english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
19.05.2012
Tiyatro
İngiltere tiyatrosunun üç önemli ismi, British Council'in desteğiyle, festivaldeki oyunları izlemek, profesyonellerle atölye çalışmaları ve bir söyleşi gerçekleştirmek üzere İstanbul Tiyatro Festivali'nin konuğu oluyor. Traverse Tiyatrosu Edinburgh Sanat Yönetmeni Orla O'Laughlin, West Workshire Tiyatrosu Sa   »
19.05.2012
Edebiyat
ODTÜ Mezunları Derneği'nin, üyelerinin sosyal, kültürel ve kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla başlattığı Uygulamalı Yazın Atölyesi, KURMACANIN GİZEMİ - ROMAN - ÖYKÜ - SENARYODA KURGU ve DİYALOG TEKNİKLERİ SEMİNERİ ile yoluna devam ediyor. UYGULAMALI YAZIN ATÖLYESİ'NDEN BİR SEMİNER DİZİSİ DAHA: KURMACANI   »
18.05.2012
Diğer
Ortadoğu ve Orta Asya'da izlenme rekoru kıran Türk dizilerini "terör, şiddet ve aşırılık" içeriği gerekçesiyle yasaklayan Tacikistan, "The Dictator" isimli filmi de yasakladı. Ünlü yönetmen Larry Charles'in yönetmenliğinde, başrollerinde Sacha Baron Cohen, Ben Kingsley ve Anna Faris gibi ünl&uum   »
18.05.2012
Tasarımcı Garth Britzman, boş pet şişelerin altlarındaki bombeli kısımları renkli sıvılarla doldurarak, rengarenk çiçeklerle bezenmiş hissi veren bir otopark kanopisi yaptı.   »
18.05.2012
Diğer
Bilim Akademisi Konferanslarının dördüncüsü 18 Mayıs Cuma günü (bugün) saat 17:00'de Pera Müzesi Oditoryumunda gerçekleştirilecek. Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Şevket Pamuk "Osmanlı'da ve Avrupa'da Vergi, Savaş ve Merkezi Devletin Oluşumu" üzerine konuşacak Konferansların beşincisi 16 Hazir   »
18.05.2012
Sinema
Başka Dilde Aşk, Kıskanmak, Kosmos, Nar, Nokta ve Uzak İhtimal gibi Türk sinemasının önemli örneklerinin gösterileceği Varşova Türk Filmleri Haftası 24-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Büyülü Fener Kültür Sanat Derneği’nin düzenlediği Varşova Türk Filmleri Haftası ve Marketi, 24-30 May   »
18.05.2012
Sinema
'Sin City', 'Terminator 3', 'In The Bedroom' gibi filmlerde oynayan ABD'li aktör Nick Stahl, 9 Mayıs'tan beri kayıp 32 yaşındaki ABD'li aktör Nick Stahl’dan 10 gündür kayıp. Günlerdir haber alamayan Stahl’ın eski eşinin kayıp ilanını verdiği belirtildi. Los Angeles Times gazetesinin haberine g&o   »
18.05.2012
Müzik
İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın, 40. yaşında İstanbul’da ağırlayacağı isimlere bir dev daha ekleniyor. Stevie Wonder konseri, 14 Eylül Cuma günü Santralistanbul’da gerçekleştirilecek “Garanti Caz Yeşili” serüveninin 15. yılı, müzikseverlerin yıllardır İstanbul’da görmek istediği usta sanat   »
17.05.2012
Edebiyat
Karaman'da düzenlenen 735. Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında, Büyük Türkçe Sözlük'ü hazırlayan Mehmet Doğan'a Karaman Dil Ödülü verildi D.Mehmet Doğan'a, ödülü ve plaketi Vali Süleyman Kahraman, AK Parti milletvekilleri Mevlüt Akgün ve Lütfi Elvan, Bele   »
17.05.2012
Diğer
“HİNDİ” DEĞİL “TURKIYE” "Turkey" yerine "Turkiye" dedirtmek için lütfen destek olun! Aktif bir e-posta adresine sahip genç, yaşlı, yetişkin, çocuk, kısacası internet kullanabilen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Türkiye’yi seven herkes bu projeye katılabilir. Bu site sadece   »
17.05.2012
Müzik
Disko müziğin ünlü ismi Donna Summer 63 yaşında hayatını kaybetti. "Last Dance" ya da "Hot Stuff" gibi şarkılarıyla tanınan Summer'ın lakabı 'Disko Kraliçesi'ydi 'Disko Kraliçesi' lakaplı Donna Summer, kanser hastalığıyla mücadelesini kaybetti. Ailesi tarafından yapılan açıklamada, ü   »
17.05.2012
Diğer
Çizgi Roman Okurları Platformu tarafından düzenlenen Çizgi Roman Ödülleri Yarışması sonuçlandı. 2011'in "En İyi Türk Yazar" ve "En İyi Türk Çizeri" Galip Tekin seçildi   Türkiye’de yayınlanan çizgi romanlar ile sanatçı, yayıncı, çevirmen, satış nok   »
17.05.2012
Sinema
Geçtiğimiz yılın en etkileyici filmlerinden 'Bir Ayrılık'ın yönetmeni Asghar Farhadi, yeni filminin başrolü için Marion Cotillard'ı seçti Oscar dahil birçok ödül kazanan 'Bir Ayrılık'ın (A Separation) yönetmeni Asghar Farhadi yeni filminin hazırlıklarına başladı. Birkaç ay önce Farha   »
17.05.2012
Edebiyat
41. Orhan Kemal Roman Armağanı'na Yiğit Bener'in 'Heyulanın Dönüşü' romanı layık görüldü Orhan Kemal Kültür Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2012 yılı Orhan Kemal Roman Armağanı Seçiciler Kurulu, bugün Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde bir araya geldi. Tahsin Y&   »
17.05.2012
Tiyatro
Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) ödülüne Aut adlı oyunuyla Sıfır Nokta İki layık görüldü   Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) Tiyatro Çırakları Başarı Ödülleri bu yıl ilk kez 15 Mayıs Salı günü Beşiktaş Kült&uu   »