english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
07.02.2012
Opera
Ağrı Dağı Efsanesi Operası, tarihi İshakpaşa Sarayında sahnelendi. Soğuk havaya rağmen büyük ilgi gören operayı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da izledi. Ağrı Dağı yakınında bulunan İshakpaşa Sarayı, Doğubayazıt İlçesine 5 kilometre uzaklıkta. Sarp kayalar üzerine kurulu saray uzaktan bakılınca bir kartal yuvasını andırıy   »
07.02.2012
Tiyatro
Dostoyevski’nin Timsah adlı öyküsünü aynı adla oyunlaştıran Haldun Taner, çıkar dünyasının insanını sıradan bir memur olan Ivan Ivanovic’in başından geçen sıra dışı olaylarla anlatıyor, yaşatıyor. Yazan: Dostoyevski Oyunlaştıran: Haldun Taner Yöneten: N. Soner Akıncı Sunan: Tiyatro Kulübesi 9 Şubat P   »
07.02.2012
Sinema
Kürt-Alevi bir ailenin 30 yıllık tarihini belgesel gözüyle inceleyen 'Babamın Sesi' babasının gurbetten gönderdiği kasetlerden kendi sesini arayan bir oğlun hikâyesi. Film, Maraş katliamı, Kürt-Türk kimlik açmazı gibi memleket konularına giriyor. Filmin iki yönetmeni, Zeynel Doğan ve Orhan Eskiköy ile 'Altın Ka   »
07.02.2012
Diğer
Dünyaca ünlü U2 grubunun solisti Bono, sahip olduğu Facebook hissesi sayesinde dünyanın en zengin rock yıldızı olma yolunda ilerliyor. Bono'nun 2009 yılında sosyal paylaşım ağı Facebook'a 90 milyon dolar (yaklaşık 150 milyon TL) yatırım yaparak aldığı yüzde 1.5'lik hissenin bugün 1 milyar dolar (1 milyar 700 milyon TL) civarından old   »
07.02.2012
Diğer
Bilim ve Sanat Vakfı'nın yayınladığı Türkiye Araştırmaları Literatür Dergisi'nin “İstanbul Tarihi” başlıklı 16. sayısı yayınlandı Bilim ve Sanat Vakfı, Türkiye Araştırmaları Merkezi'nin yılda iki defa yayınlandığı ve şimdiye kadar Türk İktisat Tarihinden Türk Siyaset Tarihine, Türk Hukuk Tarihinden Türk Bilim Tar   »
07.02.2012
Sinema
İranlı yönetmen Asghar Farhadi'nin ödüllü filmi 'Bir Ayrılık'ın Oscar'a aday gösterilmesini Washington'ın siyasi hamlesi olarak niteleyenler var. Ülkedeki rejim yanlısı bazı yazarlara göre, filmdeki imaj Batılıların İranlıları görmek istedikleri kirli resimi yansıtıyor Sinema dünyasının en prestijli öd   »
07.02.2012
Sinema
2011'in en iyi filmleri dosyası, Shame, bağımsız filmler festivali !f, Korku Yıllığı 2011 eki bu ay Altyazı'da... Altyazı Aylık Sinema Dergisi, Şubat sayısında, geçtiğimiz yılın en iyi filmlerini seçti. Türkiye’nin önde gelen 43 sinema yazarının tercihleriyle oluşturulan ‘En İyi 10 Film’ listesinin tepesine İranlı Asghar   »
07.02.2012
Edebiyat
Edebiyat ve eleştiri sitesi Sabit Fikir, Şubat sayısında, sanatta dijitalleşmeyi tartışmaya açıyor; hızla gelişen “dijitalleşme” hikayesini tüm ayrıntılarıyla irdeliyor Sabit Fikir Şubat sayısını, edebiyatı, sanatı ve sinemayı da içine alan dijitalleşme dosyası ile açıyor. Toplumun kendisinin ürettiği, değiştirdiği, müdahal   »
07.02.2012
Tiyatro
Dostlar Tiyatrosu'nun yeni oyunu, "Ben Bertolt Brecht" adlı müzikli kabare başlıyor. "Şimdi Brecht Zamanı" diyen Genco Erkal, Bertolt Brecht'ın şiir, şarkı ve öykülerinden uyarladığı yeni oyununda Tülay Günal birlikte rol alıyor Ben Bertolt Brecht’in prömiyeri 17 Şubat’ta Muammer Karaca Tiyatrosu&rsquo   »
06.02.2012
Tiyatro
10 Adımda Unutmak / Anti-Prometheus Yazan ve Yöneten: Şahika Tekand' 7- 8 Şubat 2012 / 20.30 ENKA İbrahim Betil Oditoryumu - Sadi Gülçelik Spor Sitesi, İstinye Bilgi ve Rezervasyon: www.studiooyunculari.com   »
06.02.2012
Opera
Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi'nde bugün saat 20.00'de "Zeynep Üçbaşaran 'Mozart ve Liszt ile Opera" konseri izlenebilir.   »
06.02.2012
Müzik
Türkiye'nin ilk tango kulübü olan, bugüne kadar birçok tango orkestrası ile Arjantinli müzisyene ev sahipliği yapan Tangojean, bundan böyle farklı müzik türlerine de kapılarını açıyor Tango dışı faaliyetlerini “Jeansanat” adıyla sürdürecek olan kulübün ilk konuğu akordeon virtü   »
05.02.2012
Sinema
Emin Alper'in yönettiği 'Tepenin Ardı' ve Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece' 09-19 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek 62. Berlin Film Festivali'nde gösterilecek Berlin Film Festivali Forum bölümüne seçilen Emin Alper’in yönettiği, Tamer Levent, Reha Özcan, Mehmet Özg&uu   »
05.02.2012
Tiyatro
Tiyatro Avesta'nın sahnelediği ve Aydın Orak’ın yönetip oynadığı “Araf/İki Ülke Arasında, 8 Şubat Çarşamba günü saat 20.30'da Taksim'de bulunan Kumbaracı50 sahnesinde, Türkçe üstyazılı olarak seyirci karşısına çıkacak Oyun, 1992'de öldürülen Kürt aydınlarından Musa Anter&rs   »
05.02.2012
Edebiyat
Avukat Turgut Kazan, Paul Auster’ın Türkiye’ye gelmesini sağlamak için Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’la temas kurdu. Pamuk da çabalayacağını söyledi Avukat Turgut Kazan, önceki gün Orhan Pamuk’a bir e-mail gönderip Paul Auster’ın yanlış bir tutum aldığını, eleştirdiği Çin ve T&uum   »