english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
09.05.2012
Edebiyat
Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü tarafından düzenlenen “Türk Edebiyatında Mavera Hareketi” başlıklı program, 12 Mayıs 2012 tarihinde, saat 10.00’da gerçekleşecek İlk sayısı Aralık 1976'da yayınlanan "Mavera" aylık edebiyat dergisi... Kurucu kadroda   »
08.05.2012
Diğer
Kırklareli Üniversitesi ve Bağcılar Belediyesi 1912-1913’te vuku bulan tarihsel olayların yüzüncü yıldönümünde 11- 13 Mayıs 2012 tarihleri arasında Grand Cevahir Otel'de Uluslararası Balkan Sempozyumu düzenliyor  1912-1913 yıllarında meydana gelen iki Balkan Harbi, savaş alanında ve diplomatik düzeyde yenilg   »
05.05.2012
Tiyatro
Tiyatroların özelleştirilmesi tartışmaları sürerken Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'a kabine arkadaşlarının "Bir yılda beş kez Nâzım sergileniyor da neden Necip Fazıl, Peyami Safa gibi isimlerin oyunları sergilenmiyor?" diye sordukları iddia edildi İstanbul Şehir Tiyatroları'ndaki yönetmelik değişikliğinin ardından gelen   »
05.05.2012
Sinema
İstanbul’u nefes alınamaz hale getiren sistemi ve kentsel dönüşüm politikaları altında yok olan hayatları anlatan ödüllü belgesel ‘Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir’ vizyona girdi. Mutlaka görülmesi gereken filmi yönetmeni İmre Azem’den dinledik Her gün televizyonda, gazetelerde görüyo   »
05.05.2012
Sinema
Spartacus: Vengeance, pazar günü CNBC-e'de başlıyor. Roma İmparatorluğu'nun yaşadığı en büyük köle isyanının lideri, özgürlüğe kavuşturduğu köleler ile Roma'ya meydan okumaya devam ediyor. Dizinin yıldızları, müthiş heyecan başlamadan önce CNBC-e dergisinin yeni sezon hakkındaki sorularını cevapladı CNBC-   »
05.05.2012
Sinema
Masumiyet Müzesi'nde geçirilen zaman, romanı tekrar okuma isteği uyandırıyor. Belki de Orhan Pamuk 2008'den beri kitaplıklarda duran romanın içine yazar olarak geri dönmenin bir yolunu buldu ve her şeyi baştan yazdı. Okurun da sonunda geri döneceği yer roman olacaktır, hep roman Çıkan kısmın özeti: Yazar, sevdiği kadın F&u   »
05.05.2012
Diğer
Dünyanın çeşitli ülkelerinden sanatçıları İstanbullularla buluşturmayı 15. Kez gerçekleştiren Uluslararası Kukla Festivali dün akşam İtalyan Kültür Merkezi ev sahipliğinde İtalyan sanatçı Walter Broggini'nin "Solo" adlı gösterisiyle başladı   Açılış töreninde konuşan festivalin y   »
05.05.2012
Tiyatro
''Antalya 3. Uluslararası Tiyatro Festivali'', 14–25 Mayıs tarihleri arasında Antalya Devlet Tiyatrosu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, DT, Antalya'da düzenlenecek festivalle, Türkiye'nin tarihi ve sanat   »
05.05.2012
Sinema
Uzakdoğu’nun yıldızı parlayan sinemasından bir seçki İstanbul Modern Sinema'da İstanbul Modern Sinema, Hong Kong Ekonomi ve Ticaret Dairesi işbirliğiyle, Hong Kong’un yükselen sinemasından yedi filmlik bir seçki sunuyor. 10 – 20 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Hong Kong Film Panorama adlı seçkide öne çıkan   »
05.05.2012
Sinema
İtalyan sinema dünyasının ''oscar''ı olarak kabul edilen David di Donatello ödüllerinin bu yılki sahipleri belli oldu   Başkent Roma'daki Auditorium di Conciliazione'de yapılan ödül törenine başta İtalyan sinemasının önemli yıldızları olmak üzere, çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı.   »
01.05.2012
Edebiyat
ABD'de bu yıl 4. kez düzenlenen ve Güney Amerika'dan İran'a, Gürcistan'dan İrlanda'ya, İngiltere'den Hindistan'a dünyanın dört bir yanından yediden yetmişe yüzlerce şairin katıldığı Nazım Hikmet Şiir Yarışması'nı kazananlar belli oldu Yarışmanın düzenlendiği Nazım Hikmet Şiir Festivali düzenleyiciler   »
01.05.2012
Tiyatro
30 Nisan Pazartesi, Haliç Kongre Merkezi nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Geceye, gösteri dünyasına adını yazdırmış Broadway Cabaret ünlü şovleri ve özle performanslarıyla renk kattı.15 dalda verilen ödülerin ardından ÖZEL ÖDÜLLER: Yapı Kredi Özel Ödülü:Turan Oflazoğlu, Cevat Fehm   »
01.05.2012
Edebiyat
YENİ SAYI (MAYIS-HAZİRAN 2012) Bu başyazıya bir özürle başlamamız gerekiyor. Okurlarımıza bu sayıyla birlikte vermemiz gereken Öykü Yıllığı’nı ne yazık ki gelecek sayıya ertelemek zorunda kaldık. Bir takım sebepler bu ertelemeyi zorunlu kıldı. Öykücülüğümüzün ve düşünce dünyamızın önemli bir   »
01.05.2012
Sinema
Modern Zamanlar, Sinematek’e Sahip Çıkıyor! Önümüzdeki günlerde beşinci yılını geride bırakacak olan Modern Zamanlar Sinema Dergisi, son döneme damgasını vuran sinemasal gelişmeleri masaya yatırdığı 26. sayısıyla okuyucularını selamlıyor. Dergi; sinema eserlerine yapılan devlet yardımının “aile filmlerine” verilmesi g   »
30.04.2012
Tiyatro
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü; kültür merkezlerinde ilk defa, Mayıs-Haziran aylarında, çocuk oyunlarının yanı sıra yetişkin tiyatrosuna da yer veriyor Üç farklı oyunla başlayan ve 2012 yılı sonuna kadar her bir oyunun 100 seans gösterilmesini içeren “100 Oyun Projesi&   »