english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
14.01.2013
Müzik
2007 yılında kurulan bağımsız plak şirketi Sublime Porte, ilk basılı EP’ si 'Various Beats From Sublime Artist'i sınırlı sayıda özel kopya ile yayınladı. Elektronik müzik üreten lokal isimleri organize etmek, dijital ve basılı kayıtlarda toplayıp sunmak adına 2007 yılında kurulan bağımsız plak şirketi Sublime Porte, 2008 yılında başladığı kay   »
14.01.2013
Sinema
Önce 2005'te gösterime gireceği söylenen, ardından bu tarih 2008'e ertelenen ama bir türlü çekilemeyen 'Jurassic Park 4' için gösterim tarihi nihayet belli oldu. Dev dinozorlar geri dönüyor. 'Jurassic Park' serisi dördüncü filmiyle 13 Haziran 2014 tarihinde sinemaseverlerle buluş   »
14.01.2013
Sinema
Altın Küre'de ödüller sahiplerini buldu. Ben Affleck Argo ile En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerinin sahibi oldu. En İyi Erkek Oyuncu Lincoln'deki performansıyla Daniel Day-Lewis seçilirken, Jessica Chastain Zero Dark Thirty'deki oyunculuğuyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Törenin tekrarı bu   »
14.01.2013
Bale
Antalya Devlet Opera ve Balesi yeni bir bale eserinin prömiyeri için hazırlanıyor.sezon boyunca aralıksız sahne alan bale topluluğu Şubat ayında 'Umut' adlı bale eserini Türkiye'de ilk kez Antalya'da sanatseverlerle buluşturacak. Antalya Devlet Opera ve Balesi yeni bir bale eserinin prömiyeri için hazırlanıyor. Yoğun bir ş   »
14.01.2013
Edebiyat
  “Okuyucunun okuduğu ilk cümle, kitabın giriş cümlesi, o kitabın satmasını, kapanış cümlesi ise yazarın daha fazla okuyucu kazanmasını sağlar derler,” diyenstylist.co.uk isimli site, kendilerine göre edebiyat tarihinin en iyi kapanış cümlelerini barındıran 100 eserin de listesini çıkarmış. Liste şöyle: 1   »
13.01.2013
Diğer
Şık veya spor giyinmeyi seven tüm erkeklerin vazgeçilmez aksesuarı gömlekte fark yaratan TUDORS markası için “BEN DELİ DEĞİLİM” konseptiyle reklam filmi çeken SİNAN ÇETİN, yine çok konuşulacak. Türkiye’nin en çok satan gömlek markası ile gömlek krallığını yaratan TUDORS’un, Tü   »
10.01.2013
Edebiyat
Öteki Adam Yayınları’ndan çıkan Dr. Arslan’ın İslam / Goethe isimli eserine göre , Alman  şairin soyu Haçlı seferleri sırasında esir alınarak Almanya’ya götürülen bir Selçuklu subayına dayanıyor. Almanları şok edecek araştırma, yayınlandığında olay yaratan Tolstoy Hz. Muhammed / Gizlenen Kitap isimli ki   »
10.01.2013
Opera
Alexandre Dumas Fils’in eserinden baleye uyarlanan Kamelyalı Kadın adlı iki perdelik baleyi, ülkemizin uluslararası üne sahip koreografı Mehmet Balkan projelendirdi. Giuseppe Verdi ile Pietro Mascagni’nin çeşitli eserlerinin müzikleri eşliğinde sunuluyor. Eser, Mehmet Balkan’ın koreografisi, Andrej Barlog’un müzik d&uum   »
10.01.2013
Diğer
Çocuk kulüpleri arasında müstakil yapısı, binlerce üyesi ve güler yüzlü personeli ile dikkat çeken Batıpark Çocuk Kulubü, üyelerine güvenilir bir çatı altında sunduğu hem eğlenceli, hem eğitsel hizmetleri sayesinde hergün dolup taşıyor.              »
09.01.2013
Diğer
  Halim Utlu Öyle başarılı,örnek ve  kapasiteli bir okul ki; müzik aleti yapımını da öğretiyor,spiker de yetiştiriyor, ahşap heykel ve doğal şekilde oymacılığı da, anket hazırlamayı da öğretiyor.Elektrikli cihazların onarımını da anlatıyor,vitray yapımı ve  fotoğrafçılığı da gösteriyor, bilgisayarlı m   »
09.01.2013
Tiyatro
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali’nin 1993 yılından bu yana direktörlüğünü yapan Dikmen Gürün, görevini Ocak ayından itibaren, 2005-2012 yılları arasında festivalin direktör yardımcılığını yürüten Leman Yılmaz’a devrediyor. İstanbul Tiyatro Festiva   »
05.01.2013
Müzik
İstanbul Resitalleri, Sakıp Sabancı Müzesi ‘the Seed’de klasik müziğin uluslararası ustalarını ağırlıyor! Klasik müziğin dünya çapındaki büyük ustaları, en prestijli salonların ve dev orkestraların muhteşem solistleri, 2012 – 2013 sezonunda İstanbul Resitalleri için Sakıp Sabancı Müzesi ‘the Seed&rs   »
04.01.2013
Tiyatro
Halim Utlu Devlet Tiyatroları’nda atılım devam ediyor. 2013 yılı ilk ayında, yerleşik sahnelerinde 9’u yeni  olmak üzere,96 değişik oyun ile 681 temsil vermeye hazırlanıyor. 24 değişik oyun ile 32 farklı yerleşim merkezinde ise,120 turne temsili programlara girdi. 2013 Ocak  ayı programına göre, prömiyer yapacak olan yeni oyunlar   »
04.01.2013
Tiyatro
Evrensel, Hasan Akbaş ANKARA Simurg Oyuncuları Tiyatrosu (ASOT), Sivas, Maraş, Dersim ve 12 Eylül katliamlarının ardından, şimdi de günümüzdeki baskı ve tutuklamaları, Ömer Hayyam’ın rubaileri ile hicvedecek. “Hayyam” adlı oyun bugün ilk gösterimi ile Ankaralı sanatseverlere “merhaba” diyecek. 12. yüzy   »
04.01.2013
Diğer
Star   Türk siyasetinde tartışılan muhafazakarlık olgusu, sanat camiasının da gündemindeydi. 2012’ye ‘Muhafazakar sanat’ polemiği damga vurdu. Önce Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen ‘Muhafazakar Sanat’ kavramını gündeme taşıdı. Ardından yazar İskender Pala ‘Muhafazakar Sanat Manife   »