english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
24.03.2012
Müzik
Caz müziğin tanınmış vokallerinden Bobby McFerrin'ın konserinde kanun üstadı Aydoğdu ile neyzen Canaz, sanatçıya eşlik edecek Müziğin kalbi Manhattan'da dünyaya gelen ve caz müziğinde edindiği yerin yanında farklı yeteneği sayesinde ''enstrüman seslerini'' de çıkarabilen Bobby McFerrin'in 27 Mart'   »
23.03.2012
Müzik
İstanbul yeni bir müzik festivaline kavuşuyor. Babylon'da düzenlenecek, Newcomers Festival'in amacı müzikte yerli ve yabancı yeni gruplar keşfetmek İstanbullu müzikseverler bu yıl festival mevsimini, geçtiğimiz yıllara oranla daha erken karşılıyor. Hem de yepyeni bir festivalle. 27 Mart Salı günü, Babylon'da yeni bir festi   »
23.03.2012
Edebiyat
Yazar, entelektüel Enis Batur, Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen Sözünü Sakınmadan etkinliğinde hepimize adeta ayna tuttu. Eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş'in, sorularını yanıtlayan Batur, "Şiiri de romanı da tüm yönleriyle izleyen bir insan olarak, edebiyatımızın verimsiz olduğunu s   »
23.03.2012
Müzik
15 günlük Caz Festivali Jazz15'in üçüncüsü bu sene 1-15 Nisan tarihleri arasında düzenleniyork. Festival, dinleyicilere samimi bir ortamda Türk cazını tanıma imkanı sunuyor Jazz15 Festivali bu sene 3. yaşına giriyor. Nisan ayında 60m2'de düzenlenecek olan festival, 15 gün boyunca izleyicilere Türkiye&#   »
23.03.2012
Diğer
Aldığınız kitabı okumak için 2 haftanız var. Herhangi bir zorlama yok. Başka kitaplarla birlikte geri de getirebilirsiniz, bir daha uğramayabilirsiniz de Almanya'nın Köln kentindeki şehir parkında okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla oluşturulan ve geçen yıl ''Fikir Ülkesi'' ödülüne değer görüle   »
23.03.2012
Müzik
"Dünya dillerinden esintiler" temasıyla kurulan ve 15 ayrı dilde şarkı seslendiren "Doğu Yorum Korosu"nun konserini, TBMM Başkanı Çiçek ve Bakan Günay izledi "Dünya dillerinden esintiler" temasıyla kurulan "Doğu Yorum Korosu", 15 farlı dilde 18 şarkı seslendirdi. "Doğu Yorum Korosu"nun Dev   »
22.03.2012
Sinema
22.03.2012
Sinema
Amerikan Walt Disney şirketinin vizyondaki filmlerinden John Carter'ın sinema tarihinin en büyük fiyaskolarından biri olması ve 200 milyon dolar zarar etmesi bekleniyor BBC'nin haberine göre, kurgusal bir karakter olan Amerikalı eski bir yüzbaşının kendisini aniden Mars'ta bulmasını anlatan film, yılın ilk çeyreğinde Disney'e 80   »
22.03.2012
Müzik
Başkentlileri müzikle buluşturan 29. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 5-28 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Sevda Cenap And Müzik Vakfı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 14 ülkeden yerli ve yabancı 700 sanatçının katılacağı festival, çağdaş müzikten popüler klasiğe, senfonik müzikten caza, Arap m   »
22.03.2012
Sinema
İLEM sunumlarında bu hafta Yusuf Ziya Gökçek "Postkolonyal Afrika Sineması" başlıklı bir sunum yapacak İlmi Etüdler Derneği'nin (İLEM) akademik çevresindeki araştırmacılar tarafından hazırlanan eserlerin akademik dolaşıma sokulmasına katkıda bulunmak, eser yazarının edindiği tecrübe ve bilgiyi paylaşmak amacıyla düzenlediği   »
20.03.2012
Edebiyat
  Nazım Hikmet Kültür Merkezi bu dönem Edebiyat Atölyesini seminerler aracılığı ile yürütecek.    Şair- Yazar Ahmet Antmen'in sorumluluk aldığı seminerlerde sunum yapacak şair-yazar-öykücü dostlarımız   Erendiz Atasü, Alper Akçam, İlhan Akalın, Abdullah Nefes, Erhan Pınarbaşı   »
19.03.2012
Sinema
Sinema blogları, sinema üstüne yazılarını sanal alemde blogları aracılığıyla paylaşan blog yazarlarının etkinliğini, bilinirliliğini ve prestijini artırmak adına Sinema Blogları Birliği ismi altında bir araya geldiler 17 blogun katılımıyla çalışmalarına başlayıp, isim ve manifesto konusunda karara varan birliğe yapılan başvuruların değerlendirilmesi i&cc   »
18.03.2012
Edebiyat
Yapı Kredi Kültür Sanat, kadın olmanın halleri üzerine bir okuma etkinliği düzenliyor ‘Meşakatli bir ruh halinin hüzünlü sesi’ olarak nitelendirilen Yeni Zelandalı yazar Janet Frame’in ‘Bir Başka Yaza Doğru’ romanından yola çıkan okuma etkinliğine, Taraf gazetesi sanat editörü Sibel Oral il   »
18.03.2012
Diğer
Murat Ertel'den bir performans izliyoruz. Babazula olarak Maçka Sanat'ın o sevimli mekanında babası usta grafik sanatçımız Mengü Ertel'i seksenbirinci doğum gününde anmak üzere toplanan dost ve sanatçı grubu için seslendirdiği parçaları ile Ertel galerinin her yerinde gitarını çalıyor, misafirler arası   »
17.03.2012
Diğer
İspanyol sanatçı Ana Soler, iki binden fazla tenis topu kullanarak yaptığı enstalasyonuyla, Mustang Sanat Galerisi'nde farklı bir görsellik yaratmış..   »