english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
30.04.2012
Tiyatro
10. Üniversitelerarası Tiyatro Festivali kapsamında Türkiye'nin dört bir yanından 32 üniversite grubu, 10 sahnede 35 oyun sergileyecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş'ye bağlı Gösteri Sanatları Merkezi'nin düzenlediği 10. Üniversitelerarası Tiyatro Festivali, yarın başlayacak. Kültü   »
30.04.2012
Tiyatro
Trabzon, 2-15 Mayıs tarihleri arasında, 13. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali'ne ev sahipliği yapacak   Trabzon Devlet Tiyatrosu tarafından 13 yıldır organize edilen festivale, ev sahibi Türkiye'nin yanı sıra Gürcistan, Yunanistan, Macaristan, İngiltere, Romanya, Makedonya, Rusya, İtalya, Letonya ve Afganistan'ın tiyatro toplulukları   »
30.04.2012
Opera
2012 Türkiye’de Çin Kültür Yılı Etkinlikleri kapsamında gözterimi olacak “Doğu Operası” da denilen Pekin Operası Çin kültürünün başlıca geleneklerinden biridir. Pekin Operası’nda başlıca roller erkek, kadın, boyalı yüzler ve komik karakterlerdir. Rollerin kişilikleri, özellikleri ve k   »
30.04.2012
Müzik
Akbank Caz Festivali, kapsamında ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen ve büyük ilgi gören "JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması" başvuruları başlıyor   Akbank Caz Festivali, kapsamında ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen ve büyük ilgi gören “JAmZZ Akbank Caz Festivali Gen&cce   »
30.04.2012
Edebiyat
  Kuruluşundan bu yana çeşitli edebiyat atölyeleri düzenleyen Galapera Sanatevi’nde düş gücü zenginleştirmek , yaratıcılığını keşfetmek, öykü ve roman yazmak isteyenler için 9 mayıs Çarşamba akşamı yeni bir yazı atölye çalışması daha başlayacaktır. 8 hafta süren yaz dönemi u   »
29.04.2012
Tiyatro
Bitlis Sanat Tiyatrosu, 28.Uluslararası Amatör Tiyatro Toplulukları Festivali’ne davet edildi. Bitlis Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Gökmen Okdayan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bitlistarihinde bir ilki gerçekleştirerek, uluslararası ölçekte düzenlenen, tiyatro festivaline katılan ilk ekip olduklarını sö   »
29.04.2012
Diğer
Arbus, Kuzeydoğu Florida’da yayınlanan sanat [art] ve iş [business] dünyalarını bir araya getiren yerel, süreli, popüler bir dergi.  Arbus’un en önemli özelliği, ‘bölgenin ilk ve tek, sanat ve iş sektörlerini beraber ele alan’ medyası olması Mart-Nisan sayısında Arbus,  iş dünyasında kadın girişimc   »
29.04.2012
Sinema
  21-28 Nisan 2012 tarihleri arasında Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Kalkınma Ajansı destekleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle 11 yıl sonra yeniden hayata geçirilen 12.Uluslararası İzmir Film Festivali’nin kapanış töreni 28 Nisan Cumartes   »
28.04.2012
Tiyatro
İstanbul Şehir Tiyatrosu Emekçilerinden Çağrı: Sevgili İstanbullular; 29 Nisan Pazar bizim için önemli bir gün. 2011-2012 sezonumuzun kapanış günü. Aynı zamanda tiyatromuzun kurucusu Muhsin Ertuğrul'un ölüm yıl dönümü. ... Biliyoruz ki, artık 98 yıllık şehir tiyatronuzun içinde bulun   »
28.04.2012
Diğer
Değerli Yazarlarımızı Malatya Park’ta Sevenleriyle Buluşturuyoruz   1-6 Mayıs Malatya Ulusal Kitap Fuarı dolayısıyla ilimizi ziyaret edecek olan değerli yazarlarımızı Minder Sohbetleriyle Malatya Park2ta ağırlıyoruz. Sevenlerinin heyecanla beklediği buluşma sıcacık bir sohbet ortamında gerçekleşecek. Ayrıca 1 Mayıs’da gerçekleşe   »
28.04.2012
Diğer
Türkiye Felsefe Kurumu'nun (TFK) 4 Mart 2012'de düzenlediği 16. Felsefe Olimpiyadı'nın ödül töreni, altın madalyayı kazanan Ekin İnce'nin öğrencisi olduğu TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi'nde dün gerçekleşti TFK Başkanı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, “Değerler Eğitimi, Değer ve Değer Yargıla   »
28.04.2012
Diğer
Taksim Dayanışması ve TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi desteği ile düzenlenen piknikli Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir belgeselinin sokak galası 29 Nisan'da Taksim Gezi Parkı'nda gerçekleşecek Herkesin gücüne, yüreğine göre imece usulu katkıda bulunacağı piknik etkinliği saat 18.00’de başlayacak&n   »
28.04.2012
Diğer
Almanya'da basılması, dağıtılması ve yayımlanması yasak olan Nazi diktatörü Adolf Hitler'in "Kavgam" adlı kitabına yönelik yasağın kaldırılacağı bildirildi. Yayın hakları Bavyera eyalet hükümetinde bulunan kitabın şimdiye kadar basımı eyalet yönetimi tarafından engelleniyordu. Bavyera hükümetinin kitap üzerindeki   »
28.04.2012
Müzik
Mersin’de bu yıl 11’incisi düzenlenecek Uluslararası Müzik Festivali 30 Nisan’da başlıyor... Avrupa Festivaller Birliği'ne (EFA) 2007'de kabul edilmeyi başaran festival, 18 Mayıs'a kadar sanatseverleri 11 ayrı mekânda 22 farklı etkinlikte buluşturacak. Festival kapsamında Fado'nun prensesi Cristina Branco'dan Polonyal   »
28.04.2012
Diğer
Erdal Beşikçioğlu, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Antalya Televizyon Ödülleri'nde en iyi erkek drama oyuncusu ödülünü aldı. Beşikçioğlu'nu bugünlerde bu ödül kadar, genel sanat yönetmenliğini yaptığı Cermodern de heyecanlandırıyor Rakipleri Halit Ergenç, Nejat İ   »