english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
19.02.2012
Diğer
Tam Benim Tipim bir font kitabı. Binlerce fontu alt alta sıralayan katalogvari bir kitap değil -öyle olsa muhtemelen bir uluslararası çoksatan olamazdı Tersine; gerçek öyküler üstüne kurulmuş hayli eğlenceli bir kitap elinizdeki. Gutenberg'in ilk harf kalıbını dökmesinden, Steve Jobs'ın onları bilgisayarımızın font men&   »
19.02.2012
Tiyatro
Dünya edebiyatının kilometre taşlarından olan Emile Ajar’ın başyapıtı  “Onca Yoksulluk Varken”, Nedim Saban’ın uyarlaması ve rejisiyle Tiyatrokare tarafından 1 Mart  tarihinde sergilenmeye başlayacak Bir Arap çocuk ile bir Musevi kadının dostluğu üzerine kurulu olan oyun, Tiyatrokare’nin 20. Yılında, dünyaya &   »
19.02.2012
Müzik
Türk musikisi tarihinin önemli sazendesi Tanburi Cemil Bey'in anısına, Türk Musikisi Vakfı tarafından bu akşam bir konser düzenleniyor Saat 20.00'de İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacak konserde Tanburi Cemil Bey'in saz icrasına getirdiği yeni anlayışı örnekleyen saz eserlerinin yanı sıra sözlü eserlerine   »
19.02.2012
Sinema
'Fetih 1453'te yönetmen Faruk Aksoy'un devekuşu yumurtasını kırarken görülmesi sinemada eski bir 'geleneği' hatırlattı: Filmlerinde kısa bir süre görünen yönetmenler. 'Cameo' olarak adlandırılan bu uygulamaya bugüne kadar kimler 'imza' atmadı ki... Perşembe günü gösterime giren    »
19.02.2012
Sinema
Berlin Film Festivali'nde iki Türk filmi ödüle layık görüldü. Reis Çelik'in yazıp yönettiği "Lal Gece" gençlik filmi kategorisinde ödüle layık görülürken, Emin Alper de 'Tepenin Ardı' filmiyle Caligari ödülünü aldı Sürmekte olan Berlin Film Festiva   »
19.02.2012
Sinema
Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 62. Berlin Film Festivali'nde (Berlinale) gösterilen ve ödüllerle dönen ''Tepenin Ardı'' filminin yönetmeni Emin Alper ile ''Lal Gece'' filminin yönetmeni Reis Çelik, bu yılki Berlinale'yi değerlendirdi Berlinale'nin ödül t&oum   »
19.02.2012
Müzik
Avrupa'nın en eski ve prestijli müzik festivali San Remo'da bu yılın kazananı ''Non l'inferno'' parçasıyla Emma Marrone oldu İtalya'nın kuzeybatısındaki San Remo kentinde dört gündür, Ariston Tiyatrosu'nun evsahipliği yaptığı, 62. San Remo Müzik Festivali, final gecesiyle son buldu. ''Non l&#   »
17.02.2012
Diğer
Tarihçilerin duayeni Prof. Dr. Halil İnalcık, Türk Kültür ve Sanatları Ortak Yönetimi (TÜRKSOY) onur madalyasını törenle aldı Devlet Resim ve Heykel Müzesinde düzenlenen törene, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk K   »
17.02.2012
Müzik
KONSER : UMUT TÖRE BANDOSU / ACAİPADEMLER / CENK TANER 3. GÜN 18 Şubat, Cumartesi 21:00 Umut Töre Bandosu 22:15 Acaipademler 23:30 Cenk Taner Giriş konser başına 10 tl.dir. Biletler konser günü 19:00'dan itibaren kargArt girişinden temin edilebilir. Dört günlük tüm konserleri kapsayan kombine bile   »
16.02.2012
Tiyatro
Devlet Tiyatroları Bursa, Antalya ve İstanbul'da 5 yeni oyunu izleyiciyle buluşturacak Devlet Tiyatrolarından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa Devlet Tiyatrosu AVP Sahnesi'nde, Haldun Dormen ile Kemal Uzun'un Ray Cooney'den dilimize çevirdiği, Kerem Atabeyoğlu'nun yönettiği ''Karmakarışık''a bugün pr&o   »
16.02.2012
Müzik
Caz ve soul müzik ustası Malia ''Black Orchid'' adlı son albümünün turnesi kapsamında 24 Mart'ta İstanbul'da konser verecek Afrika kökenli İngiliz şarkıcı Malia, caz müziğinin efsaneleşmiş ismi Nina Simone'un parçalarını yorumladığı son albümü ''Black Orchid'' turnesi çer&cc   »
16.02.2012
Edebiyat
Dosya Konusu: Baskı ve Otorite İçindekiler Dosya-Baskı Dönemlerinde Edebiyat ve Güncel Çıkarımlar - Ahmet ANTMEN Öykü- Zifir - Ender ÖZSARIKAYA Dosya-Otorite Fena Bir Şey Değildir- Gökhan ERKAN Şiir- Yas Ali'nin Siyasal İktidar Analizi - Gökhan ERKAN Öykü- Aslanlı Hamam- Neslihan ÇA   »
16.02.2012
Diğer
Fransız sanatçı ve tasarımcı Antoine Weygand ve mimar Roland Toupet tarafından "Diamond Genesis" adlı 339 oda tasarla için Jukkasjärvi'deki (İsveç) bölgeyi seçtimiş. Yapılarda bol bol elmasları andıran stiller kullanılmış.               »
16.02.2012
Tiyatro
Mağusa Sanat Tiyatrosu, İlke Susuzlu’nun yazıp yönettiği yeni kabare oyunu “İki Dirhem Bir Çekirdek”le 21 Şubat Salı gecesi perdelerini açıyor Tiyatro’dan yapılan açıklamaya göre, “İki Dirhem Bir Çekirdek” adlı iki perdelik komedi oyunu, televizyonlarda yayınlanan yarışma programlarını eleştiri s&u   »
16.02.2012
Sinema
11. Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali'nin, yani kısa ismiyle !f'in İstanbul ayağı bugün başladı. Belgesellerden hit filmlere farklı yönleriyle insanı çekecek onlarca film söz konusu... Gözden kaçmasın dedik, 15 film toparladık Weekend: Bildik unsurları kullanarak günden güne tanıdıklık hissi veren gey filmlerine a   »