english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
29.06.2012
Diğer
Sadece birkaç yıl önce hepimizin PC'lerinde bulunan efsane yazılım, nasıl oldu da bu hale geldi? Bu sene 15. yaşını kutlayan Winamp, unutulmak üzere. Peki popüler mp3 oynatıcısı ve medya yöneticisi, parlak günlerinden nasıl yok olmanın eşiğine geldi? Winamp, 1990'ların sonlarında Media Player ve RealPlayer'dan farklı &ccedi   »
29.06.2012
Diğer
Londra’nın simgelerinden, ‘Big Ben’ olarak da bilinen tarihi saat kulesinin adı ‘Westminster Sarayı Elizabeth Kulesi’ olarak değişti. İngiliz hükümeti, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in tahttaki 60. yılı onuruna kulenin adının ‘Elizabeth Kulesi’ olmasına karar verdi. Thames Nehri kenarında bulunan tarih   »
29.06.2012
Tiyatro
Mimesis Tiyatro Çeviri Araştırma Dergisi´nin 19. sayısının Elazığ İl Halk Kütüphanesi tarafından müstehcen içerikli olduğu gerekçesi ile iade edilmesine makalenin yazarından da tepki var Kadının Tasviri: Aristophanes’in Lysistrata’sı ve Yunan Eşlerinin “Hetairalaştırılması” isimli makalenin yazarı Sarah Cu   »
29.06.2012
Sinema
RTÜK, "Behzat Ç. ile polisler ve savcı Esra, toplam 17 dakika süreyle içki içtiler" diyerek Star TV'ye hem uyarı, hem para cezası verdi Başbakan yardımcısı Bülent Arınç ’ın “Dikkatle izliyoruz” dediği Behzat Ç . adlı diziye bir ceza daha geldi. Gazeteport haberine göre göre RT&Uum   »
29.06.2012
Müzik
İngiliz rock grubu Muse'un 'Survival' (Ayakta kalmak) adlı şarkısı, 27 Temmuz'da başlayacak oyunların resmi şarkısı olarak açılış ve kapanış törenlerinde, madalya törenlerinde, olimpiyatlara ilişkin özet görüntülerin başında çalınacak. Muse, haberi resmi internet sitesinde doğrularken, "Şarkıyı olimpiyatlar   »
29.06.2012
Müzik
1980 ve 90’ların en özgün topluluklarından Dead Can Dance, yaklaşık 15 yıllık bir aradan sonra yeniden İstanbul’da. Yeni albümleri Haziran ayında yayınlanacak olan efsane grubun Avrupa turnesi 19 Eylül 2012 akşamı Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleşecek olan İstanbul konseriyle start alacak. 1981'de Lisa Ge   »
29.06.2012
Diğer
Türk futbolunun efsane futbolcusu milli sporcu Lefter Küçükandonyadis anısına Adalar Müzesi ve Adalar Belediyesinin ortaklaşa gerçekleştirdiği sergi 24 Haziran Pazar günü Büyükada Çelik Gülersoy Kültür Sanat Merkezi Sergi Alanında gerçekleşti. 15 Ocak 2012’de hayata veda eden Kü   »
29.06.2012
Sinema
Onuncu yılına giren Paris Film Festivali, 29 Haziran ve 10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Festivak kapsamındaki Yarışmada Türk yönetmen Emin Alper'in filmi de yer alıyor.. İşte dstaylar... 28 Haziran 2012 Perşembe - Festival kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Paris Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavi   »
29.06.2012
Bale
Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te profesyonel bale okulları arasında düzenlenen"I. Akkuğu Bale Yarışması'nda, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Anasanat Dalı öğrencilerinden Gülber Öcal, 11-15 yaş kategorisinde 3'üncülük ödülü alırken, Buğra Han Alnıaçık ise, 15-18 yaş arası dan   »
28.06.2012
Diğer
  Kocaeli Mutlu Çocuk Mutlu Aile Yetenek Geliştirme Merkezi'nde anaokulu çağındaki öğrenciler hat sanatının incelikleriyle tanışıyor  Hat sanatı çocukların bilek kas gelişimlerine; sülüs yazıdaki 3'te 1 oranı da oran-orantı algısının gelişmesine katkıda bulunuyor. Yaz tatili geldi, çocuklar, gen&c   »
28.06.2012
Sinema
Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio ve Jean Dujardin’li son projesi ‘The Wolf of Wall Street’i dijital olarak çekmeye karar verdi. Yönetmenin artık 35mm ile çekim yapmayacağı öğrenildi Uzun bir süredir 35mm ile çekim yapılması ve eski çekimlerin yeniden yapılandırılması gerektiğini savunan usta yönetmen Mar   »
28.06.2012
Diğer
'Leyla ile Mecnun'un senaristi Burak Aksak, N5'te unutamadığı 5 sahneyi anlattı... İzlemek için tıklayınız Leyla ile Mecnun’u bırakın izlemeyi hakkında fikir sahibiyseniz bile dizideki göndermelerin haddi hesabı olmadığını duymuşsunuzdur. ‘Citizen Kane’den Dollls’a, Matrix’ten Back to the Future’a kadar sayısız   »
28.06.2012
Sinema
Goethe'nin ''ruhunu şeytana satan insanı'' anlattığı klasik eseri ''Faust'', usta Rus yönetmen Alexandre Sokurov'un yorumuyla sinemaseverleri bekliyor Bu hafta ''Buz Devri''nin merakla beklenen yeni bölümünden Goethe'nin ünlü eseri ''Faust'' uyarlamasına, animasyon v   »
28.06.2012
Tiyatro
Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali bu yıl 10. yılını kutluyor. 2003 yılından beri yaz aylarında Kadıköylüler yıldızlar altında tiyatro izlemenin keyfini doyasıya yaşıyorlar Bu yıl da birbirinden profesyonel tiyatrocuların oynayacağı oyunlar, 1500 kişilik amfitiyatroda izleyici ile buluşacak. Her yıl Kadıköylülerin yaz akşamlarında sanatı doya d   »
28.06.2012
Müzik
24. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, yarın akşam MFÖ konseri, ardından Bilkent Tiyatrosu'nun "Batı Rıhtımı" ve klarnet sanatçısı Serkan Çağrı'nın "Crazy Brassy Balkans" konseriyle devam ediyor 20 Haziran’da Oyun Atölyesi’nin “Antonious ile Kleopatra” oyunu ile başlayan “Silinen   »