english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
28.04.2012
Diğer
Amerika'da yaşayan Gizem Şalcıgil White, Türk kahvesini tanıtmak için kolları sıvadı. Hazırladığı 'Gezici Kahve Evi' ile şehirleri gezerek bir yandan Türk kahvesinin tanıtacak bir yandan ikramda bulanacak Önümüzdeki günlerde New York'ta düzenleyeceği özel bir programla katılımcılara kahveyi anlatacak olan Şal   »
28.04.2012
Diğer
Siyasetçilerin mizahçılarla ilişkisini yorumlayan Penguen dergisi çizeri Cem Dinlenmiş, "Bir iktidar ilişkisi var ve böyle bir ilişki sağlıklı bir ilişki olamaz, ilişkinin kuruluş biçimi yanlış. Siyasetçilerle aramızın da iyi olmaması gerekir" dedi   Ortaokul ve lise yıllarında "okuduğunuz bir hikayenin &oum   »
28.04.2012
Sinema
ABD'nin New York kentinde düzenlenen Tribeca Film Festivali'nde en iyi film ödülünü, Afrikalı bir çocuk askeri konu alan dram türündeki "War Witch" aldı. Festivalin jürisi, yapımcısı Kim Nyugen olan ve Kongo'da çekilen "War Witch"e en iyi film ödülünü verirken, filmi   »
28.04.2012
Müzik
Sevda-Cenap And Müzik Vakfı kuruluşunun kırkıncı, Ankara Uluslararası Müzik Festivali'nin de otuzuncu yılını kutlama amacıyla bir beste yarışması düzenledi. Yarışma TC yurttaşı bütün bestecilere açık olacak İlhan Usmanbaş’ın başkanlığında, Gürer Aykal, Yalçın Tura, Rengim Gökmen, Bujor Hoinic, Turgay Erdener,&nbs   »
28.04.2012
Sinema
Akbank Sanat Sinema Kuşağı, Mayıs ayı boyunca her Çarşamba İspanyol kadın yönetmenlerin yakın dönem filmlerinden örnekleri sinemaseverler ile buluşturuyor  İstanbul Cervantes Enstitüsü ve AECID(Ministerio de Asuntos exteriores y de cooperacion Espana) işbirliğiyle gerçekleştirilecek etkinlik ilk olarak 2 Mayıs Çarşamba g   »
28.04.2012
Sinema
Uçan Süpürge Kısa Film Yarışması'nda, Bilgi Diren Güneş'in yönettiği ''Eyvah! Babam Emekli Oldu'' filmi birinci oldu Uçar Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği'nce yapılan açıklamaya göre, 15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Kısa Film Yarışması   »
26.04.2012
Sinema
12. Uluslararası İzmir Film Festivali yakın zamanda kaybettiğimiz büyük sinemacının anısına özel bir bölüm düzenlendi... 21-28 Nisan 2012 tarihleri arasında Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Kalkınma Ajansı destekleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile Dokuz Eylül Üniversites   »
26.04.2012
Sinema
Bu yıl ''Özgürlük Emek İster'' temasıyla gerçekleştirilecek 7'nci Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 1 Mayıs Salı günü başlayacak İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır'da eşzamanlı olarak düzenlenecek ve 7 Mayıs Pazartesi gününe kadar sürecek festivalin ilk üç günü   »
26.04.2012
Sinema
15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 10-17 Mayıs tarihlerinde Ankara'da yapılacak Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Altındağ ve Yenimahalle Belediyeleri ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'nun katkılarıyla gerçekleştirilen festivalin tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya Uç   »
26.04.2012
Tiyatro
18. İstanbul Tiyatro Festivali bu yıl dünyaca ünlü çağdaş sanatçı Kutluğ Ataman’ın festival için ürettiği “SILSEL, Türkiye’ye yazılmış mektuplar” adlı özel projesine ev sahipliği yapacak. Festival kapsamında 12-30 Mayıs tarihleri arasında Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda gerç   »
25.04.2012
Müzik
Türk müziğinin ustalarından besteci, orkestra şefi-kurucusu ve piyanist Cemal Reşid Rey, ölümünün 27. yılında iki CD'lik bir albüm seti ile anılıyor. Lila Müzik tarafından Martı Otel İşletmeleri'nin desteği ile hazırlanan 'Cemal Reşid Rey'in Anısına' başlıklı sette iki CD ve bir DVD yer alıyor. Rey'in ö   »
25.04.2012
Sinema
SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali Kısa ve Belgesel Film Yarışması için start verildi. 8-15 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 7. SineMardin-Uluslararası Mardin Film Festivali için Türkiye'den filmlerin başvuruları 11 Mayıs 2012 tarihine kadar devam edecek. Mardin halkının ücretsiz seyredeceği festival filmler   »
25.04.2012
Sinema
Genel Sanat Yönetmenliği'ni Mustafa Erdoğan'ın yaptığı "Anadolu Ateşi", 3 boyutlu olarak 11 Mayıs'ta vizyona girecek Nizam Eren İletişim'den yapılan açıklamaya göre, kaynağını Anadolu'nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan, 85'ten fazla ülkede 30 milyon insanın ayakta alkışladığı "A   »
25.04.2012
Tiyatro
Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı''na tiyatro sanatıyla katkıda bulunmak amacıyla Devlet Tiyatrolarınca düzenlenen ''Küçük Hanımlar ve Küçük Beyler Uluslararası Tiyatro Festivali'' kapsamında panayır alanı kuruldu Ankara Kuğulu   »
25.04.2012
Diğer
'Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit' etkinliği Nisan ayında 'Toruk', 'Oyun Devam Etmeli' belgesellerin ardında bugün de 'Orhan Veli'nin İlham Perisi Bella' isimli belgeselle devam ediyor Yıldırım Yanılmaz yönetimindeki 2011 Türkiye yapımı belgesel, Orhan Veli'nin ilham perisi Belle Eskenazi'nin hayat   »