english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
16.02.2012
Sinema
Pera Film tarafından düzenlenen ‘Arjantin: Sinema ve Futbol’ etkinliği kapsamında ‘Futbolun Sineması ve Sinemanın Futbolu’ başlıklı bir panel düzenleniyor. Eurosport Türkiye işbirliğiyle düzenlenen panele, Eurosport Türkiye Genel Müdürü ve Radikal yazarı Bağış Erten, spor yazarı ve film eleştirmeni İbrahim Altın   »
15.02.2012
Diğer
Milli Eğitim Bakanlığı, Okul Aile Birliği Yönetmeliği’ne göre bundan sonra okul bahçeleri ve açık alanlar otopark olarak kullanılmayacak. Halen devam eden sözleşmeler sözleşme süresinin bitiminden sonra yenilenmeyecek. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Aile Birliği Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürl   »
15.02.2012
Müzik
Yeni albümü “Her Köyde Bir Deli Var” için bu akşam İstanbul’da konser verecek Hakan Vreskala, şarkılarının beğeni toplamasının ardından kendisine gelen tekliflerin “Dağılın lan” isimli şarkısıyla bittiğini söyledi Müzik tutkusu nedeniyle üniversite eğitimini yarıda bırakarak Avrupa’ya giden Hakan Vr   »
14.02.2012
Tiyatro
Devlet Tiyatroları, yoğun kar yağışına karşın turneler kapsamında 11 bölgeden 24 oyunla izleyici karşısına çıkacak. DT'den yapılan açıklamaya göre, şubat ayından bu yana devam eden turneler kapsamında farklı oyunlar izleyici karşısına çıkıyor. Ankara Devlet Tiyatrosu (ADT), Kerim Tinçurin'in yazdığı, Raşid Zagidullin'i   »
14.02.2012
Opera
30'uncu yılını kutlayan İzmir Devlet Opera Balesi, 250 kişilik dev bir ekiple Puccini'nin 'Turandot'unu sahneye taşıyor. Yönetmen Aytaç Manizade, bu durağan operayı dinamikleştirmek için dansçıları eser boyunca son derece estetik biçimde kullanma yoluna gitmekle çok iyi yapmış İlk kez 21 Ekim 1982 tarihinde perdeler   »
14.02.2012
Müzik
Dünyaca ünlü Türk müzisyen Ömer Faruk Tekbilek, Kanada'nın Toronto kentinde konser verdi. Tekbilek'e, Yasmin Levy de eşlik etti. Biletleri günler öncesinde tükenen, Koerner Hall salonundaki konserin ardından Tekbilek, "Başkaları için farklı olabilir ama benim için müzik yapmak, dua etmek gibi bir şe   »
13.02.2012
Diğer
Uluslararası mizah sitesi FENA MİZAH, internet üzerinden yayına başladı. Yayın yönetmenliğini karikatürcü Aziz Yavuzdoğan‘ın yaptığı site, entelektüel bir mizah anlayışıyla, yerli ve uluslararası tüm karikatürcülerin eserlerini, etkinliklerini duyurmayı ve paylaşmayı amaçlıyor. Sitenin ayrıca aynı isimle, siteden bağla   »
13.02.2012
Edebiyat
Ünlü romancı Virginia Woolf'un Londra'nın entelektüel çevrelerinin oluşturduğu Bloomsbury Grubu ile birlikteyken, takma sakalla İngiliz Deniz Kuvvetleri'ni oyuna getirdiği ortaya çıktı Hürriyet gazetesinden Sefa Kaplan'ın haberine göre,İngiliz askeri tarihinin en büyük esprisi olarak değerlendirilen ve &uum   »
13.02.2012
Diğer
Reuters Foto Muhabiri Ümit Bektaş, kendisine "Yılın Basın Fotoğrafı" ödülünü kazandıran o fotoğrafın hikayesini anlattı. Bektaş, "Yunus'un gözlerini sizin de unutmamanızı ve bakarken hissettiğiniz acıdan kendi adınıza bir sorumluluk çıkarmanızı bekliyorum. O acı ancak yenilerini engelledikçe azalacaktır" ded   »
13.02.2012
Sinema
Oscar filmlerinin dağıtımını yapan Universal Stüdyoları, İstanbul'un fethini konu alan 'Fetih 1453' filminin 10 dakikalık bölümünü izledi. Filmi beğenen stüdyo, Aksoy Film'e "Fetih 1453'ün home video, televizyon ve Avrupa dağıtım haklarını bize verin." teklifinde bulundu. Teklif kabul edilirse ilk defa bir T&uu   »
13.02.2012
Sinema
İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) ödüllerinin bu yılki sahipleri belli oldu İngiltere'nin başkenti Londra'daki tarihi opera binası Royal Opera House'da yapılan ödül töreninden önceki kırmızı halıda renkli görüntüler yaşandı. Meryl Streep, Michelle Williams, Christina Ricci, Penelope Cruz, Judi   »
13.02.2012
Sinema
Özcan Alper'in ikinci uzun metraj filmi 'Gelecek Uzun Sürer', geçtiğimiz yıl 36. Toronto Film Festivali'nde başladığı festival yolculuğunun dünya turuna devam ediyor Avrupa, Amerika ve Asya'daki önemli festivallerde boy gösterecek olan film, 14-21 Şubat tarihleri tarihleri arasında 19. Uluslararası Vesoul Asya Filmleri   »
12.02.2012
Diğer
Emekli olmasına rağmen 3 yıldır görevine devam eden Erythrai Antik Kenti'nin bekçisi Hüseyin Yavuz,duygularını "Her kazı döneminde ben de arkeologlar gibi 'acaba yeni bir eser bulunur mu?' diye heyecanlanıyorum" diyerek dile getiriyor İzmir'in Çeşme ilçesindeki Erythrai Antik Kenti'nde 33 yıl bekçil   »
12.02.2012
Diğer
NTV Belgesel Kuşağı’nda sıradışı kadınların üçüncü bölümü ekrana gelecek. BBC belgeselinde (Extraordinary Women) tüm zorluklardan zaferle çıkmış 'Olağanüstü Kadınlar'ın, 20. yy.’ın ilham verici ikonlarının öykülerini izleyeceksiniz. Belgesel NTV ile aynı anda ntvmsnbc.com’da da yay   »
12.02.2012
Diğer
İstanbul Moda Haftası'nda koleksiyonunu tanıtan Simay Bülbül, defilesini Keriman Halis'e adadı. İstanbul Moda Haftası çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Organizasyonda yeni koleksiyonunu tanıtanlardan biri de Simay Bülbül'dü. Simay Bülbül'ün defilesini ve koleksiyonunu sıra dışı yapansa, geçtiğimiz g&   »