english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
14.06.2012
Sinema
Romanya'nın Yeni Dalga akımıyla yaşıt 10. Transilvanya Film Festivali, gerçek olamayacak kadar güzel Cluj şehrine yakışır bir festival. Bu yılın onur ödülünü ise Charlie Chaplin'in kızı Geraldine Chaplin aldı "Çocukluğumda en güzel hediyeleri alıp beni en çok şımartan kişi, amcamın karısı Henriette Yengemdi.   »
14.06.2012
Tiyatro
Görkemli sokak tiyatrosu etkinlikleri, dijital tiyatro ve opera yorumlarıyla dünya çapında tanınan La Fura dels Baus’un yeni projesi 'İstanbul İstanbul'un dünya prömiyeri için geri sayım başladı Barselona’dan Atina’ya, Salzburg’dan Milano’ya, Tokyo’dan Sydney’e dünyanın belli başlı k   »
14.06.2012
Diğer
Macaristan'da yayımlanan "Osmanlı hakimiyeti döneminde Kültür Ve Benlik" kitabında benlik kavramı ve Macarların Türklerle olan savaşlara bakış açısı ve Macarların Osmanlı dönemi sonrasında Türkler hakkındaki izlenimleri, Türk folklor ve müziği inceleniyor Macaristan'da "Osmanlı hakimiyeti dönemind   »
13.06.2012
Sinema
Sergio Leone tarafından keşfedilen ve western türünde 300'den fazla filme ev sahipliği yapan Tabernas Çölü'nde onyıllardır yeni film çekilmiyor. Bölge sakinleri kasabanın yeniden film seti olarak kullanılmasını istiyor Spagetti Western filmlerinin mimarı ünlü İtalyan yönetmen Sergio Leone tarafından keşfedilen   »
13.06.2012
Sinema
Başkanlığını Ferzan Özpetek’in yapacağı Altın Koza jürisinde yer alacak 7 isimden 6'sı belli oldu 17-23 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenecek 19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamındaki Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’ndaki 7 jüri üyesinden 6’sının belirlendiğini açıklandı. Başkanlığını &uu   »
13.06.2012
Sinema
NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, sinema sektörü ile kanun tasarısı üzerine çalıştıklarını söyledi. Tasarının bu yasama dönemi sona ermeden Bakanlar Kurulu'na sunulması planlanıyor Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, sinema kanunun gelecek yasama dönem   »
13.06.2012
Tiyatro
Aybike Esin Tumluer'in, Aralık ayından beri aralıksız devam eden oyunu "Çok Hücreli Bölünen" sezona son üç oyunla veda ediyor Tumluer’in konseptini, kurgusunu ve yönetimini gerçekleştirdiği oyun, 16, 22 ve 30 Haziran'da son üç gösterimini yapıyor. Aybike Esin Tumluer, Haliç   »
13.06.2012
Tiyatro
İki sezon üst üste olmamak kaydıyla ücretsiz izin alınarak kurum dışında ikinci bir iş yapılabilecek. Ücretsiz izin alanların dışındakiler, bakanlık etkinlikleri dışında katıldıkları faaliyetten elde ettikleri gelirin yüzde 30'unu bakanlık adına açılacak hesaba yatıracaklar Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca, Devlet Tiyatro   »
13.06.2012
Edebiyat
Değirmen dergisi 1900 ile 2000 arasında yayımlanan dergilerden bazılarını ele alıp irdeleyen önemli bir sayı hazırladı. Ne var ki, “Yüzyılın Dergileri” başlığını taşıyan sayının böylesine zor ve hassas işin üstesinden gelebildiğini söylemek mümkün değil. Keşke daha mütevazı ve sınırlı bir başlık tercih edilseymiş! Dergi   »
13.06.2012
Edebiyat
Bursa Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu tarafından Prof. Dr. Kadir Kestioğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı söyleşi ve şiir dinletisinde, ‘Çevre Günü’ sebebiyle çevre konusu ele alındı Bursa Kent Konseyi Koza Salon’unda Uludağ Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Çevr   »
13.06.2012
Müzik
20 Haziran Çarşamba, 20:30 PALINKA Çingene cazından, funk, modern caz ve Balkan müziğine, sınır tanımayan Fransız caz beşlisi...   21 Haziran Perşembe, 20:30 KOLEKTİF İSTANBUL Balkanların fanfar dinamizminin Anadolu duygu derinliğiyle buluştuğu bir şenlik havası…   22 Haziran Cuma, 20:30 EGE HİCAZ ORKEST   »
13.06.2012
Müzik
Hüznün Kolları ve Senin Hikayen adlı albümleriyle dinleyicileriyle buluşan Ahu Sağlam 15 Haziran Cuma 20:00 de Nazım Hikmet Kültür Merkezi Açık Hava Sahnesi'nde Gitme Aklım Sende Kalır, Hüznün Kolları, Haydar Haydar gibi dillerden düşmeyen türkülerin sesi sevenleriyle buluşacak. Biletler; mybilet, İmge Kitabevi   »
12.06.2012
Diğer
11.06.2012
Opera
enç opera sanatçılarının dünya sahnelerine açılmasında önemli bir basamak olan 14. Siemens Opera Yarışması’nda birinciliği Dilara Baştar kazandı. Yarışmada Önay Köse ikinci Ayşe Şener ise üçüncü oldu. Yarışmaya katılan en genç isim olan 22 yaşındaki Serkan Sevinç de mansiyona değer gö   »
11.06.2012
Tiyatro
Ankara merkezli Sanat Kurumu, 2011-2012 dönemi Tiyatro Ödülleri’nde en önemli iki ödülü İstanbul oyunlarına verdi. Dostlar Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Ben Bertolt Brecht’ yılın yapımı seçilirken Cem Emüler İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Yanık’ oyunuyla en iyi yönetmen ödü   »