english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
22.02.2012
Opera
Daha önce ‘Midas’ın Kulakları’nı tiyatroya uyarlayan Yücel Erten operayı ‘ezber bozan bir uğraş’ olarak niteliyor. ‘Her seferinde biraz benim ezberim bozulur, ama ben de opera sanatçılarının ezberini bozarım’ diyor Mitolojiye ilgisi olmayanlar dahi bilir “Midas’ın Kulakları”nın başına gelenleri&   »
22.02.2012
Sinema
4 yıldır gerçekleştirilen "Yeşilçam Ödülleri" bu yıl düzenlenmeyecek Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ile birlikte 4 yıldır ortaklaşa gerçekleştirdikleri "Yeşilçam Ödülleri"ni bu yıl düzenlemeyeceklerini s&ou   »
22.02.2012
Müzik
Film müzikleriyle adından söz ettiren Gökhan Kırdar, müzikseverlerin uzun yıllardır beğeniyle dinlediği "Yerine Sevemem" şarkısı için proje hazırladı Proje kapsamında, müzikal, televizyon serileri ve tasarım şovları hazırlamayı, her yıl bir filmi vizyona sokmayı planlayan, dizi ve film müzikleriyle de adından söz ettire   »
22.02.2012
Müzik
Eleştirmenlerce tıpkı Amalia Rodrigues'in bir şarkısının sözlerinde olduğu gibi "Fado'yu yaşıyor ve fado ile nefes alıyor" diye tanımlanan Fado'nun Prensesi Cristina Branco Portekiz geleneksel müziğini hem kendi ülkesinin hem dünyaca ünlü şairlerin sözleriyle buluşturarak fadoya yeni bir kapı açıyor. Ünl&uu   »
22.02.2012
Opera
Rusya’nın önde gelen müzisyen ailesi Maksakovaların son varisi, Rusya’nın en eski operası Marinski’nin yıldızı, Birleşik Rusya Partisi Dağıstan Milletvekili mezzosoprano Maria Maksakova 28 Şubat’ta CRR Konser Salonu’nda bir konser verecek. Konseri, şef İslam Manafov yönetecek. Maria Maksakova’nın seslendireceği Carmen Operas   »
21.02.2012
Diğer
Koç Üniversitesi tüm öğrencilerine 300'ü aşkın müze ve ören yerini istedikleri zaman gezebilecekleri, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilecekleri Müzekart'ı hediye ediyor 21 Şubat 2012 Salı - Müzekart, sanat, bilim, kültür ve tarih beldesi olan Istanbul'un ve genelde Türkiye'mizin b&uu   »
21.02.2012
Diğer
Dünyanın en büyük kültür ve gezi dergilerinden "National Geographic Traveller" dergisinin Çin edisyonu farklı bakış ve görüşlerle İstanbul'u tanıtan 21 sayfalık ek yayımladı İstanbul'da yaşayan bir Çinlinin gözünden yazıların yer aldığı, geleneksel Osmanlı ve Türk kültürlerinin an   »
21.02.2012
Diğer
Simpsons, 500. bölümünü Wikileaks’in kurucusu Julian Assange’ın da konuk seslendirmeci olduğu bir episodla kutladı. 23. sezonuna ulaşan ‘The Simpsons’ böylece ABD televizyon tarihinden önceden yazılmış bir senaryoya sahip en uzun süre yayımlanan prime time programı rekorunu da kırdı. ‘At Long Last Leave’   »
21.02.2012
Sinema
!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nin Sundance Enstitüsü ile geliştirdiği işbirliği kapsamında, usta sinemacılar, genç yönetmenlere rehberlik edecek. Bu kamsamda Zeynep Dadak, Merve Kayan, Deniz Gamze Ergüven, Erol Mintaş ve Senem Tüzen'in film projelerine, Gabriel Range, Jeremy Pikser, Athina Rachel Rsangiri ve Reha Erdem senaryo   »
21.02.2012
Edebiyat
Edebiyat dergisi Sabit Fikir ve İstanbul Modern'in düzenlediği Sözünü Sakınmadan edebiyat söyleşilerinin bugünkü konuğu yazar Ayfer Tunç olacak. Tunç, bugün saat 19.00'da başlayacak söyleşide edebiyat eleştirmenleri Semih Gümüş ve Ömer Türkeş ile okurlarının sorularını yanıtlayacak.    »
21.02.2012
Edebiyat
İstanbuL, Bursa, Adana, Diyarbakır ve İzmir'den sonra TÜYAP'ın Antalya'da düzenlediği Kitap Fuarı da büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz gün sona eren fuarı, 82 bin 500 okur ziyaret etti. 75 yayınevinin katıldığı fuarda, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 20 etkinlik düzenlendi, imza günlerinde 200 yazar, okurlar   »
20.02.2012
Diğer
YouTube’ta, gençler arasında yeni bir trend başladı. Gençler kendilerini videoya çekerek, “Sence çirkin miyim?” diye soruyor ve yorum bekliyor “İnsanlar çirkin olduğumu söylüyor. Sence” diye soran bir genç kızın videosunu 14 bin kişi izlemiş. Aldığı yanıtlar da çeşitli. Biri “A   »
20.02.2012
Diğer
Fetih 1453 filmi vesilesiyle yeniden ilgi odağı olan İstanbul'un fetihle ilgili söz sırası tarihçilerde. Fetihle ilgili yeni yayımlanan sempozyum kitabında, ilginç bilgiler ile az bilinen gravürler yer alıyor Sinemalarda Fetih 1453'ün gösterime girmesiyle, Ortaçağ'ın bitmesine Yeniçağ'ın başlamasına sebep ol   »
20.02.2012
Tiyatro
Devlet Tiyatroları sanatçısı Hikmet Atalay (82) vefat etti DT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Ankara'da dün hayatını kaybeden sanatçının cenazesi, Karşıyaka Camisi'nde öğle namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecek. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde Çocuk Tiyatrosunda   »
20.02.2012
Tiyatro
Broadway'de sahnelenen ilk Türk eseri olan "İş Adamı" adlı oyun Türk izleyiciyle buluştu Oyun yazarı Yakup Almelek'in yaklaşık 30 yıl önce yazdığı ve İngilizce'ye çevrilerek Broadway'de sahnelenen ilk Türk eseri olma özelliği taşıyan ''İş Adamı'' adlı oyunu Türkiye'de izleyiciyle buluştu.   »