english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
12.05.2012
Diğer
BOBO PANİ EŞLİĞİNDE DANSA DAVET Yer: Beyoğlu Tünel Meydanı 17 Mayıs 2012 İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında sergilenecek Montalvo & Hervieu’nün « Orfeo » gösterisi vesilesiyle İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle, topluluğun dansçılarından Bobo Pani  bir fla   »
12.05.2012
Tiyatro
Yıllardır devlet, özel ve şehir tiyatrolarını izleyen sanatseverlerin oluşturduğu Ankara Devlet Tiyatrosu Müdavimleri; Devlet Tiyatroları’na ve sanatçılara yönelik haksız eleştirilere karşı tepki göstermek üzere; 13 Mayıs 2012 Pazar günü saat 15:00’de Küçük Tiyatro’da izleyecekleri oyun sonrasın   »
11.05.2012
Edebiyat
Türk-İran dil ve edebiyat ilişkileri İstanbul'da düzenlenen sempozyumda her yönüyle ele alınacak Türk - İran Kültür, Dil ve Edebiyat İlişkileri Sempozyumu 15-17 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'n   »
11.05.2012
Diğer
İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Hollanda-Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin başlangıcının 400. yılı kutlamaları kapsamında dünyaca ünlü dans topluluğu Nederlands Dans Theater II'yi İstanbul'da ağırlıyor 15 Haziran Cuma akşamı saat 20.30'da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleştirilecek gösteride, Neder   »
11.05.2012
Müzik
Genç arpist Merve Kocabeyler 30 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde İtalya'da düzenlenen "Citta di Cagliari" Uluslararası Arp Yarışma'sında birincilik ödülü kazandı Kocabeyler'in yarıştığı 28 yaş altı profesyoneller kategorisine Almanya, Avusturya, Belçika, Endonezya, Fransa, İspanya, Litvanya, Macaristan'nın da araların   »
11.05.2012
Sinema
''Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'' Ankara'da başlıyor   Antonio Pirolli'nin yöneteceği konserde Solistler Cemi'i Can Deliorman, Soprano Evren Ekşi, Mezzo Soprano Chiara Amaru, Bas Tenor Enea Scala eşlik edecek. Bilkent Senfoni Orkestrası, 12 Mayıs'ta J. Rodrigo'nun ''Conci   »
11.05.2012
Müzik
Queen grubunun gitaristi Brian May, grubun solisti merhum Freddie Mercury'nin Londra'da sahne alan We Will Rock You müzikalinde özel bir gösterimde sahneye çıkabileceğini söyledi BBC'ye konuşan Brian May, prodüksiyon ekibinin müzikalin onuncu yılında merhum Freddie Mercury'nin sahnede görünmesi için bi   »
11.05.2012
Diğer
Avrupa Parlamentosu'nda konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Fazıl Say'a seslenerek, "öfkenden kurtul ve gitme" dedi Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye Dostları Grubu'nun davetlisi olarak konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'nin uluslararası alanda tanıtımı a   »
09.05.2012
Edebiyat
Şiiri şairlik taslamadan yazıyor Mustafa Aydoğan. Zor olanın yalınlıktaki derinliği yakalamak olduğunun farkında. Bir manifesto ile yazmıyor Aydoğan. Her şairden bir harekete, bir manifestoya ait olmasını da beklememek lazım. Kendi sesine, kendi sözüne, kendi şiirine güvenen bir şair o. 'Az Önce' ve 'Bugün Konuştuklarımız'da yer alan   »
09.05.2012
Opera
İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), bugün başlayacak ve 12 Mayıs'a kadar sürecek “Opera Haftası” süresince birbirinden özel konserle sanatseverlere perdesini açacak. İDOB'tan yapılan açıklamaya göre, “Opera Haftası” etkinlikleri kapsamında 8-9 Mayıs tarihlerinde Süreyya Operası'nda &ldquo   »
09.05.2012
Tiyatro
Alternatif Tiyatrolar Buluşması 2012 kapsamında düzenlenen Mimesis Dramaturji Toplantıları'nda 8 Mayıs Salı günü saat 19.30'da 'Pina Bausch-Cafe Müller'in gösterim ve söyleşisi İTÜ Taşkışla Kampüsü'nde gerçekleşecek Söyleşiye konuşmacı olarak ünlü koreografin titizlikle izleyen ve tanı   »
09.05.2012
Diğer
Film Arası adlı sinema dergisine konuşan Yılmaz Erdoğan, geçmişte yapılan devrimlerin sanata en büyük darbeyi vurduğunu söyledi Aylık sinema dergisi Film Arası’na konuşan ünlü oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sinemasından şiir anlayışına, güncel konulardan Türkiye&rsqu   »
09.05.2012
Tiyatro
Beşiktaş Belediyesi ve Efes sponsorluğunda Akatlar Mustafa Kemal Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninin sunuculuğunu Okan Bayulgen yaptı. Gecede, Atilla Dorsay başkanlığında, Burak Göral, Çolpan İlhan, Fehmi Yaşar, Filiz Akın, Ömür Gedik ve Yavuz Bingöl'den oluşan sinema seçici kurulunun değerlendirmesine g&oum   »
09.05.2012
Diğer
İnsan hakları savunucusu, yayıncı Ayşe Nur Zarakolu onuruna her yıl verilen "Düşünce Özgürlüğü" ödüllerini bu yıl Büşra Ersanlı, Nuray Mert ve Tutuklu Gazeteciler adına Ahmet Şık alacak Ödülleri sahiplerine ulaştırmak için düzenlenen 2012 “Ayşe Nur Zarakolu Düşünce Özgü   »
09.05.2012
Edebiyat
Tasfiye dergisi 38. sayısını “yeni romancılar”a ayırdı. Dergide ayrıca farklı türlerde yazılar da dikkat çekiyor Tasfiye dergisi son sayısını "yeni romancılar"a ayırdı.  Kapağı bahar havasını  hatırlatan dergide  Nihan Kaya, Güray Süngü, Işık Yanar ve Burhan Sönmez'in romanları ele alınıyor. Ele alı   »