english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
24.06.2012
Müzik
Festival ayrıntıları için tıklayın.   »
21.06.2012
Müzik
Fransa’nın en büyük ve köklü yayınevi olan yüz yıllık Gallimard, Zülfü Livaneli’nin Leyla’nın Evi romanını Fransızca yayımladı Yayınevi, Madeleine Zicavo'nun çevirisiyle sunduğu romanı; "Livaneli çok dikkat çeken bu romanında, Osmanlı aristokrasisini, İstanbul'un yeni zenginlerini ve A   »
21.06.2012
Sinema
Jake LaMotta’nın hayatını konu alan Martin Scorsese başyapıtı ‘Kızgın Boğa'nın devam filmi çekiliyor Yaşayan en büyük yönetmenlerden Martin Scorsese’nin başyapıtlarından ‘Kızgın Boğa’nın (Raging Bull) devam filminin çekimlerine bu hafta başlandı. Ancak, boksörün iki farklı dönemini konu alan ye   »
21.06.2012
Diğer
Ödül ne zaman verilecek diye sabırsızlıkla bekliyoruz. Gece yarısından sonra, mekânın yarısı boşaldığında "o gecenin" görüntüleri yansıtılıyor ekranlara. Ve ödül nihayet Ümit Yılmaz'a takdim ediliyor. "Hadisenin izini silme" hamlesi 13 yıl bekledikten sonra da çok kolay gelmedi “Bu iş MGD&   »
21.06.2012
Tiyatro
DT oyuncuları, DETİS aracılığıyla hazırlanmakta olan yasa taslağına ilişkin önerilerini sıraladı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tiyatroları özelleştiriyorum” açıklamasının ardından, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca başlatılan yasa taslağı çalışmaları karşısında bugüne değin sessizliğini koruyan Devlet Tiyatr   »
21.06.2012
Sinema
Bosna savaşı sırasında tecavüze uğrayan Boşnak kadınlara ''tecavüz olaylarını abartıyorsunuz'' sözleriyle eleştirilen ünlü yönetmen Kusturica'nın, Sokullu Mehmet Paşa'nın yaptırdığı tarihi Drina Köprüsü'nün yakınlarına inşa ettiği hayali "Andriçgrad" kentini, tarihi bir kalenin taş   »
21.06.2012
Müzik
İstanbul Müzik Festivali kapsamında, 23 Haziran Cumartesi akşamı günümüzün en ünlü piyanist ve üretken bestecilerinden Fazıl Say'ın İstanbul Müzik Festivali tarafından sipariş edilen yeni eserinin dünya prömiyeri gerçekleştirilecek Sekiz yıllık bir aradan sonra yeniden İstanbul Müzik Festivali kapsamı   »
18.06.2012
Müzik
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Alaçatı Jazz Festivali 25 Haziran Pazartesi günü start alıyor. Festival yarıntılarını aktarıyoruz.. 18 Haziran 2012 Pazartesi - Alaçatı Yucca Otel in ev sahipliğinde 6 Eylül 2012 tarihine kadar esmeye devam edecek olan Alaçatı Jazz Rüzgarı nda havada u&ccedi   »
17.06.2012
Diğer
İngiliz fotoğraf sanatçısı Robert Bueltemann, son çalışmasıyla sıra dışı bir çekime imza attı. 10 yıldır bitki fotoğrafları çeken Robert Bueltemann, metal bir levha üzerine yerleştirdiği güllere, petunyalara, kenevirlere ve daha pek çok çiçeğe çiceklere 80 bin volt elektrik veriyor. Bu görünt&uum   »
16.06.2012
Sinema
Dünyaca ünlü İngiliz sinema dergisi Sight & Sound, Reha Erdem'in 'Kosmos'undan övgüyle bahsetti İngiltere'nin önemli sinema dergisi Sight & Sound, son sayısında ayın filmi köşesini İngiltere’de gösterime giren 'Kosmos’a ayırdı. Trevor Johnston tarafından kaleme alınan 'Hayvansal Cazib   »
16.06.2012
Sinema
Yeni Türkiye sinemasından 3 iyi örnek; 'Tepenin Ardı' , 'Babamın Sesi' ve 'Şimdiki Zaman', 18. Saraybosna Film Festivali'nde gösterilecek Bosna Hersek'te yaşanan savaşın izlerini silmek ve ülkenin başkenti Saraybosna'yı eskisi gibi kültür ve sanatla tekrar buluşturmak için 1995'te sanatçı   »
16.06.2012
Edebiyat
Jon McGregor dünya edebiyatının en saygın ödüllerinden IMPAC Dublin’e değer görüldü Britanyalı romancı Jon McGregor, ‘Köpekler Bile’ (Even the Dogs) romanıyla dünya edebiyatının en saygın ödüllerinden IMPAC Dublin’e değer görüldü. Toplumun kıyısında yaşayan alkolikler, uyuşturucu   »
16.06.2012
Müzik
Bilet Satış Noktaları: Mybilet, İmge Kitabevi, Piraye Kafe Nazım Hikmet Kültür Merkezi Karanfil Sokak No:58 Kızılay/Ankara Rezervasyon:03124175659 Cengiz Özkan 1967 yılında Sivas’ın Divriği ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, 1980  yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk M&ucir   »
16.06.2012
Müzik
Ayrıntılar İçin görsele tıklayın.   »
15.06.2012
Müzik
Türk Pop Müziği’nin Sevilen İsmi Nazan Öncel, ‘51. Uluslararası Bursa Festivali’ Kapsamında 15 Haziran Cuma Akşamı (Yarın) Bursa’da Sevenleriyle Bir Araya Gelecek 51. Uluslararası Bursa Festivali’nde, 15 Haziran Cuma günü (YARIN), Türk Pop Müziği’nin güçlü sesi Nazan Öncel, seven   »