english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
27.02.2012
Sinema
Saving Face (Yüzü Korumak) isimli filmiyle en iyi kısa metrajlı belgesel dalında Oscar ödülü kazandı Pakistanlı kadın yönetmen Şermin Obaid, 84. Oscar ödül töreninde kadına şiddeti konu alan Saving Face (Yüzü Korumak) isimli filmiyle en iyi kısa metrajlı belgesel dalında Oscar ödülü kazandı. Obaid&   »
27.02.2012
Diğer
Fotoğrafları dijital ortamda şekillendirmeye, renkleriyle ve boyutlarıyla ilgili değişiklik yapmaya yarayan ve fotoğrafta yeni bir dönemi başlatan Photoshop programı artık herkesin elinin altında olacak! Yeni Photoshop Touch uygulaması sayesinde iPhone'larla herkes kolayca photoshop yapabilecek. Yarından itibaren piyasaya sürülecek uygulama sayesinde diley   »
26.02.2012
Sinema
26.02.2012
Diğer
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Kulübü tarafından düzenlenen ''2. Medya Ödülleri'' sahiplerini buldu. Gecede 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne layık görülen tiyatro sanatçısı Yıldız Kenter'in "Asırlık bir sanatçı olarak bu ödüle layık görmem ben   »
26.02.2012
Edebiyat
PEN Türkiye Merkezi'nin kurucuları arasında 1950'de yer almış olan Ahmet Hamdi Tanpınar'ın adı 2011 güzünde Gülhane Parkı girişindeki 'Alay Köşkü' Edebiyat Müze Kütüphanesi'ne verilmişti Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nün daveti üzerine, TYS gibi P   »
26.02.2012
Müzik
Borusan Müzik Evi’nde bu akşam sesinin yanında besteciliği ve etkileyici şarkı sözleriyle hayranlarının beğenisini kazanan Norveçli caz vokalisti Torun Eriksen ve Türkiye'de caza yeni bir soluk getiren İlhan Erşahin sahne alacak Kuzey cazının özel seslerinden Torun Eriksen ve İlhan Erşahin geçtiğimiz yıl Oslo Caz Festivali'   »
26.02.2012
Diğer
Vehbi Koç Vakfı tarafından 2002 yılından beri kültür, eğitim ve sağlık alanlarında verilen Vehbi Koç Vakfı ve 100 bin dolarlık para ödülü bu yıl eğitim alanında Cumhuriyetin ilk kuşağının yetiştirdiği siyaset bilimci Prof.Dr.Nermin Abadan Unat’a Mustafa V. Koç tarafından verildi Bu yıl Prof.Dr.Çiğdem Kağıtç   »
25.02.2012
Tiyatro
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın tartışma konusu olan "Rosenbergler Ölmemeli" adlı oyunu, meğerse 'korsan' oynanıyormuş! Oyunun yazarı Alain Decaux'nun temsilcisi SACD Ajansı'na başvuran tiyatro yönetimi, "eser sahibi tarafından hiçbir yerde sahnelenmesine izin verilmediği" cevabını alınca   »
25.02.2012
Edebiyat
Büyük Türk şairi ve dil bilgini Ali Şir Nevai, doğumunun 570. yılında farklı ülkelerdeki Nevai araştırmacılarının katıldığı "Avrasya'ya Yön Veren Şahsiyetler-I" isimli sempozyumda anıldı Fatih Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü'nün öncülüğünde   »
25.02.2012
Diğer
Katoliklerin ruhani lideri Papa 16'ncı Benediktus, mesajlarının sosyal paylaşım ortamında da yer alması için bir Twitter hesabı açılmasına onay verdi Gençlere daha yakın olabilmek için ’pope2you’ adresli bir internet sitesi açılmasına ve burada mesajlarının güncellenmesine izin veren Papa 16’ncı Benediktus, te   »
25.02.2012
Diğer
Amerikan internet gazetesi Huffington Post, dünyanın 'en cool' 11 tren istasyonunu seçti. Bir sıralama yapılmadı ama listenin en başında Haydarpaşa Garı var   Haydarpaşa Garı, İstanbul, Türkiye Boğaz’ın Asya yakasında yer alan Haydarpaşa, yakın zamana kadar Türkiye’nin en yoğun kullanılan tren istasyonuydu. Gö   »
25.02.2012
Müzik
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Sascha Goetzel yönetiminde Music From the Machine Age isimli ikinci albümünü kaydetti 20'nci yüzyıl bestecilerinin eserlerinin seslendirildiği albüm bugün Onyx Classics firması tarafından piyasaya sunuluyor. İlk albümü dünya çapında büyük ilgi gören B   »
25.02.2012
Sinema
Ünlü yönetmen Derviş Zaim'in filmlerinin toplu gösterimi ABD'nin Boston kentinde başladı Boston Türk Film Festivali ve Boston Güzel Sanatlar Müzesi'nin birlikte sunduğu toplu gösterim, müzenin sinema salonunda yönetmenin son filmi olan ''Gölgeler ve Suretler'' ile başladı. Seyircilerin b&u   »
25.02.2012
Müzik
İstanbul’da uzun süren sessizlik bozuluyor. Sagopa Kajmer ve Kolera 10 Mart 2012’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde sevenleriyle buluşuyor. Yer: Bostancı Gösteri Merkezi Tarih: 10 Mart 2012 Kapı açılış: 17.00 – Konser: 18.00 Bilet Satış Noktaları: Cafe Eskaza (Geziboyu cad.No:77/A – Pendik) [35tl] Tüm Bile   »