english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
14.05.2012
Müzik
472. Manisa Uluslararası Mesir Festivali kapsamında, ilk kez düzenlenen Altın Lale Türk Sanat Müziği Beste Yarışması'nın finali, Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı. 10 eserin katıldığı yarışmayı TRT Müzik canlı olarak yayınladı. Yarışmada, Mahmut Oğul'un 'Bir Gurbet Öyküsüdür Sözlerim' adlı bestesi birinci, Fer   »
14.05.2012
Diğer
Facebook'un, kullanıcılardan 'iletileri tüm arkadaşlara gösterebilmek için' ücret almaya hazırlandığı iddia edildi Bir süredir çeşitli reklam taktikleri ile gelir ve marka değerini artırmaya çalışan Facebook , şimdi de yazılan iletileri 'tüm arkadaşları' görebilmesi için ücret talep etmeye   »
14.05.2012
Edebiyat
Londra Metrosu trenlerinde düzenlenen ‘Yeraltında Dünya Şiirleri’ (Worlds Poems on the Underground) sergisinde şiiri yayımlanan altı şairden biri oldu. Şairin ‘Geceleyin Bakü’ adlı şiirinin İngilizce çevirisi, metrodaki vagonların duvarlarında Londra’da yapılacak Olimpiyat Oyunları’ sonuna kadar sergilenecek. Serg   »
14.05.2012
Müzik
Bugün İş Sanat'ta sahneye çıkacak İngiltere'nin köklü orkestralardan BBC Filarmoni'nin yeni şefi İspanyol Juanjo Mena, "Fazıl Say'ın besteciliği de yorumculuğu gibi çok güçlü" diyor Bu sezondan itibaren BBC Filarmoni’nin şefliğini yürütüyorsunuz. Neler hissediyorsunuz? İngilter   »
14.05.2012
Diğer
İstanbul'un en önemli arazisinde yükselen Zorlu Center, Türkiye'nin önemli bir sanat merkezi olmaya da aday. Zorlu Center'ın yöneticileri geçen hafta New York'ta imzaladıkları bir anlaşma ile Broadway'de çok sayıda tiyatroyu işleten Nederlander Grubu'nu Türkiye'ye getirmeyi başardı. Hürriyet gaz   »
14.05.2012
Sinema
Mersin'de düzenlenecek ''Forum Mersin Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması''na, 145 aday, 158 eserle başvurdu. Forum Mersin Alışveriş Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, serbest konu ve kurmaca alanında filmlerin kabul edildiği kısa film yarışmasında başvurular sona erdi. Türkiye'nin farklı illerinden 145 adayın   »
14.05.2012
Edebiyat
Sait Faik Abasıyanık için sanatçı Çağdaş Erçelik'in yaptığı eserin açılışı, şairin hayata gözlerini yumduğu Burgazada'nın İskele Meydanı'nda geniş katılımlı törenle yapıldı Ünlü edebiyatçı Sait Faik Abasıyanık'ın anıt heykeli, dün düzenlenen törenle, uzun süre yaşadığı Burga   »
14.05.2012
Sinema
Sundance Film Festivali'nde yarışıp Jüri Özel Ödülü kazanan 'Can' filminin yönetmeni Raşit Çelikezer, seyirciyi altüst etmeyi sevdiğini söylüyor: Seyirciyi hikayeye katmak ve zinde tutmak için bilmece oluşturuyorum 'Can', Raşit Çelikezer'in 'Gökten 3 Elma Düştü   »
14.05.2012
Sinema
Güneydoğu Avrupa Sinema Festivali'nden, Özcan Alper'in son filmi "Gelecek Uzun Sürer" En İyi Film ödülü ile ayrıldı. ABD'nin Los Angeles kentinde düzenlenen festivalde filme "Bridging the Borders" (Sınırlar Arası Köprü) ödülü verildi.   »
14.05.2012
Tiyatro
Tiyatro sanatçısı Haydar Zorlu, Johann Wolfgang von Goethe'nin dünya edebiyatının önde gelen eseri Faust'u, solo performans olarak, üç yıldır Almanca ve Türkçe ve bazen iki kültür arasında köprü kurarak aynı anda iki dilde birden sahneliyor Her şeyi etüt etmiş ve aşmış ve artık öğrenecek bir ş   »
14.05.2012
Tiyatro
Türkiye'nin dört bir yanından gelen pek çok tiyatrocu ile izleyici el ele verdi; Küçük Tiyatro'nun önünde insan zinciri oluşturdu Ankara’da, Küçük Tiyatro’da bu kez oyuncular değil, izleyiciler sahnedeydi. Küçük Tiyatro’da sahnelenen “Venedik Taciri” adlı o   »
13.05.2012
Edebiyat
01-07 Haziran 2012 tarihlerinde BODRUM BELEDİYESİ işbirliğiyle, gerek çevre il ve ilçelere, gerekse Akdeniz ülkelerine bir merkez oluşturmak amacıyla Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleştiriliyor. ULUSLARARASI BODRUM KİTAP VE KÜLTÜR FESTİVALİ’nin ilk yılındaki konuk ülkesi “Yunanistan” ve teması “Kom   »
13.05.2012
Diğer
Yatak Hikayeleri’ 14 Mayıs Pazartesi, saat 19:00’dan itibaren yayında olacak. ‘Bir yatağın içinde geçebilecek çoğu şey, hayatın içinden her şey bu dizide’ sloganıyla start alacak olan dizi hafta içi her gün yayınlanacak. Genel Koordinatörlüğünü Selçuk Akman’ın yaptığı &ls   »
13.05.2012
Tiyatro
  İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın sponsorluğunda düzenlenen 18. İstanbul Tiyatro Festivali’nin onur ödüllerinden sonuncusu, çağdaş tiyatronun ünlü isimlerinden, aykırı yönetmen Thomas Ostermeier’a sunuldu. Osterm   »
12.05.2012
Sinema
2011 TRT Belgesel yarışmasında Kültür ve Turizm Bakanlığı ödülünü alan, Banu Yalkut Breddermann tarafından yönetilen, Heinrich Böll Vakfı ve Anadolu Kültür’ün desteğiyle çekilen “Yaşamın Sürüklediği Yerde” filmini, 12 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00’da Banu Breddermann i   »