english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
02.06.2012
Sinema
4 Ay 3 Hafta 2 Gün' ve 'Vera Drake' özgürlüğü kısıtlanmış kadınların nasıl trajik hikâyelerin kahramanları olduğunu anlatıyor. “Bir kadın kürtajın kendisi ve ailesi için en iyi çözüm olduğunu hissediyorsa, kendisini yargılamadan danışabileceği, güvenli bir uzman kliniğin hizmetlerine ulaşa   »
02.06.2012
Müzik
Twitter'da yazdıkları yüzünden Fazıl Say hakkında başlatılan soruşturma sonucunda hazırlanan iddianameyi, mahkeme kabul etti Ünlü piyanist Fazıl Say hakkında, internetin popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yazdığı bazı cümleler nedeniyle "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" iddiasıyla suç duyurusu   »
02.06.2012
Sinema
Altyazı Aylık Sinema Dergisi, Haziran sayısını 8 Mayıs’ta hayatını kaybeden genç yönetmen Seyfi Teoman’a ithaf ediyor Altyazı Haziran sayısında Seyfi Teoman’ı anıyor. Altyazı’nın ilk dönemlerinde dergi ekibinde yer alan, daha sonra Lodz’daki Polonya Ulusal Sinema Okulu’nda yönetmenlik eğitimi alan Teoman, önc   »
02.06.2012
Sinema
Video sanatçısı, yönetmen Steve McQueen ikinci uzun metrajında çağdaş insanın kronik ve klinik dramını, yalnızlığını yetkin bir görsellikle ve vurguyla tanımlıyor Brandon Newyork’lu, genç, yakışıklı, iyi kazanan, başarılı bir iş adamıdır. Yaşamda tek bir amacı vardır, seksi her biçemde yaşamak ve dibine dek tüketmek. Tuval   »
02.06.2012
Müzik
İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın (İKSV) ilk festivali İstanbul Müzik Festivali önceki akşam Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen açılış töreni ve konserle 40.kez başladıAçılış töreni ve konser, A Haber tarafından HD olarak canlı yayımlandı ve Borusan Holding tarafından Kadıköy Caddebostan, Galata Meydanı ile   »
31.05.2012
Edebiyat
Aya İrini'ye güvercinler yuva yapmış. Binanın girişinde karşılıyorlar insanı. İçeride göz görüyor ama karanlık, hava titretmiyor ama soğuk Şiir düşünerek bir mekâna adım atınca, o mekân adeta başka bir hale bürünüyor, insanın bakıp gördükleri farklı oluyor. Orhan Veli söylemişti, "Şai   »
31.05.2012
Diğer
İtalyan fotoğrafçı Galimberti dünyayı dolaştı, farklı sosyal statülerden çocukları oyuncaklarıyla görüntüledi. Fotoğrafçı, oyuncakların çocuklardan çok ailelere dair fikir verdiği kanısında Gabriele Galimberti 18 ay boyunca dünyanın çeşitli yerlerinden 3-6 yaş arası çocukları, oyuncaklarıyla b   »
31.05.2012
Sinema
Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle Polonya'da bu yıl ilk kez ''Türk Filmleri Haftası ve Film Marketi'' düzenlendi Sinema Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan duyuruya göre, etkinlik Bakanlığın desteğiyle Büyülü Fener Kültür Sanat Derneği tarafında 24-30 Mayıs ta   »
31.05.2012
Sinema
Quentin Tarantino’nun merakla beklenen son filmi 'Django Unchained’den ilk kareler yayınlandı. Quentin Tarantino'nun, başrollerinde Jamie Foxx, Christoph Waltz, Kerry Washington ve Leonardo DiCaprio'nun yer aldığı son filmi 'Django Unchained'den ilk kareler yayınlandı. ABD'de 25 Aralık'ta vizyona girecek olan filmin başrollerin   »
31.05.2012
Diğer
''Medeniyet Kurucu Şehirler: Tokyo, İstanbul, Paris, Newyork'' konulu panel 07 Haziran 2012 günü İTÜ Taşkışla Kampüsü'nde yapılacak Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG),  medeniyetler kurmuş şehirlerin dünya üzerindeki etkilerini düzenleyeceği panelle masaya yatıracak. MMG tarafından düzenlenen &#   »
31.05.2012
Tiyatro
Refik Ahmet Sevengil etkinlikleri kapsamında 18. İstanbul Tiyatro Festivali programı içinde yer alan "Bir Aydınlık Adam" Refik Ahmet Sevengil (RAS) adlı belgesel gösterimi ve söyleşisi önceki gün İKSV Salon'da gerçekleşti Zeynep Altıok’un sunduğu, yönetmen Mehmet Eryılmaz’in bilgi verdiği etkinlik belgesel   »
31.05.2012
Edebiyat
Alman PEN Merkezi’nin Thüringen eyaletinin Rudolstadt kentinde “Hapisteki Yazarlar” odaklı düzenlediği konferansa Türkiye’den Fethiye Çetin ile PEN 2.Başkanı Halil İbrahim Özcan katıldı. Üç gün süren toplantılarda Bahreyn ile Suriye’den ayrılarak sürgün hayatı yaşamak zorunda kalan yazar   »
31.05.2012
Edebiyat
Bağcılar Belediyesi Sirat-ı Mustakim Dergisi'nin 1925'e kadar olan sayılarını yeni harflerle bastı II. Meşrutiyet'le yayın hayatına başlayıp fasılalarla 1967'ye kadar mücadelesine devam eden Sırâtımüstakim  ve Sebîlürreşâd mecmualarının 1925'e kadar olan birinci kısmı nihayet yeni harflerle yayınlanmaya başladı. &   »
30.05.2012
Diğer
Üniversitemizde her yıl Güzelyurt Yaz Sanat Akademisi düzenleniyor. Bu sene de 1-11 temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. Akademinin kapsamı Güzel Sanatlar Fakültesindeki öğrencilere çalıştay ortamı sunmak.Akademisyen üyelerinizin öğrencilerini bu akademiye yönlendirilmelerini sağlamak. Daha ayrıntılı bilgi i&cce   »
30.05.2012
Diğer
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Radikal ’i sanatı en çok destekleyen gazete seçti. Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nın (EÇEV) 10 yıldır Dokuz Eylül Heykel Bölümü’yle gerçekleştirdiği Heykel Yarışması’nın ödüllü eserlerinin yer aldığı se   »