english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
24.02.2012
Müzik
Living Room olarak Stage Müziğin katkılarıyla düzenlenen “Elektrogitar Solo Yarışması” başladı Tek yapmanız gereken Mesut Uğurelin “Riya” isimli bestesinin alt yapısını indirip , üzerine soloyu  çalarken gerçekleştirdiğiniz amatör video kaydını 20 Mart 2012 tarihine kadar "riya@livingroom.com.tr" ad   »
24.02.2012
Müzik
Perdesiz gitarın önemli temsilcilerinden olan Cenk Erdoğan ilk albümü İle’yi 2008’de yayınladı. Efsane basçı Kai Eckhardt ve Jason Lewis ile kaydettiği 2. albümü Kavis ise kısa bir süre önce raflarda yerini aldı. Ron Scudder'ın produktorlüğünde San Francisco’da kaydedilen Kavis, Amerika’da Berkel   »
24.02.2012
Müzik
2009’da dağılan üçnoktabir grubundan tanıdığımız Melis Danişmend, 2010 yılı sonlarında solo albümü Daha Az Renk’i yayınladı. Tüm söz ve müziklerin kendisine ait olduğu, akustik gitar ve piyano ağırlıklı, davulun hiç yer almadığı albüm, kısa sürede Melis Danişmend hayranlarının sayısını katladı. Akustik kon   »
24.02.2012
Tiyatro
Şehir Tiyatroları'ndan bazı gazetelerde yayınlanan 'müstehcen oyun', 'seyirci kaybediyor' haberlerine cevap geldi: 'Politik oyun' veya 'müstehcen oyun' diye özel bir seçim yoktur; 'gerici oyun', 'ilerici oyun' vb. olmayacağı gibi! Esas olan öncelikle 'nitelikli oyun'dur.'' İsta   »
24.02.2012
Diğer
Şanlıurfa'da gecekonduların yıkılmasıyla günyüzüne çıkarılacak 2 bin yıllık mağara ve şehir surları, turizme kazandırılacak Şanlıurfa Belediyesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında Balıklıgöl çevresindeki tarihi mekanları ortaya çıkarıp, turistik amaçlı kullanılması çerçevesinde geçen   »
24.02.2012
Sinema
Canlandıranlar Yetenek Kampı, canlandırma sinemasına yeni yetenekler kazandırmak için film üretimini sürdürüyor 2011 yılında Canlandıranlar Yetenek Kampı desteği ile üretilen kısa filmlerin ilk gösterimi santralistanbul sinema salonunda, 29 Şubat 2012, Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Seçilmiş projeler   »
23.02.2012
Tiyatro
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanatçıları Derneği (İŞTİSAN) üyesi bir grup, tiyatronun baskı altında olduğu gerekçesiyle protesto gösterisi yaptı Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi önünde toplanan tiyatro oyuncuları ve dernek üyeleri, "Şehir Tiyatroları halkındır, dokunma", 'Şehir Tiyatroları&   »
23.02.2012
Sinema
Zonguldak'ta genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun yaşam hikayeleri, Yılmaz Erdoğan'ın yeni filmi Kelebeğin Rüyası ile beyaz perdeye yansıyacak Yazar-yönetmen Yılmaz Erdoğan'ın Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun yaşam öyküsünü anlatacağı ve şubat ayı so   »
22.02.2012
Müzik
İşte o müziklerle bezeli bir radyo... tıklayın dinleyin, dinleyin, dinleyin...   »
22.02.2012
Tiyatro
Tiyatro Boğaziçi'nin yeni oyunu 'Eleni'den Mektuplar', mübadillerin hikâyesini anlatıyor. Oyunculardan Pelin Batu, "Rolü kabul ederken, ailemin de Balkanlar'dan gelen mübadil bir aile olmasından etkilendim" diyor BGST Tiyatro Boğaziçi, 6-7 Eylül’e tanıklık eden bir hikâyenin kahramanlarını   »
22.02.2012
Diğer
Türkiye'de bugüne kadar fantastik, bilimkurgu ve korku türleriyle ilgili olarak emek harcayan yazar, çizer, çevirmen, editör, sinemacı ve senaristler bir araya gelerek Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği'ni (FABİSAD) kurdu. Duayen sinema yazarları Giovanni Scognamillo ve Sevin Okyay'ın da kurucuları arasında bulunduğu dernek   »
22.02.2012
Diğer
Haftalık mizah dergisi Penguen, bu hafta kapağına jet hızıyla geçen MİT Kanunu'nu taşıdı.   »
22.02.2012
Müzik
Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir. Can Bonomo, Azerbaycan'da yapılacak 57. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi, "Love Me Back/Sen de beni sev" adlı İngilizce parçayla temsil edecek.   »
22.02.2012
Edebiyat
Yeni Yüzyıl Üniversitesi tarafından 24-25 Mayıs günleri arasında düzenlenen 2. Kadın Yazarlar Sempozyumu Türk Edebiyatının özgün yazarlarından Erendiz Atasü’ya adandı Sempozyumda, 30. sanat yılı içinde bulunan Erendiz Atasü’nün eserlerini, yazarlığını ve çağdaş Türk Edebiyatı içindeki   »
22.02.2012
Sinema
Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde eğitim gören öğrenci grubu, okullarının sağladığı 42 bin lira bütçeyle ''Tutturamayanlar'' isimli uzun metrajlı filmin çekimine başladı Çekimlerin bir bölümünün yapılacağı Marmaris Yat L   »