english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
21.04.2012
Diğer
Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesindeki "Ölüm denizi" olarak adlandırılan Taklamakan çölü'nde antik kent bulundu Çinli arkeologlar Sincan Uygur Özerk Bölgesinde ülkenin en büyük çölünde antik bir kent bulunduğunu açıkladı. Eyaletin Hotan bölgesind   »
20.04.2012
Diğer
Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin prömiyerini gerçekleştirdiği günden bu yana seyircinin büyük beğeni ile izlediği 'West Side Story' yani 'Batı Yakası Hikayesi ' sahneye veda ediyor. New York’un batı yakasında yaşanan kavgaların ortasında  bir aşk hikayesini konu alan Broadway’in ünlü müzikal   »
20.04.2012
Diğer
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yönetmeliğinin ardından başlayan tartışmada Başkan Kadir Topbaş’ın sanat danışmanı Kenan Işık da istifa etti. Şehir Tiyatroları’nda son perde. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın repertuar belirleme yetkisini bürokratlara veren yeni yönetmeliğin ardından isti   »
19.04.2012
Tiyatro
TIYATRO KARNAVAL MECIDIYEKÖY G.ÜLKÜ&G.ÖZCAN SAHNESI(Ortaklar Cad.Bahçeler Sok.No:20 Cevahir AVM yani) REZ ve BILET (0-212/347-44-80)  veya BILETIX BILET FIYATLARI: TAM: 20 TL INDIRIMLI (TOPLU SATIS): 15 TL   BU FILMI GÖRMÜSTÜM (2 PERDE-2 Saat) Albert Lamart ,Fransa'nin önde gelen siyaset&c   »
15.04.2012
Müzik
Metin ve Kemal Kahraman, müziğimizin geleneksel ritimleriyle yetinmeyip üzerine deneysel çalışmalar yapmış ve bu alanda başarılı olmuş iki kardeş. Müziğe Grup Yorum’un kurucuları arasında yer alarak başlayan Metin Kahraman, Cemo Albümüne kadar bu grupla çalıştı. Daha sonra ayrılıp kardeşi Kemal ile etnik müziğe yöneldi.   »
13.04.2012
Sinema
UFAD Perşembe toplantılarında bu hafta Kayseri'de kısa film çalışmaları yapan ve gençlerden oluşan "Paydos" grubunun "Susku" ve "Uğultulu Vagonlar" isimli kısa filmlerini izledik. Sonrasında ise  üyelerimizden Arda Aksoy' un seçmiş olduğu kısa filmlerden oluşan bir gösterim gerçekleşti. Wood   »
13.04.2012
Sinema
Sinemamızda toplumsal gerçekçi akımı başlatan “auteur” İstanbul Modern Sinema, Türk sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden ve filmleriyle çığır açan Metin Erksan’ın dokuz filmini izleyiciyle buluşturuyor. 19 Nisan - 29 Nisan tarihleri arasında gösterime sunulacak seçkide, Metin Erksan sinemasın   »
13.04.2012
Sinema
  Dünyanın en uzun soluklu seri filmi James Bond’un İstanbul’da yapılacak çekimleri için Eminönü Meydanı dört gün olmak üzere 14 Nisan – 05 Mayıs tarihleri arasında bazı caddeler ise farklı günlerde araç ve yaya trafiğine kapatılacak. 007 James Bond serisinin son filmi ‘Skyfall&rsquo   »
10.04.2012
Sinema
Zeki Demirkubuz'un Dostoyevski'nin 'Yeraltından Notlar' kitabından uyarladığı son filmi 'Yeraltı' beğenildi. Ortak nokta Demirkubuz'un 'Kıskanmak'tan sonra kendi sularına döndüğü şeklinde Zeki Demirkubuz, ait olduğu sulara dönüyor. Evet, ‘Kıskanmak’ da kâğıt üzerinde Demirkubuz dünya   »
10.04.2012
Sinema
Yeni filmiyle yine korkuların üzerine giden Weingartner, kapitalizmden şikâyetçi. "Kapitalizm insanın ruhunu elinden alıyor. Bu sistemin içinde yaşamak zorunda değiliz. Kendimizi ondan soyutlayabiliriz" diyor “Eğitmenler" filmi ile “bazı insanların asla değişmeyeceğini" yüzümüze vuran yönetmen H   »
10.04.2012
Sinema
Türk sinemasında 'Üç Maymun', 'İklimler' ve 'Bir Zamanlar Anadolu'da' gibi başarılı filmlere imza atan yapımcı Zeynep Özbatur Atakan; kendi kurduğu Yapımlab'de, 20 Nisan'da 'Sinema Projelerinde Sunum Teknikleri' başlıklı bir seminer verecek. Uluslararası alanda 'pitching' olarak adlandırılan, sinema pr   »
10.04.2012
Sinema
Yönetmen Derviş Zaim'in 1963'te Kıbrıs'ta yaşananları anlattığı Gölgeler ve Suretler filmi, Güney Kıbrıs'ta da gösterildi. Seyirciler filmi alkışa boğdu Usta yönetmen Derviş Zaim, bir hayalini daha gerçekleştirdi! Zaim'in 1963 yılında Kıbrıs'ta yaşanan Türk ve Rum toplumları arasındaki çatışmaları konu a   »
10.04.2012
Müzik
Türk rock müziğinin en önemli isimlerinden Yaşar Kurt, 20 Nisan 2012 Cuma akşamı Istanbul Live'da sahne alacak 1994 yılında çıkardığı "Sokak Şarkıları" isimli albümünden bu yana Türk rock müziğinin efsanevi isimleri arasında yer alan Yaşar Kurt, son olarak, 2011'in son aylarında "Güneş Kokusu" alb   »
08.04.2012
Müzik
Rock müzigin en büyük isimlerinin kullandığı gitar amplifikatörünün mucidi "Gürültünün Babası" Jim Marshall, 88 yaşında öldü Önceleri Londra'da bir müzik aletleri dükkanı sahibi olan Marshall 50 yıl önce Marshall Amplification şirketini kurmuştu. Oğlunun verdiği bilgiye g&ou   »
08.04.2012
Bale
Singapurlu bir bale grubunun Malezya’daki gösterisinin, dansçıların kostümleri müstehcen bulunduğu gerekçesiyle iptal edildiği öne sürüldü Malezya hükümeti gösteri için izin isteyen Singapur Dans Tiyatrosu'nun bu talebini reddetti. Malezya merkezli sanat topluluğu MyDance Alliance yetkililer   »