english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
11.06.2012
Tiyatro
2012 Tony Ödülleri sahiplerini buldu. 8 ödül kazanan 'Once' müzikali, ABD'deki en önemli tiyatro ödülleri törenine damgasını vurdu ABD'deki en önemli tiyatro ödülleri arasında yeralan 2012 Tony Ödülleri, New York'taki Beacon Tiyatrosu'nda düzenlenen ödül töre   »
11.06.2012
Müzik
Boğaziçi Caz Korosu, 'La Fabbrica del Canto' festivali, World Choir Games Dünya Koro Olimpiyatları ve Cantemus festivalinde, Türkiye'yi temsil etmek için sponsor arıyor 2011 Dünya Koro Şampiyonu, INTERKULTUR'un nisan ayında yayınladığı dünya sıralamalarına göre Folklor kategorisinde 'birinci', dünya gene   »
11.06.2012
Sinema
49. Altın Portakal’da 'Yaşam Boyu Onur Ödülleri'ne Türk sinemasına katkılardan dolayı usta oyuncular Salih Güney, Meral Zeren, Güler Ökten; yapımcı Necip Sarıcı ve yönetmen Duygu Sağıroğlu değer görüldü Türkiye’nin en uzun soluklu kültür sanat etkinliği Altın Portakal Film Festivali kaps   »
11.06.2012
Müzik
Fransa'nın müzik bayramı kapsamında İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nde (İFKM) 20-23 Haziran tarihleri arasında konserler düzenlenecek Fransız Kültür Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, her yıl 21 Haziran'da, Fransa'da halkın geniş katılımıyla kutlanan Müzik Bayramı, Fransız Kültür Merk   »
11.06.2012
Edebiyat
  Filinta, büyük şair Ahmed Arif’in oğlu. Heykeltraş… “Filinta Önal eğitimine yurt dışında devam etmeye karar veriyor. Çeşitli ülkelerde bulunuyor. Eşi Natalie ile bu gezilerin birinde tanışıyor. Eşini tarif ederken, “Onunla konuşurken Sokrat’la sohbet ediyor hissine kapılırsınız” diyor. Natali   »
11.06.2012
Diğer
Türkiye’de bulunan turizme açık 50 mağaranın yedisine sahip Antalya’da, alternatif turizm değerlerini içeren bir kitap hazırlanıyor. Antalya Valiliği öncülüğünde hazırlanmasına başlanılan Antalya Mağaraları kitabı, Türkçe, İngilizce, Almanca ve Rusça olarak hazırlanıp, yurtdışı fuarlarda tanıtılacak. T   »
10.06.2012
Edebiyat
Mardin Film Ofisi Derneği'nce düzenlenen 7. Sinemardin Uluslararası Film Festivali, önceki akşam Hilton Garden İnn Otel'de verilen kokteylle başladı. 8-15 tarihleri arasında düzenlenen festivalin açılışına İranlı yönetmen Mecid Mecidi ile Murathan Mungan da katıldı. Açılış gecesinde, festival yönetmeni Helün Fırat, onur   »
10.06.2012
Diğer
Hindistan'da astım hastaları, solunum problemlerini gidermek için canlı balık yutuyor Hindistan'ın güneyindeki stadyumda toplanan onbinlerce kişi, sarı renkte bir bitkisel macuna bulanmış canlı sardalyaları yutarak iyileşeceklerine inanıyor. Doktorların eleştirilerine rağmen Goud ailesi, 170 yıl önce Hintli bir azizden aldıklarını iddia ettik   »
10.06.2012
Sinema
Yönetmen Reha Erdem, bitirdiği 'Jîn'in ardından şimdi de 'Şarkı Söyleyen Kadınlar'ı çekiyor. Filmin tarihi Splendid Otel'deki setine konuk olduk Aralarında bu satırların yazarının da bulunduğu kimi eleştirmenlere göre Reha Erdem, Türkiye sinemasında ‘boşu yok’ denilebilecek tek yönetmendir. Yani 1989 y   »
10.06.2012
Tiyatro
Eleştirmen için en dertli işlerden biri yeni yazılmış, ilk kez sahnelenen metinleri değerlendirmek Oyunun daha önce oynanmış versiyonları yok, metne ulaşmak mümkün ama çoğu kez buna vakit yok, kısaca hiçbir referans noktanız yok. Sahnede izlediğinizden sizde kalanlar ve genel birikiminizle baş başasınız. Yeşim Özsoy Gülan&rsq   »
10.06.2012
Diğer
24. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, “Silinen Sınırlar, Buluşan Dünyalar” sloganıyla ENKA Açık Hava Tiyatrosu’nda; Oyun Atölyesi’nden, MFÖ’ye, Fazıl Say’dan, Dostlar Tiyatrosu’na ve birçok ünlü isme ev sahipliği yapacak. Sanat tutkunlarının, 20 Haziran – 13 Temmuz 2012 tarihleri ar   »
10.06.2012
Sinema
Yönetmenliğini İranlı Kürt yönetmen Bahman Ghobadi'nin yaptığı ve başrollerinde Monica Bellucci, Behrouz Vausoghi' nin yanı sıra Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat gibi isimlerin rol aldığı 'Gergedanın Son Şiiri' filminin vizyon tarihi ertelendi. Filmin ilk gösterimini, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Cannes Film Festivali   »
10.06.2012
Diğer
Konya Mevlana müzesindeki cansız derviş mankenleri, insandan alınan vücut kalıplarıyla gerçeğinden ayıt edilemiyor. Hollywood filmlerinde kullanılan silikon malzemelerle yapılan ve insan kıllarından kaş, saç, sakal ve bıyık yapılarak çarpıcı hale getirilen derviş mankenleri ziyaretçileri adeta büyülüyor. Derviş mankenl   »
10.06.2012
Sinema
Mardin Film Festivali'nde SABAH'a konuşan İranlı yönetmen Mecid Mecidi "Hz. Muhammed" filmi için Tahran'da bir stüdyo inşa ettiğini 50 milyon dolar bütçeli filmin iki yıl sonra gösterime girece ğini söyledi. SABAH   »
10.06.2012
Diğer
Diyarbakır'da 3 yıldır tango dersleri veren ve 5 bin Diyarbakırlıya tango öğreten Tango Med, bu akşam Diyarbakır Surları'nda tango gecesi düzenliyor. Surların, Keçi Burcu olarak anılan bölümünde gerçekleşecek etkinlikte, dünyaca ünlü tango sanatçıları Utku Kuley ve Ilgın Tetikcan da yer alacak.   »