english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
10.02.2012
Müzik
07-29  Mart 2012 tarihleri arasında düzenlenen Opus Amadeus Müziği Festivali, piyanist Marta Gulyas ve Birsen Ulucan'ın hazırladıkları Macar programı ile açılıyor. Budapeşte Corelli Consort Barok Müzik Topluluğu Bach, Vivaldi, Corelli ve Handel gibi barok dönemin en büyük bestecilerinin eserlerini seslendirirken Özcan Ulucan   »
09.02.2012
Edebiyat
ABD'de 4. kez yapılacak Nazım Hikmet Şiir Festivali, 15 Nisan'da başlayacak. Festival kapsamında düzenlenen şiir yarışmasına ABD, Güney Amerika, İran, Gürcistan, İrlanda, İngiltere, Kanada, Hindistan, Türkiye, Singapur ve Güney Afrika'dan toplam 250 şiir başvurusu yapıldı. Festivalin organizatörlerinden Mehmet Öztürk, A   »
09.02.2012
Tiyatro
Erbil Göktaş, Sema Göktaş, Oktay Emre, Alpay Ekler, Hilmi Zafer Şahin ve Oktay Korunan'ın yayın kurulunu oluşturduğu Yeni Tiyatro dergisinin 35. sayısı, geçtiğimiz ay kaybettiğimiz Türk Tiyatrosunun usta isimlerinden Mehmet Serimer'i kapağına taşıyarak raflardaki yerini aldı Yeni Tiyatro dikkat çeken bir sayıyı daha okurla buluşturman   »
09.02.2012
Tiyatro
İkinci Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri, Yenimahalle'de Cüneyt Gökçer Tiyatro Salonu'nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu Yenimahalle Belediyesi'nin ana sponsorluğunda gerçekleşen törende yılın en başarılı erkek ve kadın oyuncu ödülleri Murat Çıdamlı ve Fulya Koçak'a,   »
09.02.2012
Sinema
İsveçli yönetmen Ingmar Bergman'la yapılan söyleşiler Türkçede 'Sinematografi İnsan Yüzüdür' adıyla yayımlandı. Sinematografinin en büyük hediyesinin insan yüzü olduğunu söyleyen Bergman, "Birine bakmak, onun derisinin gözlerinin nasıl değiştiğini görmek, kaslarının, dudaklarının   »
09.02.2012
Edebiyat
Vefatının 300. yılında andığımız Buhurîzade Mustafa Itrî'den günümüze kırk kadar eser ulaşabilmiştir. Yahya Kemal, "Itrî" şiirini, onun bestelerinin kaybolmuş olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdikten sonra, şu nefis mısralarla tamamlar: "Belki hâlâ o besteler çalınır/ Gemiler ge&cc   »
09.02.2012
Sinema
İstanbul ve Muş'ta yaşayan iki insanın, Emine ile Ayşe'nin öykülerini anlatan, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli 'Cennetten Kovulmak' filminin çekimleri başladı Yapımcılığını Serdar Temel'in üstlendiği filmin yönetmenliğini ilk uzun metraj filmini çeken Ferit Karahan yapıyor. Film, Kürt ve Türkle   »
09.02.2012
Sinema
Behzat Ç. dizisi ve Kurtlar Vadisi Irak, Barda, Dar Alanlarda Kısa Paslaşmalar filmleriyle tanınan yönetmen Serdar Akar'ın hazırlıkları süren yeni projesi "Çanakkale İçinde" filminde, dünyaca ünlü film yıldızı Mel Gibson rol alacak. Çanakkale Savaşı'nın konu edildiği projede Gibson, İngiliz komutan ro   »
09.02.2012
Müzik
Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu, bu sezon 80 konsere ev sahipliği yapacak CRR Genel Sanat Yönetmeni Kemal Karaöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, caz, klasik müzik, flamenko, klasik Türk müziği gibi birçok alanda konser verdiklerini belirterek, uluslararası alanda önemli sanatçıları İstanbullular ile buluşturmayı a   »
09.02.2012
Edebiyat
Orhan Veli'nin kendi sesinden 22 şiirinden oluşan CD ile kitabı sanatseverlerle buluştu Yapı Kredi Yayınları'ndan yapılan açıklamaya göre, Orhan Veli'nin ''Beni Bu Güzel Havalar Mahvetti'' kitabı raflardaki yerini aldı. Kitapla Orhan Veli'nin kız kardeşi Füruzan Yolyapan'ın yıllarca sakladığı ve şairin klasik bant   »
07.02.2012
Müzik
Folk müziğin öncülerinden, kuşağının en parlak şarkı yazarlarından Suzanne Vega, 13 sene sonra yeniden İstanbul’da Suzanne Vega, 6. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında 11 Temmuz 1999 tarihinde Açıkhava Sahnesi’nde verdiği unutulmaz konserin ardından, bir kez daha İKSV’nin konuğu olarak İstanbul’da… 13 yıllık   »
07.02.2012
Tiyatro
İstanbul Fransız Kültür Merkezi (İFKM)’nde gerçekleşecek söyleşide temel Fransız ekollerinin yanı sıra mim, dans, sirk, sokak sanatı gibi akımlar ile sanatsal karışımlara ve günümüz eğitimbilimine de değinecek olan Jean-Claude Cotillard İstanbul’a, İFKM’nin Çağdaş Gösteri Sanatları Merkezi ve Paris Dramatik S   »
07.02.2012
"Ben gelmedim davi için / Benim işim sevi için" demiş Yunus. Bu sevgi karşılıksız kalmamış. Kime sorsanız Taptuk Emre misali "Bizim Yunus" diyor ama herkesin anladığı, anlattığı Yunus aynı mı? Türk Edebiyatı dergisinin şubat sayısındaki "Modern Türk şiirinin Yunus Emreleri" başlıklı yazısında M. Fatih Andı, "C&uu   »
07.02.2012
Edebiyat
İnternetin de devreye girmesiyle şair enflasyonunda yaşanan artış hayli zamandır edebiyat dünyasının gündeminde Aylık edebiyat dergisi Sincan İstasyonu, bu konuda bir teklif ortaya atıyor. Aslında Mehmet Fuat'ın 1999'da gündeme getirdiği bir teklif: Şiir Değerlendirme Merkezi. Amaç sadece şiir enflasyonunu engellemek değil, ölü doğ   »
07.02.2012
Opera
Türkiye'de birçok değerli sesi yetiştiren ünlü İtalyan Bariton Licinio Montefusco hayatını kaybetti 1962'de İstanbul Şehir Operası tarafından sahnelenen Rigoletto operasına Milano'dan getirilen ilk solist sanatçı unvanını taşıyan ve uzun yıllar Türkiye'de birçok opera sanatçısının eğitimini üstlenen şan   »