english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
29.05.2012
Tiyatro
'Serçe' her şeyini kaybetmiş, yersiz, yurtsuz, kimsesiz, meteliksiz hasta ve yaşlı bir balıkçı olarak Karaburun’un, Yeni Liman köyünde karaya vurmuştu... Gerçek bir öykü bu…76 yaşındaki balıkçı Erol Serçe’nin maceralarla geçen hayat hikayesi üzerine kurulmuş biraz hüzü   »
29.05.2012
Tiyatro
Mekan Artı'nın, son projesi 24saat yarın saat 20.30'da Mirza Metin (DestAr-Theater)'le son buluyor. 24saat projesi ile Mekan Artı, çokseslilik ve üretim adına bir deneme alanı oluşturdu. Proje ile, alanında bilinen tek bir sanatçının 24 saatlik bir süre zarfında misafir edilerek, Mekan Artı izleyicisi tarafından belirlenen bir konu   »
29.05.2012
Edebiyat
Türkiye Yazarlar Birliği tarafından dört ayda bir yayınlanan hakemli, dil, edebiyat ve sosyal bilimler dergisi TYB Akademi’nin yeni sayısı yayınlandı. TYB Akademi'nin sunuş yazısını kaleme alan D. Mehmet Doğan Huzur, Saatleri Ayarlama Enstitüsü gibi önemli edebî eserler vermiş; 19. Asır Türk Edebiyatı Tarihi gibi çok &   »
29.05.2012
Edebiyat
Kıraathane’de her hafta değişik konu ve konuklarıyla devam eden söyleşilere bu hafta Ali Çolak konuk oldu ahramanmaraş Valiliğinin bir kültür hizmeti olan Kıraathane'de her hafta değişik konu ve konuklarıyla devam eden söyleşilere bu hafta Ali Çolak konuk oldu. Öğretmenevi bitişiğindeki kıraathanede 25 Mayıs Cuma g&uum   »
28.05.2012
Bale
29.05.2012 Salı, saat: 20:00 de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Gösterisi, Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi nde izlenebilir. Biletler 10.00 TL ve 5.00 TL olup; gişelerden veya internetten edinilebilinir Programı Hazırlayanlar Bale Anasanat Dalı Başkanı Oral Yazıcı Yrd.Doç. Zehra Tarım Özbal, Natela Arobelidze, Sergo T   »
28.05.2012
Diğer
İstanbul Dans Eğitim Merkezi Derneği geçen haftasonu renkli bir etkinliğe imza attı. 50 kişilik kursiyer dansçı kadrosuyla çalışmalarını sürdüren derneğin önceki gün Büyükçekmece AKM’de sergiledikleri gösteride, ‘Dünya Şizofreni Derneği Halkdansları’ ekibi de sahne aldı. Dünyada ta   »
28.05.2012
Tiyatro
HANS YA DA HEIRI: İsviçreli Martin Zimmermann ve Dimitri de Perrot, gizli olanı açığa çıkarmak, kabuğu kırarak altındakini göstermek gibi bir yeteneğe sahipler ve bunu yedi sanatçının hareketiyle, beden diliyle, objelerle, farklı tınılarla, canlı müzikle, seslerle yapıyorlar. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi, 20.30 İNSAN SESİ: Terk ed   »
28.05.2012
Diğer
İstanbul'un kültür ve sanat festivali Istancool, ilk gününde moda ve sanat alanının ağır toplarına ev sahipliği yaptı, ikinci gününde söz sinemanındı Bundan üç gün önce New York Post’un meşhur altıncı sayfasında ‘Hollywood yıldızları Cannes’a, sanat yıldızları ise İstanbul’ a gö&cce   »
28.05.2012
Diğer
Ankara'nın ilk ve Türkiye'nin ikinci sanayi müzesi olma özelliği taşıyan Çengelhan Rahmi Koç Müzesi, Ankara Kalesi'nin tarihi dokusu içinde gelen ziyaretçilerini ağırlıyor. Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan, Kanuni'nin damadı ve Mihrimah Sultan'ın eşi Damat Rüstem Paşa'nın Va   »
28.05.2012
Sinema
65. Cannes Film Festivali'nde en büyük ödül olan ''Altın Palmiye'', Michael Haneke'nin ''Amour'' isimli filmine verildi. 65. Cannes Film Festivali'nde en büyük ödül olan ''Altın Palmiye'', bu yıl Avusturyalı Michael Haneke'nin ''Amour'' (Aşk) isimli fil   »
27.05.2012
Edebiyat
“Hedef Sanat Edebiyat” dergisi adıyla internet üzerinden yayımlanacak yeni bir edebiyat dergisi çıkıyor. İlk sayısı, 1 Haziran 2012 ‘de okurla buluşacak olan Hedef Sanat Edebiyat dergisi,kitap ve dergi tanıtımlarına geniş yer verecek. İletişim adresi: Posta adresi: P.K. 80 10390 Akçay /BALIKESİR hedefedebiyat@gmail.com   »
27.05.2012
Müzik
26 Mayıs 2012 Cumartesi günü Ankara Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültürevi'nde başlayan şenlik 3 Hazirana dek sürecek. 417 koronun sahne alacağı programın ilk gününde  Polifonik Korolar Derneği Genel Başkanı Prof. Mustafa Apaydın'ın konuşmasından sonra kendi yönettiği Dernek Korosu sahne aldı. Bunu DÖRDERLİ   »
27.05.2012
Edebiyat
Şeref Bilsel ve Cenk Gündoğdu'nun birlikte hazırladığı Şiir Defteri, bu yıl 2012 dedi. Şiir Defteri 2012, Edebiyatta Üç Nokta dergisinin hediyesi olarak okura sunulurken; bağımsız kitap olarak da satışa çıktı. Ayrıca, Şiir Defteri 2012'de yer alan şiirler Mehmet Atay'ın seslendirdiği bir CD ile birlikte veriliyor. Dergide, dijitalleşme   »
27.05.2012
Edebiyat
Kahramanmaraş dört gün boyunca şiir, şair ve şehir buluşmasına ev sahipliği yaptı. Kırktan fazla şairin katıldığı 1. Şiir Festivali 24-27 Mayıs günlerinde gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Necip Fazıl Kısakürek, adına düzenlenen bir sempozyum ile anıldı. Kahramanmaraş, bir şairler şehri... Necip Fazıl Kısakürek, Nuri Pakdil, Cahit   »
27.05.2012
Müzik
Azerbaycan'daki 57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın kazananı İsveç oldu. Türkiye'yi temsil eden Can Bonomo'nun 7'nci olduğu yarışmada, Rusya'yı temsil eden Rus Nineler de ikinci sırada yer aldı. 57. Eurovision Şarkı Yarışması Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapıldı. "Ateş Çiçeği" logosu ve "   »