english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
17.03.2012
Diğer
Burdur gölü hızla kuruyor.Göl, son 35 yılda suyunun üçte birini kaybetti; su seviyesi 12 metre düştü.Bu soruna dikkat çekmek amacıyla hazırlanan Göl Yoksa Burdur da Yok belgeseli, yöre halkının gözüyle Burdur gölünü ve gölün kurumasının yöre insanının yaşamı için sonuç   »
17.03.2012
Diğer
Van depreminde hayatını kaybeden Japon yardım ekibinden Atsushi  Miyazaki’nin adı İstanbul’da yaşatılıyor. 23 Ekim 2011 tarihinde Van’da meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremde yardım için gelen ve oluşan ikinci  büyük deprem dalgasında göçük altında kalıp hayatını kaybeden Japon doktor Atsus   »
17.03.2012
Diğer
Türkiye’de ilk defa um:ag’da başlayan  Yazma, Felsefe, Film Atölyeleri,  Roman İnceleme ve  Siyasal Düşünceler Tarihi Seminerleri’nin  yeni dönemi Nisan’da başlıyor. Mehmet Eroğlu, Cemil Kavukçu, Ahmet İnam, Kurtuluş Dinçer, Çiğdem Ülker, Ahmet Özer, Erdem İliç ve   »
17.03.2012
Sinema
2007 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i ölüme götüren süreç film oluyor 'Hile Yolu' adıyla çekilecek filmin yapımcısı, Grup Yorum'un eski üyelerinden Hakan Alak. Cinayetin öncesindeki süreci merkeze alacak filmin yö   »
17.03.2012
Sinema
Sinema eleştirmeni Yeşim Tabak, N5'te en iyi 5 kış filmini seçti Kış filmlerini çekmeyi uzun zamandır bekliyorduk. Yaz bitti, kış bitti hatta yıl bitti ama biz hala bir kış filmleri çekimi gerçekleştirememiştik. İtiraf etmeliyiz ki – hatta bu yazı bir itiraf yazısı - karlı günleri bir türlü yakalayamadık. Önce kar   »
17.03.2012
Diğer
Tarih Vakfı'nın düzenlediği Ankara Tartışmaları 2011-2012 bugün Dr. Barış Ünlü'nün vereceği “Orta Asya ve Yakın Doğu Zaman-Mekânlarının Kavşağında: Osmanlı’nın Kuruluşu ve İmparatorluk Tartışmaları” başlıklı konferansla devam ediyor Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşuna dair tartışma uzun süre şu iki soru   »
17.03.2012
Diğer
İstanbul Deniz Müzesi 18 Mart günü ücretsiz olarak gezilebilecek Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla İstanbul Deniz Müzesi Komutanlığı halkın ziyaretine ücretsiz olarak açılacak. Türk Denizcilik ve askeri   »
17.03.2012
Diğer
Amerikalı oyuncu George Clooney, Washington'daki Sudan Büyükelçiliği'nin önünde yapılan gösteri sırasında gözaltına alındı Bölgedeki AFP muhabiri, polisin, Sudan hükümet güçlerinin ülkenin güneyinde sivillere yönelik savaş suçu işlemesini protesto etmek amacıyla toplanan Clooney   »
17.03.2012
Diğer
Marilyn Monroe'nun daha önce hiç yayımlanmamış 100'den fazla fotoğrafı ile bu fotoğrafların telif hakları, açık artırmada satılacak Açık artırma, Los Angeles'taki Julien's Auctions müzayede evinde 31 Mart ve 1 Nisan'da yapılacak. 15 yıl boyunca Monroe'nun makyözü olarak çalışan Allan "Whitey   »
17.03.2012
Edebiyat
Paris Kitap Fuarı'nda bu yıl Nuri Pakdil sempozyumu yapıldı. Pakdil'in "batı algısı"nın konuşulduğu sempozyuma Türkiye'den birçok önemli isim katıldı Fransa'nın başkenti Paris'teki kitap fuarında bu yıl Düşünce ve Edebiyat dünyasının özgün yazarı Nuri Pakdil Sempozyumu düzenlendi. Paris Kita   »
16.03.2012
Diğer
21-28 Nisan 2012 tarihleri arasında Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Kalkınma Ajansı destekleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle 11 yıl sonra yeniden hayata geçirilecek olan 12.Uluslararası İzmir Film Festivali  afişi belli oldu Festivalin yüksek &   »
16.03.2012
Diğer
15.03.2012
Müzik
60 Yıllık Muhteşem Kariyer Dünyanın en önde gelen piyanist ve bestecilerinden biri olarak kabul edilen ve müzik kariyerinde 60 yılı geride bırakan Rendy Weston, üçlüsüyle 16 Mart’ta Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda! Weston başarılı bir şekilde harmanladığı Afro - Amerikan tınılarıyla İstanbullu caz severlere keyifli   »