english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
07.06.2012
Müzik
2010 yılında   Türkiye'deki eğitim projelerine destek olmak amacıyla ''rüzgarlara fısıldadım''isimli ilk albümünü çıkaran uluslar arası resim heykel sanatçısı Selin Melek Aktan ,aradan 2 yıl geçmeden şimdide ''ŞAKA GİBİ HERŞEY''isimli ikinci albümünü &cce   »
06.06.2012
Müzik
8-17 Haziran tarihleri arasında Kentpark'ta gerçekleştirilecek, Şükriye TUTKUN konserinin yer alacağı SAMEK Yıl Sonu Etkinlikleri Programına katılımlarınızı bekleriz. Detaylar www.sakarya.bel.tr de.     »
06.06.2012
Sinema
Duvarların ve sınırların çevrelediği “Evde”, kimlik ve aidiyet İstanbul Modern Sinema, Goethe-Institut Istanbul işbirliğiyle bu yıl dördüncü kez Almanya’dan Yepyeni Filmler programını düzenliyor. Uluslararası festivallerde gösterilen, ödül kazanan, yılın öne çıkan Alman filmlerinden oluşan ve bu yıl   »
06.06.2012
Diğer
TANDEM kapsamında ortak projeler yürüten Türkiye ve Avrupa’dan katılımcılar, çalışmalarını Haziran ayında da sürdürüyor. Bu projelerden, Ada (Trabzon) ve Freitext (Berlin) dergileri, ilk ortak Freitext sayıları olan Kopfkontrolleun yazarlarından Karin Karakaşlı, Menekşe Toprak ve Serkan Türk ile 7 Haziranda, Berlin Ballhaus   »
06.06.2012
Edebiyat
Diyarbakır Sanat Merkezi ile Lîs Yayınevinin ortaklığı ve Sülüklü Han’ın işbirliği ile 22 Nisan 2012’de başlayan “Dünya Edebiyatına ve Büyük Ustalara Amed’den Bakmak” etkinlikleri 13 Mayıs’ta sona erdi. Kürt Edebiyatı ile ilgili çeviri çalışmalarının ivme kazandığı son yıllarda, D   »
06.06.2012
Tiyatro
Çıplak Ayaklar Kumpanyası’nın Türkiye ve yurt dışında pek çok kez sahnelenmiş gösterisi “Sen Balık Değilsin Ki”, 20-22 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır Sanat Merkezi organizasyonuyla ilk kez Diyarbakır ve Batman’da izleyiciyle buluşacak. 2011’de Beyrut’ta 14 gösteriden oluşan bir turnenin ardından yol   »
04.06.2012
Sinema
Açlık Oyunları filmi 4 dalda Altın Patlamış Mısır Ödülü aldı.  En İyi Film Ödülü ise Twilight Saga (Şafak Vakfi) filminin oldu MTV’nin yaptığı açıklamaya göre, dün Los Angeles’ta gerçekleştirilen bir gala gecesi ile 2011 yılı MTV Film Ödülleri olan “Altın Patlamış Mısır” &   »
04.06.2012
Edebiyat
Kırmızı Yayınları tarafından bu yıl 5.'si düzenlenen "Metin Altıok Şiir Ödülü" dün Kadıköy Süreyya Operası'ndaki törenle Tozan Alkan'a sunuldu Törende piyanist, besteci Fazıl Say’ın Sivas katliamında yitirdiğimiz iki şair, Metin Altıok ve Behçet Aysan anısına bestelediği “SES - Opus 40&   »
04.06.2012
Edebiyat
Nazım Hikmet, ölümünün 49. yılında Moskova'daki mezarı başında anıldı Dünyaca ünlü şair Nazım Hikmet Ran, ölümünün 49. yılında Moskova'da ünlü sanatçıların ve Rus devlet adamlarının mezarlarının bulunduğu Novodeviçi'deki kabri başında anıldı. Türk-Rus İşadamları Derneği   »
03.06.2012
Diğer
İrlanda’nın Navan kentindeki bir kütüphaneden 1932’de ödünç alınan bir kitap, 80 yıl sonra iade edildi Önceki gün kimliği belirsiz bir kişi tarafından kapının altından gizlice ittirilen kitabın gecikme cezası ise hafta başına 1 cent’ten 4 bin 160euro olarak hesap edildi. 1994’da yapılan sistem değişikliği neden   »
03.06.2012
Diğer
iDANS Uluslararası Çağdaş Dans ve Performans Festivali'nin 6 yıllık çabasına Avrupa Birliği Kültür Programı'ndan destek geldi İstanbul'da Bimeras tarafından altı yıldır düzenlenmekte olan festival Avrupa Birliği Kültür Programı'nın desteğe değer gördüğü 14 sanat festivali arasına girdi. Desteğe layık g   »
03.06.2012
Müzik
Gazellerden Alevi-Bektaşi müziğine, tangolardan Urfa Sıra gecelerine, Süryani ayinlerine tarih ve coğrafyada sıkışıp kalmış müzikleri yeniden hayata kazandıran Kalan Müzik, bu birikimini 8-9 Haziran tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda müzikseverlerle paylaşacak. Kalan Müzik kuruluşunun 20. yılı münasebet   »
03.06.2012
Edebiyat
49 yıl geçmiş öldüğünden bu yana. Türkiye’nin şüphesiz ki en büyük şairi. Usta, aşık, memleket sevdalısı. Değeri zamanı geçince anlaşılan, ülkesinin kalbi kırık yazarı. Nazım Hikmet, ölüm yıldönümünde daha 'sesli', daha 'büyük harflerle' anılıyor. Geçen   »
03.06.2012
Sinema
Türkiye belgesel tarihinin kayıp cevherlerinden, Lütfi Ö. Akad'ın da çok bilinen ama az kişinin izleme şansına sahip olduğu yapıtlarından biri olan "Dört Mevsim İstanbul", Documentarist 2012 kapsamında seyirciyle buluşacak Akad'ın 1990 yılında TRT için çektiği dört bölümlük belgeselde İstanbul   »
03.06.2012
Müzik
Türkiye'deki rock ve heavy metal müziğin en köklü gruplarından Pentagram, uzun bir aradan sonra döndü 25. yaşını kutlayan grup; Hakan Utangaç (gitar), Metin Türkcan (gitar), Tarkan Gözübüyük (bas gitar), Cenk Ünnü (davul) ve güçlü vokaliyle gruba yeni bir nefes veren Gökalp   »