english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
12.02.2012
Tiyatro
Ankara Devlet Tiyatrosu'nun ''Nazım Hikmet'in 'Memleketimden İnsan Manzaraları'ndan 11 Tablosu'' adlı oyunu, KKTC'de izleyici karşısına çıkacak Devlet Tiyatrolarından yapılan açıklamaya göre Ankara Devlet Tiyatrosu, 17 ve 18 Şubat'ta Girne Belediyesi Kültür Merkezinde sahne alacak. Nazım Hikmet'in e   »
12.02.2012
Diğer
Libya hükümeti ve Ulusal Geçiş Konseyi, Libya devriminin sesinin dünyaya duyurulmasındaki rolü dolayısıyla Anadolu Ajansı'na ödül verdi.   »
12.02.2012
Sinema
Kürtçe'de 'yılan' anlamına gelen 'Mar' isimli film, 20 Nisan'da gösterime giriyor. Malatya Film Festivali'nden üç, 18'inci Adana Altın Koza, 23'üncü Ankara ve 48'inci Antalya Altın Portakal Festivali'nden birer ödül kazanan filmin başrollerinde Volga Sorgu, Begüm Kütük   »
12.02.2012
Müzik
ABD’nin güçlü seslerinden ünlü şarkıcı Whitney Houston, bir otel odasında ölü bulundu Müzik dünyası ünlü bir ismi daha kaybetti. Şarkıcı Whitney Houston, Los Angeles kentindeki Beverly Hilton Otelinde ölü bulundu. 48 yaşındaki şarkıcının ölüm nedeni henüz bilinmiyor. Whitney Houst   »
12.02.2012
Edebiyat
Bu yıl 3.'sü düzenlenen Server Vakfı Edebiyat Ortamı Şiir Ödülü'nün sonucu açıklandı 56 adayın başvurduğu yarışmada finale kalan 14 kitap ya da dosya, seçici kurul tarafından değerlendirildi. Ali Ayçil, Cevdet Karal, Turan Karataş, Mustafa Aydoğan ve Mehmet Ali Bulut'tan oluşan seçici kurul üyeler   »
11.02.2012
Diğer
ABD'nin Missouri eyaletinde Anthony Eddy'a ait olan 'Vahşi yaşam stüdyosu'nda uygulanmaya başlayan ve evcil hayvanları öldüğünde onları gömmek istemeyen kişiler için geliştirilen 'dondur-kurut' tekniği tüm dünyaya yayılmaya başladı Ntvmsnbc'nin haberine göre, Kedileri, köpekleri hatta tavşanl   »
11.02.2012
Müzik
Malatya Park ziyaretçilerimize sunduğu güvenli ve rahat alış verişin yanında her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerle de yaşam merkezi olma özelliğini devam ettiriyor. Malatya Park’ta eğlence de bitmiyor. Ünlü Sanatçı Onur Akın 13 Şubat Pazartesi Günü saat 19:30’da Minder Sohbetlerinde sevi   »
11.02.2012
Diğer
Bahçeşehir Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde açılan 'Ice Station Antarctica' sergisi için son üç gün! Sergi; Antarktika'daki yaşam ve bilim konularında macera dolu bir keşif yolculuğu yaşatıyor. Tel: 0212 397 7070   »
11.02.2012
Edebiyat
Kültür ve Turizm Bakanlığının özel bir kitap mağazaları zinciri de dahil olmak üzere 254 farklı noktada satılmaya başlayan yayınları daha fazla sayıda okurla buluşuyor. Bu çerçevede Kürtçe edebiyatın atası sayılan Ahmed-i Hani'nin "Mem u Zin" adlı klasik eseri de yeniden basıldı Bakanlığın depo stokları tük   »
11.02.2012
Müzik
Red Hot Chili Peppers izleyicinin kamerayı kontrol etmesine izin veren 'Look Around' klibine çektiği video ile büyük beğeni topladı Ağustos’ta ‘I’m with You’ adlı son albümünü yayınlayan Red Hot Chili Peppers, 3. klibi "Look Around" isimli parçaya çekmişti. Grup, video klibin g&ou   »
11.02.2012
Edebiyat
'Ghost Light' ve 'Star of the Sea' ile beğeni toplayan Joseph O'Connor'a, İrlanda PEN Yazarlar Birliği Ödülü verilecek Uluslararası PEN Yazarlar Birliği İrlanda merkezinin bu yılki ödülü, ülke edebiyatına katkılarından dolayı, İrlandalı romancı Joseph O'Connor'a veriliyor. Yazdığı 7 roman arasında &ou   »
11.02.2012
Sinema
15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Kısa Film Yarışması'nın bu yılki teması "Size Baba Diyebilir miyim" olarak belirlendi. Festival, kısa filmcileri erk ve erkekliğin inşası üzerinden "baba"yı sorgulamaya davet ediyor 15. yaşını kutlayan Türkiye'nin ilk kadın filmleri festivali olan "Uç   »
11.02.2012
Edebiyat
1996-2006 yılları arasında 11 kez düzenlenen ve geniş bir coğrafyayı dolaşan Ankara Öykü Günleri, Dünyanın Öyküsü dergisinin öncülüğüyle dün yeniden başladı Beş gün sürecek 12. Ankara Öykü Günleri, 14 Şubat'ta Dünya Öykü Günü'nün kutlanmasıyla s   »
11.02.2012
Edebiyat
Şemseddin Sami tarafından hazırlanan ilk Türkçe'den Türkçe'ye sözlük "Kamus-ı Türki", Latin harfleriyle yayımlandı AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Yrd. Doç. Dr. Raşit Gündoğdu, Yrd. Doç. Dr. Niyazi Adıgüzel ve Ebul Faruk Önal, 1900 yılında hazırlanan ve ilk yayımı 1901 yılında   »
11.02.2012
Müzik
Yunan kültürüne ait olduğu sanılan, batı ülkelerinde ''aulos'' olarak bilinen çalgının, Frig kültürüne ait Orta Anadolu çalgısı ''çifte kaval'' olduğu tespit edildi Anadolu Üniversitesi (AÜ) Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof   »