english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
28.06.2012
Müzik
Ben Ankara grubu Tuna Caddesi'nde toplanarak Ankara'da kültür mekanlarının yok edilmesini ve tiyatroların özelleştirilmek istenmesini protesto etti "Ses çıkaran ne varsa, tencere, tava, sopa, kapak, enstrümanını al, gel" çağrısıyla yola çıkan Başkent Dayanışması bileşenleri Tuna Caddesi'nde bir araya gelerek   »
28.06.2012
Tiyatro
Alternatif performans grubu Çıplak Ayaklar Kumpanyası’nın Türkiye ve yurt dışında pek çok kez sahnelenmiş gösterisi “Sen Balık Değilsin Ki”, 20-22 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır Sanat Merkezi organizasyonuyla Diyarbakır ve Batman’da ilk kez izleyiciyle buluşuyor Mihran Tomasyan’ın ses üzerine kurulu tek ki   »
28.06.2012
Müzik
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Tünel Şenliği müzikseverlere festival içinde bir festival sunuyor! Farklı mekânlarda ve açık hava sahnelerinde gerçekleşecek birçok konser, etkinlik ve atölye çalışmasıyla müziğin coşkusunu Tünel-Galata-Şişhane hattına yayan Tünel Şenl   »
28.06.2012
Müzik
Anadolu’nun tüm renkleri, ‘51. Uluslararası Bursa Festivali’nde can buldu. Büyükşehir Belediyesi Karagöz Halk Dansları Topluluğu ile Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Özgür Eren, ‘Ben Anadolu’yum’ projesinde bir araya gelerek, Türkiye’nin kültürel mirasının en güzel &o   »
27.06.2012
Edebiyat
  Turgutreis Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi iki etkinlik ile edebiyat sever ve sanatseverleri bekliyor. Söyleşi ve İmza Günü                       Hat ve Çini Sanatı Sergisi N.Nuran Medoğlu &nbs   »
27.06.2012
Müzik
Ayrıntılar için tıklayın.   »
27.06.2012
Müzik
Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi Ruhi Su’yu 100. Yaşında anıyor. 29 Haziran Cuma 20:00 de  ABİS Müzik topluluğunun sahne alacağı gecede Ruhi Su bestelerine ve türkülerine yer verilecek.Gecenin konuk sanatçısı Ruhi Su’nun öğrencilerinden İsmail Hakkı Demircioğlu. Demircioğlu, bağlamasıya Ruhi Su türküleri sesle   »
26.06.2012
Müzik
Pop dünyasının yeni starı Jessie J 26 Haziran’da Küçükçiftlik Park’ta! Pozitif Live, Haziran ayının son haftasında 25-28 Haziran arası Küçükçiftlik Park’ta müzik dünyasının parlayan yıldızlarını “Pozitif Günler” kapsamında ağırlamaya hazırlanıyor. Bu sene ilk kez düzenl   »
26.06.2012
Müzik
Müziği bıraktığını açıklayan Teoman; 'Aşk&Gurur Remiksler' adını verdiği albümüyle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Albümde şarkıcının 'Romantik' ve İstanbul' gibi şarkılarının remiksleri yer alacak.   »
26.06.2012
Diğer
Yunanistan'ın Selanik kentinde yapılan metro kazı çalışmaları sırasında, yerin 7 metre altında, Roma döneminden kalma 1800 yıllık tarihi bir yol bulundu Kazı sahasını halka açan yetkililer, tarihi yoldaki bazı mermer taşların çocuklara ait oyun tahtalarıyla aşındırılmış durumda olduğunu, diğerlerinde ise atlı arabalara ait tekerlek izlerinin   »
26.06.2012
Diğer
İngiltere'de başarısını sürdüren erotik roman "Grinin Elli Gölgesi" (Fifty Shades of Grey), bir haftada en çok satılan kitap rekorunu kırdı El James'in üçlemesinin ilk kitabı olan "Grinin Elli Gölgesi", geçtiğimiz hafta 205.130 kopya satarak Dan Brown'un "Kayıp Sembol" kitabının rekor   »
26.06.2012
Sinema
15. Şanghay Uluslararası Film Festivali'nde en iyi film dalında Khosrow Masoumi'nin yönettiği "Ayı" adlı İran yapımı film "Altın Kadeh"i kazandı İlki 1993 yılında düzenlenen ve bugün Asya'nın en kapsamlı uluslararası film festivali olarak görülen Şanghay Uluslararası Film Festivali'nde en iyi film dalında Khosr   »
26.06.2012
Müzik
"Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim. Ve gerçekten doğru bildiğim bir şeyi en azından çok zorlanırsam ortaya koymaktan çekinmem..." Lazca müziğe aşina kulaklar yakından tanır Dina K’ak’i'yi. Müziği kadar karakteriyle ve duruşuyla da önemli b   »
26.06.2012
Müzik
İngiliz şarkıcı Morrissey, ''19. İstanbul Caz Festivali'' kapsamında 19 Temmuz'da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde müzikseverle buluşacak İstanbul Kütür Sanat Vakfı'ndan (İKSV) yapılan açıklamaya göre, vakıf tarafından 3-19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 19. İstanbul Caz Festival   »
25.06.2012
Edebiyat
Yaratıcı insanlar kendilerine uzmanlaşacak bir alan seçseler bile, çoğunlukla diğer sanat dallarıyla da içli dışlıdırlar. Bu yüzdendir ki sanatçı kavramının bin bir türlü açılımı vardı. Goethe, Proust ve Fitzgerald gibi yazarlar bazen dilin kendine has anlatım kalıplarından farklı başka bir araçla bu anlatıma devam   »