english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
22.05.2012
Edebiyat
Kahramanmaraş'ta Necip Fazıl Kısakürek'in vefat yıldönümü sebebiyle "Büyük Doğu'nun Mustarip Ruhu" adıyla bir sempozyum düzenleniyor Kahramanmaraş Belediyesi  26 Mayıs 2012'de Büyük Doğu'nun Mustarip Ruhu adıyla  iki oturumluk bir sempozyum  düzenliyor. İlk oturumu saat 10.   »
21.05.2012
Edebiyat
Yaşayan en büyük edebiyat araştırmacılarından Prof. Dr. Ömer Faruk Akün için bugün saat 13.00'te Fatih Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü D Blok Konferans Salonu'nda saygı programı düzenlenecek. Hocaların hocası Prof. Dr. Faruk Akün'ün ve hâlen fa   »
21.05.2012
Müzik
Geçmişte düzenlenen unutulmaz Topkapı Sarayı konserlerine katılanların hafızalarında yer eden eşsiz atmosferi yeniden canlandıracak konserler izleyicilere yine çok keyifli anlar yaşatacak. İlk konserde, kayıtları Deutsche Grammaphone tarafından yayımlanan, Sir Colin Davis ve Zubin Mehta dâhil en tanınmış şefler yönetiminde sahneye çık   »
21.05.2012
Sinema
ABD'de bügüne kadar gerçekleşen en geniş Türkiye sineması retrospektifinin yaratıcıları Ayça User ve Binnaz Saktanber ile New York'ta konuştuk ABD ’de bügüne kadar gerçekleşen en geniş Türkiye sineması retrospektifi ‘Aradaki Mekân: Türkiye Sineması Panoraması’ geçen hafta sona   »
21.05.2012
Müzik
Tüm zamanların en çok satan bir dizi albümüne imza atan efsane pop grubu Bee Gees'in solisti Robin Gibb, 62 yaşında öldü Tüm zamanların en çok satan bir dizi albümüne imza atan efsane pop grubu Bee Gees'in solisti Robin Gibb, 62 yaşında hayata veda etti. Robin Gibb, uzun zamandır kolon ve karaciğer kanserleri   »
20.05.2012
Tiyatro
Hip-hop'tan Afrika'ya uzanan koreografisiyle 'Orfeo', Arap Baharı' esinli 'İçtima-i Hakiki', klasik metin yorumlamada ders niteliğinde bir 'Hamlet'... 18. İstanbul Tiyatro Festivali, büyük prodüksiyonların da alternatif, marjinal olabileceğini gösteriyor Festival başladı ve alternatif işler izlemek uğruna kar   »
20.05.2012
Sinema
Kıbrıs'ta 1955- 1974 arasında yaşanan olayları konu alan, "Kod Adı Venüs" filmi, yarın Cannes Film Festivali'nde gösterilecek. Senaryo yazarlığını, yönetmenliğini ve yapımcılığını Tamer Garip'in yaptığı, KKTC, Türkiye, İngiltere, Hollanda ortak yapımı olan filmde, İngiliz oyuncular Jolie Myatt ve Jonny Lee Kemp, Türkiye'den   »
20.05.2012
Müzik
Cezayir asıllı dünyaca tanınmış Fransız şarkıcı Enrico Macias, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Girne'de konser verdi Enrico Macias konserde yaptığı konuşmada, "Bu gece iki bayramı birden kutluyorum. Bunlardan birincisi büyük Atatürk'ün gençliğe adadı   »
20.05.2012
Sinema
James Bond serisinden ''Skyfall'' filminin çekimleri için bir süredir Türkiye'de bulunan ünlü aktör Daniel Craig, ABD'ye gitti. James Bond serisinin son filmi ''Skyfall''ın Adana'daki çekimlerinin ardından dün İstanbul'a gelen ve geceyi burada geçiren Craig, THY'   »
20.05.2012
Müzik
Bakü'de düzenlenen, ''57. Eurovision Şarkı Yarışması''nın resmi açılış töreni yapıldı. Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen, ''57. Eurovision Şarkı Yarışması''nın resmi açılış töreni Hazar Denizi kıyısında yer alan "EuroClub" binasında düzenlenen törenle yapıl   »
20.05.2012
Müzik
Redd, popüler müziğin içinde akıntıya karşı, bazen de kendine rağmen müzik yapıyor. Tüm bu cümbüşte gerçek hikâyeler anlatmanın peşinde Görünür olmaktan uzak, hayatın içinde ve bir o kadar da sınırında. Şimdi yeni albümleri “Hayat Kaçık Bir Uykudur”u yayımladılar. Grup elamanl   »
20.05.2012
Tiyatro
Şahika Tekand'ın Ayşenil Şamlıoğlu döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda için projelendirdiği, Samuel Beckett'in 'Oyun'u 18. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında 22-23-24 Mayıs 2012 tarihlerinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde seyirciyle buluşuyor Geliştirdiği“Performatif Sahneleme ve Oyu   »
19.05.2012
Müzik
Yılların usta müzisyeni Edip Akbayram, yedi yıl aradan sonra 'Mayıs' adlı yeni albümü ile hayranlarıyla buluştu. 10 yeni şarkının yer aldığı albümünde kızı ve oğlunun da kendisine vokal yaptığını söyleyen usta sanatçı "Bu albüm arşivlik bir çalışma oldu. Her şarkı benim için özel" dedi. 10 ŞAR   »
19.05.2012
Sinema
Yönetmen Elif Özmenek Çarmıklı'nın 11 Eylül saldırıları ve ardındaki 10 yılı ABD'de yaşayan Türkler'in gözünden anlattığı belgeseli "Sarı Yaprak" 15. Uluslararası Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali kapsamında gösterildi Sheraton Otel'de düzenlenen gösterime emekli Büy&u   »
19.05.2012
Sinema
Yönetmen Fatih Akın'ın, ''Polluting Paradise (Cenneti Kirletmek)'' adlı filminin 65. Cannes Film Festivali'nde yarışma dışı özel gösterimler bölümünde seyirciyle buluşması nedeniyle, festivalde yan yana bulunan Türk ve Alman stantlarında ortak bir kutlama yapıldı Kutlamaya, iki ülke sinema dünyasının &o   »