english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
22.04.2012
Müzik
Türkiye'nin Borusan Kültür Sanat aracılığıyla üyesi olduğu Avrupa Müzik Konseyi (European Music Council) tarafından düzenlenen İkinci Avrupa Müzik Forumu, 19-22 Nisan tarihlerinde Borusan Kültür Sanat'ın evsahipliğinde Borusan Müzik Evi'nde UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, Türkiye'nin UNESCO   »
22.04.2012
Sinema
Farsça 'Mar' yılan demekmiş. Yılan kadar zehirli olan sevgisizliği, yalnızlığı ve yarınsızlığı anlatıyor bu film. Anadolu'nun çorak kırsalında ya kaçağa çıkacaksın, ya da yağmur yağınca salyangoz, güneş açınca da yılan toplayarak yaşamını sürdüreceksin. Yoksulluk büyük, yoksunluk çok... Ü&cce   »
22.04.2012
Diğer
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği 3. Antalya Televizyon Ödülleri sahiplerine verildi. Geceye onur ödülü alan Umur Bugay'ın sözleri damga vurdu   Antalya Kundu Turizm Bölgesi'ndeki Mardan Palace Otel'de düzenlenen ödül t&o   »
21.04.2012
Müzik
Bu yıl 10’uncu kuruluş yıldönümünü kutlayan Andante dergisinin Beyoğlu Belediyesi işbirliği ve KÜSAV desteğiyle düzenlediği 2012 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde 24 ayrı kategorideki ödül sahibini bulacak Her kategoride maksimum 3 adayın olduğu Andante Dergisi 2012 Donizetti Klasik Müzik Öd&u   »
21.04.2012
Sinema
“Leyla ile Mecnun” ekibi Akdeniz Üniversitesi öğrencileriyle buluştu 3. Antalya Televizyon Ödülleri kapsamında düzenlenen öğrenci-sanatçı buluşmalarının sonuncusu Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın evsahipliğinde   »
21.04.2012
Sinema
21-28 Nisan 2012 tarihleri arasında Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Kalkınma Ajansı destekleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle 11 yıl sonra yeniden hayata geçirilecek olan 12.Uluslararası İzmir Film Festivali programında dünya sinemasından ilginç f   »
21.04.2012
Müzik
Albümdeki diğer parçalar:   Dokuz Altı Yolları Söz & Müzik: Efkan Şeşen Kimse Bilmez Söz: Ömer Hayyam     Müzik: Mehmet Güreli Güneş Kokusu Söz & Müzik: Yaşar Kurt Kendim Gibi Söz & Müzik: Yaşar Kurt Emrah Söz &   »
21.04.2012
Sinema
Metin Erksan'dan Yılmaz Güney'e, Ömer Kavur'dan Nuri Bilge Ceylan'a, ABD’de bugüne kadar gösterilen en geniş Türkiye sineması retrospektifi başlıyor A.B.D.’de bugüne kadar gerçekleşen en geniş Türkiye sineması retrospektifi Aradaki Mekan: Türkiye Sineması Panoraması başlıyor. Program, The American   »
21.04.2012
Edebiyat
Oscar Wilde ve Mum Işığı Cinayetleri, edebiyat tarihinin en önemli isimlerinden birini, arkadaşlıklarını, hayat tarzını, dehasını içine alan, gerçekle kurgunun birleştiği sürükleyici bir hikâye Londra, 1889. Dönemin en büyük yazarlarından biri olan Oscar Wilde, vahşice öldürülmüş on altı yaşındaki Bill   »
21.04.2012
Sinema
David Croneneberg son filmiyle Altın Palmiye için yarışırken, oğlu Brandon Cronenberg ilk filmiyle Belirli Bir Bakış bölümünde yarışacak Her yıl bu haftalarda bir heyecan başlar bende: Cannes Film Festivali heyecanı. Geçtiğimiz yıllarda 3 -4 kez gittiğim ve her seferinde de aklım arkada kalarak döndüğüm bir şehir Cannes. Şehir   »
21.04.2012
Müzik
Gigology Night serisinin ilk etkinliği 21 Nisan Cumartesi günü Kanadalı Digits ile başlıyor İstanbul’un heyecan verici, en taze, 2012'nin ilk günlerinde kurulan elektronik müziğin tüm titreşimlerine açık ajansı Gigology Night serisinin ilk etkinliğini 21 Nisan Cumartesi sunuyor. Yer; Babylon Lounge! Gecenin özel konuğu,   »
21.04.2012
Müzik
Türk pop müzik ve caz sanatçısı Ayten Alpman İstanbul'da rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 83 yaşındaki Alpman, bir süre önce zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırılmıştı. Akşam saatlerinde durumu ağırlaşan Alpman tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.nAlpman için yarın ikindi vakti Teşvikiye Cami   »
21.04.2012
Tiyatro
İstanbul Kültür Üniversitesi Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Uluslararası “Cüneyt Gökçer” Tiyatro Festivali’ 30 Nisan 2012 tarihinde başlıyor On bir gün boyunca sürecek festivale; Romanya, Yunanistan, İsrail, İsviçre, İspanya gibi ülkelerin dışında Balıkesir, Yeditepe, Hali&cce   »
19.04.2012
Müzik
Leyla Pınar’ın sanat yönetmeni olduğu 18.İstanbul Barok Müzik Festivali bugün saat 18.30’da Yıldız Saray Tiyatrosu "Hollanda-Osmanlı Barok Dönem Müzikleri ve Lale Şarkısı" konseriyle başlıyor Festival 27 Nisan Cuma günü "Nakilbent Sarnıcı" Sultanahmet Nakkaş halı sarayı tarihi mekanında gerçekleşec   »
21.04.2012
Tiyatro
Ankara'daki yeni projesi 'StüdyoCer' ile ilgili röportaj veren Erdal Beşikçioğlu, konu Şehir Tiyatroları tartışmalarına gelince, sözünü sakınmadı Oyuncu Erdal Beşikçioğlu, şehir tiyatroları tartışmasına bomba gibi sözlerle dahil oldu. İşte Beşikçioğlu'nun şehir tiyatroları tartışmasında söyledikl   »