english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
17.05.2012
Sinema
Dünyanın önemli sinema etkinliklerinden birisi olan Cannes Sinema Festivali, çeşitli etkinliklerle sürüyor Fransa'daki Sinema Yönetmen ve Yapımcıları Derneği, bu akşam festivale paralel bir etkinlikle Nuri Bilge Ceylan'a 2012 ''Carossee d'or'' (Altın Fayton) sinema ödülünü takdim edecek.   »
17.05.2012
Tiyatro
Tiyatro insanı en iyi anlatan hazinedir.. Mademki tiyatrolar temelinde sanatı tartışıyoruz, o zaman son zamanlarda daha sık dile getirilen muhafazakâr sanat kavramını da ele almak gerekir diye düşünüyorum. Bazıları için sanat ve muhafazakâr kelimelerin bir araya gelmesi mümkün değildir, çünkü sanat topluma   »
17.05.2012
Edebiyat
Diyarbakır, 22-27 Mayıs tarihleri arasında "Diyarbakır 3. Kitap Fuarı"na ev sahipliği yapacak. Fuarda edebiyat severler çok sayıda etkinliği izleme şansı bulacak TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ ile Türkiye Yayıncılar Birliği'nin işbirliğiyle düzenlenen "Diyarbakır 3. Kitap Fuarı" bir hafta süreyle kentte edebiyat r&uum   »
17.05.2012
Müzik
Sanat kurumlarının bu ay itibarıyla 2011-2012 sezonunu kapatmaya hazırlandığı İzmir'de sanatseverleri, Alsancak Şenliği kapsamında ve 19 Mayıs için hazırlanan özel etkinliklerin yer alacağı yoğun bir hafta bekliyor. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) ve Doğanata Kültür ve Eğitim Vakfı İzmir Özel Fatih Koleji iş birliğiyle 18-19 Mayıs't   »
16.05.2012
Sinema
The Avengers' rekor kırmaya devam ediyor. Film 19 günün sonunda 1 milyar dolar barajını aştı Vizyona girdiği günden bugüne rekor üstüne rekor kıran ‘Yenilmezler’ (The Avengers), 1 milyar dolar barajını aştı. Film 19 gün sonunda en fazla gişe yapan filmler listesinin 11. sırasına yerleşmiş durumda. Film, ABD ’de   »
16.05.2012
Müzik
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın kuruluşunun 80'inci yılı vesilesiyle Araştırmacı-yazar Savaş Barkçin tarafından hazırlanan '40 Makam 40 Anlam' isimli bir eser yayımladı  Lisân-ı hâl kelimesiz konuşmaktır. Kişinin "hâl"inin dili, yani konuşmasa da duruşundan, havasından dile gelen lisan... Duygulara hi   »
16.05.2012
Sinema
1977 yılında Tunceli’nin Pertek İlçesi’nde doğdu. İlk ve ortaokulu Pertek’te okuduktan sonra liseye Ankara’da devam etti. Lise 1. sınıfta bazı yasal dergiler nedeniyle ilk kez gözaltına alındı ve okuldan atıldı, eğitimine ara verip Almanya’ya gitti. Almanya’da bir yıl kaldıktan sonra 1994 yılında Türkiye’ye dönd   »
16.05.2012
Diğer
Jüri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) davet sistemi ile düzenlediği ulusal ve uluslararası katılıma açık Yenikapı Transfer Noktası ve Arkeopark Alanı projesinde uygulanabilirliği en uygun olan 3 projeyi belirledi. Aralarında Prof. Dr. Süha Özkan, Sinan Genim, Prof. Dr. Enzo Siveiero ve Prof. Dr. Michael Sorkin'in de b   »
16.05.2012
Tiyatro
  Tiyatro severler bu hafta sonunda seçim yapmakta zorlanacak: İstanbul Tiyatro Festivali’nde bu hafta sonu iki yabancı oyun sahne alacak İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın sponsorluğunda düzenlenen 18. İstanbul Tiyatro Festivali’nde hafta sonu me   »
14.05.2012
Tiyatro
  Bir grup aydın-sanatçı, televizyon için “savaş ve barış” konulu bir program hazırlamıştır. Ne ki bitirdikleri bölümlere kimi TV kanalları ilgi göstermemektedir. Çünkü yayınlanması istenen konunun içeriği ve ele alınış biçimi medya kuruluşlarını rahatsız etmektedir. Bu programın hazırlanmasında   »
14.05.2012
Edebiyat
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin Türkiye Yazarlar Sendikası, PEN ve Kültürlerarası Şiir ve Çeviri Akademisi’nin kurumsal desteğiyle gerçekleştirdiği 2.Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması 10- 13 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Haydar Ergülen’in genel direktörlüğünü yaptığı şiir buluşmasının a&   »
14.05.2012
Edebiyat
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4. Kocaeli Kitap Fuarı’nda usta şair-yazar Necip Fazıl Kısakürek’in 5 farklı yönü 5 farklı düşünür tarafından ele alındı. Dava, aksiyoner yönü, ruh coğrafyası ve tasavvufi yönü gibi yönlerinin anlatıldığı konferansta “Anlaşılmadan benims   »
14.05.2012
Müzik
MANİSA Valiliği, Manisa Belediyesi ve Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen 1.Altın Lale Türk Sanat Müziği Beste Yarışması'nın Finali Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. 472. Uluslararası Mesir Festivali çerçevesinde düzenlenen yarışmanın birincisi, bestesi ve güftesi Mahmut   »
14.05.2012
Opera
Her yıl genç opera sanatçılarının yoğun ilgisine sahne olan Siemens Opera yarışması, 14. senesinde bir kere daha sanatseverler ile buluşuyor. Ön elemelerinin 5 – 7 Haziran tarihleri arasında yapılacağı yarışmanın ödül töreni ve gala gecesi ise 8 Haziran Cuma akşamı gerçekleşecek. Siemens’in kurumsal sosyal sorumlul   »
14.05.2012
Edebiyat
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nin ikincisini düzenlediği Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, İspanya'dan Fas'a, Fransa'dan Bulgaristan'a, Diyarbakır'dan Adapazarı ve İstanbul'a kadar farklı coğrafya ve kentlerden şairleri bir araya getirdi. Enis Batur'un onur konuğu olduğu etkinliğin eksiği de izleyiciydi. Eskişehir Tepebaşı Beledi   »