english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
25.05.2012
Müzik
Doğtaş; kuruluşunun 40'ıncı yıldönümü nedeniyle 'Doğtaş 40. Yıl-Senfoni Orkestrası ile Türkülerimiz' adını verdiği bir albüm çıkardı. 40 kişilik senfoni orkestrası eşliğinde hazırlanan albümde 'Çemberimde Gül Oya', 'Yemen Türküsü' ve 'Çanakkale İçinde'   »
25.05.2012
Sinema
Ben Affleck'in yönettiği 'Argo' adlı filmin İstanbul'daki setinde Affleck'in yardımcısı olan Olgu Baran Kubilay'ın 'Otobüs' adlı kısa filmi; Los Angeles'taki Türk Filmleri Festivali'nde, senaryo dalında üçüncü oldu. Engelli bir gencin başına gelenlerin anlatıldığı film şu sıralar, Cannes Film Festiv   »
25.05.2012
Müzik
Eurovision Şarkı Yarışması'nda İspanya'yı temsil eden Pastora Soler, ülkesinin yaşadığı ekonomik krizden dolayı yarışmayı kazanmaması yönünde kendisine telkinde bulunulduğunu söyledi. Soler, İspanya'da bir radyoya yaptığı açıklamada, ülkesindeki ekonomik krizin güncel hayata nasıl etki ettiğini bir kez daha ortaya koydu.   »
25.05.2012
Gazeteci-yazar Doğan Hızlan, ''Kadın yazarların önce kadınlık konumlarını, kadınlık durumlarını tespit etmeleri ve o konumun savaşını vermeleri gerekiyor'' dedi Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nce Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi'nde 30. sanat yılını kutlayan Erendiz Atasü adına düzenlenen ''2. Kad   »
25.05.2012
Diğer
Avrupa Drama Buluşması'nın 15.si, 6-20 Temmuz tarihleri arasında Seferihisar'da yapılacak Bir salyangozun böylesine önemli bir buluşmanın simgesi olabileceği aklınıza hiç gelmiş miydi acaba? Evet, bir salyangoz… Yaşamını yavaş yavaş sürdüren, kimimizin belki de çocukluğundan beri şöyle yanına kadar yaklaşıp da merakla   »
25.05.2012
Müzik
Azerbaycan'da düzenlenen 57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci grubundan finale çıkmaya hak kazanan ülke temsilcileri için basın toplantısı düzenlendi Hazar kıyısındaki Crystal Hall'da yapılan ve içlerinde Türkiye'yi, ''Love Me Back'' adlı şarkısıyla temsil eden Can Bonomo'nun da bulunduğu 1   »
24.05.2012
Edebiyat
26 Mayıs, 14.00-16.00 saatleri arasında Kilyos Kültür ve Sanat Merkezimizde yapılacak “ŞİİR ŞÖLENİ”mize şiir seven dostlarımızı bekliyoruz.   »
24.05.2012
Müzik
Radyo Eksen ve Babajim Istanbul Studios & Mastering alternatif/indie müziğin yeni yeteneklerini keşfetmek için düzenledikleri “Be The Band’ Müzik Yarışması için 2. kez düğmeye basıyor. 6 adet özgün şarkılarının demo kayıtlarını ve amatör çekilmiş 5 dakikalık canlı performans görüntüler   »
24.05.2012
Edebiyat
Türkiye'de her gün 5 roman yayımlanıyor. 2011 yılında yayımlanan roman sayısında bir önceki yıla oranla 3 kattan fazla artış oldu Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Bilge Kula, Türkiye'de geçen yıl bin 851 romanın yayımlandığını belirterek, ''Tü   »
24.05.2012
Edebiyat
Yıllardır edebiyata iz bırakmış değerli eserleri çözümleyen Ubor Metenga Buluşmaları’nın kapanışı Ahmet Hamdi Tanpınar’la yapılacak . Elbette bu sıradan bir veda olmayacak 30 Nisan 2002’de Açık Radyo’da sunulan bir edebiyat programı olarak doğan Ubor Metenga, 2010 yılından bu yana IKSV Salon’da sadık izleyicileriyle b   »
24.05.2012
Müzik
Bu sene 10. kuruluş yıldönümünü kutlayan klasik müzik dergisi Andante'nin organizasyonu ile Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliğinde, KÜSAV Vakfı'nın destekleri ile düzenlenen '2012 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri Töreni' önceki gün İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi'nde gerçe   »
24.05.2012
Diğer
Oğuz Tansel’i anılarda yaşatmak, kişiliğini, düşüncelerini ve yapıtlarını gelecek kuşaklara aktarmak, genç kuşakların dil duyarlılığını artırmak, yazınsal becerilerini değerlendirmek amacıyla verilen “Oğuz Tansel Yazın Ödülü”nü bu yıl Halkbilim alanında yazar-şair Gülsüm Cengiz, “Kadınlar İçin S&ou   »
24.05.2012
Müzik
Çağdaş koro müziği topluluğu Rezonans, 25 Mayıs Cuma günü saat 20.0'de Avusturya Kültür Ofisi'nde gerçekleştirilecek konser, 30 Mayıs Çarşamba günü 14.00-16.00 saatleri arasında Akbank Sanat'ta gerçekleştireceği atölye çalışması ve dinleti ile müzikseverlerle buluşuyor Türk&c   »
23.05.2012
Tiyatro
Kim daha akıllı, kim daha deli? Baktığımız yer, cevapları belirler. Aslında hepimiz potansiyel bir deliyiz. Bizi akıllı yapan, çıkmazlarımızdan kaçabilme ve gerekene uyum sağlayabilme becerisidir. Saklarız kendimizi, kimse bilmez fazlasını. Bu yüzden kaçarız delilerden. İçimizdeki korkuları, cevapsız soruları yansıttıkları için.   »
22.05.2012
Sinema
"Terminatör 3" filminin 9 Mayıs’tan beri kayıp olan ünlü aktörü Nick Stahl’ın rehabilitasyon merkezine yattığı ortaya çıktı. Kendisinden 12 gündür  haber alınamayan Hollywood'un ünlü aktörü Stahl'ın çevresinden gizli olarak bir rehabilitasyon merkezine yattığı ortaya &   »