english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
26.05.2012
Sinema
Tunceli Belediyesi tarafından düzenlenen "2. Uluslararası İnsan Hakları Dersim Film Festivali" başladı. Tunceli Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen açılış programında, ilk olarak müzik dinletisi sunuldu. Konuşmaların ardından film gösterimi yapıldı. Yönetmenliğini Zeyne   »
26.05.2012
Müzik
Piyanist ve besteci Fazıl Say'ın "İstanbul Senfonisi" adlı eseri İsviçre'de ilk kez seslendirilecek. Eserin İsviçre prömiyeri 28 Mayıs Pazartesi akşamı Zürih'te gerçekleştirilecek. Toplam 1500 kişi kapasiteli tarihi Tonhalle Zürih Konser Salonu'ndaki konserde, İstanbul'un değişik yönlerini anlatan   »
26.05.2012
Sinema
Ünlü çizgi kahraman Kötü Kedi Şerafettin'in animasyon filmi nihayet bitti ama sinemalarda izlemek için bir sene daha bekleyeceğiz. Şerafettin'in çizeri Bülent Üstün, "Animasyonsa çocuklar içindir diyorlar, baştan söyleyeyim bu bir çocuk filmi değil kesinlikle çocuklarınızla   »
26.05.2012
Sinema
65. Cannes Film Festivali'nde kısa metraj dalında yarışan 'Sessiz' yarın jüri karşısına çıkıyor. 'Sessiz'in yönetmeni Rezan Yeşilbaş, Cannes'da yarışmanın sinema kariyeri açasından kendisine önemli bir avantaj sağlayacağı görüşünde. Dünyaca ünlü sinema yıldızlarını ağırlayan 65. Cannes Fil   »
26.05.2012
Sinema
Gerek resmi seçmelerde gerek paralel bölümlerde çok sayıda Latin Amerika kökenli filmin varlığı sinemanın bu kıtadaki yerini göstermesi açısından çok anlamlı. Yarışmada yer alan Brezilyalı Walter Salles’ten sonra çarşamba akşamı izlediğimiz Meksikalı Carlos Reygadas’ın (1971) “Post Tenebras Lux&rdqu   »
26.05.2012
Müzik
3. Uluslararası Marsyas Kültür, Sanat ve Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirilen Uluslararası Marsyas Flüt Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. 18-21 Mayıs 2012 tarihleri arasında Afyon’un Dinar ilçesinde bu yıl 3.sü gerçekleştirilen  3. Uluslararası Marsyas Kültür, Sanat ve Müz   »
26.05.2012
Tiyatro
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, ''37. İsmet Küntay Ödülleri'' kapsamında 5 alanda ödüle layık görüldü2011-2012 tiyatro dönemi  “37. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri” açıklandı. İBB Şehir Tiyatroları beş dalda ödül kazandı. “Onur &Ou   »
26.05.2012
Tiyatro
Merve Engin'in "Kaplumbağalar Şişmanlamaz, Çünkü Kabukları Vardır" ile Tiyatroadam'ın "Bölge Hastanesi" oyunları Oyun Atölyesi sahnesinde izlenebilir. Merve Engin, tek perde 60 dakika boyunca kilolarından şikayetçi feylezof bir kızın tek kişilik hayıflanma gösterisini sunuyor, bize, özellikle gen&cce   »
26.05.2012
Edebiyat
Bugün Sultanüşşuara Necip Fazıl Kısakürek'in 29'ncu vefat yıldönümü Türk şiirinin "Sultanüşşuara" unvanlı şairi Necip Fazıl Kısakürek vefatının 29'ncu yıldönümünde ülke çapında düzenlenen panelden sempozyuma; sergiden konferansa ve muhtelif kültürel etkinliklerle   »
26.05.2012
Diğer
Rusya Merkez Bankası, yeni gümüş para çıkarıyor Rusya Merkez Bankası, Moskova’daki Puşkin Plastik Sanatlar Müzesinin kuruluş tarihinin l00. yıldönümü dolayisiyle 3 rublelik gümüş para çıkarıyor. Para üzerinde Puşkin Plastik Sanatlar Müzesinin sütünlü binasının cephesiyle iki tarafınd   »
25.05.2012
Tiyatro
Ferhan Şensoy’un 7 Mart 1987'den beri aralıksız olarak oynadığı, gündelik herhangi olayların "Ferhanca" bir mizah penceresinden değerlendirildiği tek kişilik gösterisi Ferhangi Şeyler 26 – 27 Mayıs 20:00 da NHKM Açık Hava Sahnesi’nde tiyatro severler ile buluşuyor.   Ferhan Şensoy yirminci yılını geride bırakan &ldquo   »
25.05.2012
Opera
Piyanist, opera eğitmeni ve şef Paola Villa ile Riccardo Chailly, Myung Whun Chung, Vladimir Delman, Zubin Mehta, Ricardo Muti, Seiji Ozawa ve Christian Christian Thielemann gibi ünlü şeflerle dünyanın tanınmış operalarında çalışan İtalyan mezzo soprano Francesca Frangi 26. Uluslararası İzmir Festivali’nde bir resital verecek. İkili, dünyanın   »
25.05.2012
Diğer
İngiltere'deki Cambridge Üniversitesi'nden Mark Sapwell isimli genç bir arkeolog, kullanım amacı ve şekli Facebook'unkine benzeyen, Bronz Çağı'na (M.Ö. 2200-800) ait bir iletişim şekli keşfetti Sapwell, Kuzey Avrupa’da, biri İsveç ’in Nämforsen, diğeri Rusya’nın Zalavruga arkeolojik sitelerinde bulunan   »
25.05.2012
Tiyatro
İlk Türk tiyatro tarihi yazarı Refik Ahmet Sevengil’in koleksiyonundan seçilen el ilanları Osmanlı döneminin bir tarihsel yansımasıyla birlikte tiyatroseverlerle buluşuyor. Sevengil’in torunu Nesteren Davutoğlu tarafından hazırlanan Refik Ahmet Sevengil Koleksiyonu’na ait Tiyatro Afişleri, İstanbul Tiyatro Festivali’inin desteğiyl   »
25.05.2012
Bale
Dilek Bale Kursları, 45. sanat yılını yarın Mustafa Kemal Kültür Merkezi, Akatlar Sahnesi’nde öğrencileriyle birlikte kutluyor. Türk Çocuk Nöroloji Vakfı ile işbirliği içinde gerçekleştirecek bale resitalinde 4- 25 yaş arası 300 öğrenci rol alacak. Etkinlikte Dilek Sunam ve Ceylan Lek’in sahneye koyduğu Paqu   »