english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
10.06.2012
Tiyatro
iyatrocular özgür sanat için 16 Haziran Cumartesi günü Selamiçeşme Özgürlük Parkı'nda 24 saat sahnede olacak. Önce İstanbul Şehir Tiyatroları'nda yapılan yönetmelik değişikliğiyle tiyatronun yönetimi sanatçılardan belediye bürokratlarına geçmiş, ardından da Başbakan'ın "Ti   »
10.06.2012
Edebiyat
Noam Chomsky, Paul Auster ve John Coetzee gibi yazarlar 8. Düşünce Özgürlüğü İstanbul Buluşması'na video konferans ile katılacak Bu yıl 8.'si düzenlenen Düşünce Özgürlüğü İstanbul Buluşması 9 Haziran Cumartesi günü 9.30-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. 9 Haziran Cumartesi   »
10.06.2012
Müzik
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Borusan Holding sponsorluğunda düzenlenen 40. İstanbul Müzik Festivali, bugün Tekfen Filarmoni Orkestrası'nın daimi şefi Saim Akçıl yönetiminde Aya İrini Müzesi'nde vereceği konserle devam ediyor Tekfen Filarmoni Orkestrası, bugün saat 20.00’de vereceği konserde daimi soli   »
09.06.2012
Sinema
Art Nicomedia Derneği’nin kültür sanat faaliyetleri içinde gerçekleştirdiği projelerin en önemlisi önceki akşam İzmitliler’e tanıtıldı. Şehrimizdeki kültür sanat aktivitelerini yaygınlaştırmak ve şehre kültür sanat imajı kazandırmak amacıyla kurulan derneğin çektiği kısa metrajlı Romantizmit filminin ga   »
08.06.2012
Opera
Bu yıl 3.sü düzenlenecek Uluslararası İstanbul Opera Festivali'nin programı belli oldu. Festivalin temasını Türkiye'yi konu alan oyunlar oluşturuyor. Festivalin sürprizi ise usta tenor José Cura. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından DenizBank sponsorluğunda bu yıl üçüncüsü d&uu   »
08.06.2012
Müzik
Tarihin dönüm noktalarından biri olan 1453 İstanbul’un fethi kimilerince Ortaçağ’ın sonu ve Rönensans’ın başlangıcı olarak kabul edilir. Fetih aynı zamanda Osmanlı medeniyetinin ortaya çıkışını da simgeler. Kudsi Erguner ve Topluluğu ile Doulce Mémoire’ın müzisyenlerini bir araya getiren Bab-ı Saadet (La Porte   »
08.06.2012
Müzik
9 Haziran’da plaj sezonunu açarak yaza merhaba diyecek olan Babylon Aya Yorgi’de yaz konserleri de başlıyor. 29 Haziran Cuma gecesi Zaz, 30 Haziran Cumartesi ise DJ Bob Sinclar sahne alacak Babylon Aya Yorgi’de yaz konserleri de başlıyor. Je Veux adlı parçasıyla internette tıklanma rekorları kıran ve Fransa’nın son yıllarda düny   »
08.06.2012
Sinema
Onur Ünlü'nün son filmi ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’ karakterlerin tamamının süper kahraman olduğu bir aşk hikayesi Onur Ünlü, merakla beklenen yeni filminin çekimlerine Manisa’nın Akhisar ilçesinde başladı. Siyah beyaz olacak olan filmin senaryosu da Onur Ünlü’ye ait. Hikayenin geç   »
08.06.2012
Edebiyat
'Mihriban' başta olma üzere birçok şiiri bestelenen şair yazar Abdürrahim Karakoç, yaşama veda etti Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören şair ve yazar Abdürrahim Karakoç vefat etti. Abdürrahim Karakoç'un oğlu Türk İslam Karakoç, Karakoç'un bugü   »
08.06.2012
Müzik
28 Eylül'e kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek 26. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında sanatseverler, haziran ayında 5 özel konser izleyecek İzmir'de kültür sanat etkinliklerinde kullanılmak üzere restore edilen Sigara Fabrikası'nda ''Re-Rite Ses ve Video Enstalasyonu'' etkinliğiyle başlayan ve 28 Eyl&u   »
08.06.2012
Tiyatro
Uluslararası Aktörler Federasyonu Avrupa Grubu EuroFIA; İstanbul toplantısının sonunda, Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği (ÇASOD) ve Oyuncular Sendikası'nın, Türkiye'de tiyatroya yapılan devlet desteğinin korunması ve geliştirilmesi ile ilgili mücadelesine destek kararı alındıEuroFIA'nın 6 ayda bir düzenlenen olağan toplatısı, 1-3   »
08.06.2012
Edebiyat
Şair Cahit Zarifoğlu ölümünün 25. yıldönümünde kabri başında ve Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul şubesinde gerçekleştirilen etkinliklerle anılacak Şair Cahit Zarifoğlu vefatının 25. yıldönümünde gerçekleştirilecek çeşitli etkinliklerle anılacak. Çocuk Vakfı'ndan yapılan açıklam   »
07.06.2012
Sinema
Derviş ZAİM ile senaryo atölyesinin kısa film/belgesel/uzun metrajlı kurmaca film senaryo yazılımı üzerine, haftada iki gün 4 hafta atölye çalışmaları yapılacaktır. DERVİŞ ZAİM - ZAHİT ATAM Derviş ZAİM ile senaryo atölyesinin kısa film/belgesel/uzun metrajlı kurmaca film senaryo yazılımı üzerine, haftada iki gün 4 hafta at&ou   »
07.06.2012
Diğer
İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Hollanda-Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin başlangıcının 400. yılı kutlamaları kapsamında dünyaca ünlü dans topluluğu Nederlands Dans Theater II’yi İstanbul’da ağırlıyor. Nederlands Dans Theater II’nin genç ve yetenekli dansçıları, 15 Haziran Cuma akşamı saat 20.30’da Har   »
07.06.2012
Tiyatro
Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Her Yerde Tiyatro, Her Yer Tiyatro’ projesi kapsamında ‘Adını Temaşa Koyduk’ adlı oyununu, ilk olarak 13 Haziran Çarşamba günü Nilüfer İrfaniye’de sahneleyecek. Tiyatroya gitme olanağı bulamayan çevre ilçe ve yerleşimlerde yaşayan vatandaşları tiyatro   »