
Opera
Opera dünyasına kazandırdığı genç yeteneklerle uluslar arası müzik çevrelerinde çok konuşulan Leyla Gencer Şan Yarışması, bir kez daha opera dünyasının yeni yıldızlarını belirlemek üzere yola çıkıyor. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın altı Avrupa ülkesinde yapılacak ön elemelerinde Uzak Doğu’dan Amerika&r   »
29.01.2012
Diğer
Belgesel Sinemacılar Birliği, Türkiye'nin ilk dijital belgesel kütüphanesi 'Arşivist'i kuruyor Belgesel Sinemacılar Birliği’nin, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ve Kalkınma Bakanlığı’nın finansal desteğiyle gerçekleştirdiği Türkiye’nin ilk dijital belgesel kütüphanesi ‘Arşivist’ İstanbul&rsqu   »
29.01.2012
Diğer
26 Şubat'ta verilecek ödüllerde en iyi animasyon dalı adaylarından 'Chico and Rita' Akbank Sanat Sinema Kuşağı'nda gösterilecek Ocak ayı boyunca her cumartesi "Yakın Dönem Filmleriyle Latin Amerika'ya Bir Bakış" etkinliği kapsamında sinemaseverlerle buluşacak filmin gösterimi İstanbul Cervantes Enstitüsü iş   »
29.01.2012
Edebiyat
Nuri Pakdil sempozyum serisinin üçüncüsü 4 Şubat 2012'de Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu'nda yapılacak Düşünce ve edebiyat dünyasının özgün kalemi Nuri Pakdil, İstanbul'da düzenlenen bir sempozyumla gündeme gelecek. İlk ikisi, Kahramanmaraş ve Ankara'da gerçekleşti   »