english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
01.07.2012
Diğer
Otoban kenarlarına çiçek dikmekle, fütüristik Taksim planlarıyla iş bitmiyor Basel’den Baksı’ya, sanatın çelişkileri, sorunları arasında gidip gelirken Sibel Asna’dan “Fonksiyonel tasarımı sevdiğini biliyorum helikopterle Bozüyük’teki VitrA İnovasyon Merkezi’ne gidelim mi?” teklifi aldığım   »
01.07.2012
Müzik
ABD'li müzik topluluğu The Flaming Lips, 24 saatte sekiz konser vererek rekor kırdı ve Guinness Rekorlar Kitabı'nda da yerini aldı. Tur otobüsleri ile ABD'nin Mississippi Deltası'ndaki sekiz şehri gezen grup, her şehirde 20 dakikalık bir konser verdi. İlk konserini Memphis'de veren topluluk son konser için ise New Orleans'daydı.   »
01.07.2012
Bale
19. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali’nde bu kez Doğu Asya rüzgarı esti Güney Kore'nin en büyük şehirleri arasında yer alan Daegu'dan gelen sanatçılar izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Besteci Giuseppe Verdi'nin 'La Traviata' eserini sahneleyen Daegu Operası'nın solistlerine gecede festivale ev sa   »
01.07.2012
Sinema
Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi bir ilke imza attı. 53’ncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında ünlü yönetmenler kendi filmlerini yarıştırdılar Hem yarışmacı hem de jüri olan Nuri Bilge Ceylan Bir Zamanlar Anadolu'da, Atalay Taşdiken Mommo (Kız Kardeşim), Mehmet E   »
01.07.2012
Diğer
Prof. Dr. İlber Ortaylı, Topkapı Sarayı Müzesi Başkanlığı'ndan emekli oldu 2005'ten bu yana Topkapı Sarayı Müzesi Başkanlığı'nı yürüten İlber Ortaylı, yaş haddinden emekliye ayrıldı. Prof. Dr. İlber Ortaylı, yarın Topkapı Sarayı Mecidiye Köşkü'nde verilecek veda kokteylinin ardından saraya veda edecek. Kokteyle, Kült&uum   »
01.07.2012
Sinema
Ferzan Özpetek'in son filmi ''Şahane Misafir (Magnifica Presenza)'' İtalya'nın prestijli Nastri d'Argento'da (Gümüş Kurdela) 2 dalda ödül kazandı İtalya Ulusal Sinema Gazetecileri Sendikası tarafından her yıl Sicilya Adası'ndaki Taormina kentinin antik tiyatrosunda düzenlenen törenle sahiplerini bulan   »
01.07.2012
Tiyatro
Ankara Devlet Opera ve Balesi, ''51. Uluslararası Bursa Festivali'' kapsamında, ''Zorba'' adlı eseri sahneledi Yunan yazar Nikos Kazancakis'in aynı adlı romanından uyarlanan, koreografisi Lorca Massine'ye, müzikleri dünyaca ünlü Yunanlı müzisyen Mikis Theodorakis'e ait bale gösterisi, Kült&uum   »
01.07.2012
Diğer
Diğer dünya dilleriyle birlikte Türkçe'ye de kazandırılan bu kitabı okuyanlar, çok şaşırtıcı hakikatlerle karşılaşacak ve bazı konularda kendilerinin dahi şimdiye kadar nasıl kandırıldıklarını görecekler Geçtiğimiz günlerde vefat eden dünyaca ünlü Müslüman düşünür Roger Garaudy'nin İ   »
01.07.2012
Tiyatro
Bu yıl da birbirinden profesyonel tiyatrocuların oynayacağı oyunlar, 1500 kişilik amfitiyatroda izleyici ile buluşacak. Her yıl Kadıköylülerin yaz akşamlarında sanatı doya doya yaşayabilmeleri için düzenlenen Tiyatro Festivali, bu yıl 30 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ali Poyazoğlu Tiyatrosu’nun Beni Unutma is   »
30.06.2012
Diğer
Rize'nin Çayeli ilçesinde faaliyet gösteren Tuğra Cam ve Sanat Galerisi 2007 yılından beri başlattığı uygulamada ilk ve orta dereceli okullarda başarılı öğrencileri ödüllendiriyor. 2007 yılından beri ilçede faaliyetlerini sürdüren Tuğra Cam ve Sanat Galerisi geleneksel hale dönüştürdüğü '   »
30.06.2012
Diğer
Thomas Cook'un Endülüs ve Sevilla Şehir Rehberi, Pozitif Yayınları'ndan çıktı. Endülüs'ün Ronda'nın da dahil olduğu derin geçitlerindeki beyaza boyalı köyleri, Sierra Nevada'da kayak merkezleri, Vadi Alpujarras ve bir spa şehri olan Lanjaron, Costa Tropikal, bale, müzik ve tiyatro gösterilerinin se   »
30.06.2012
Bale
Ekranlarımızda sanat programlarının sayısı bir elin parmaklarıyla sayılacak kadar az. Bakmayın siz, kültür - sanat programı adı altında yayınlanan magazin ağırlıklı programlara... Sözünü ettiğimiz kitabıyla, tiyatrosuyla, operası, plastik sanatlarıyla gerçek sanatı kucaklayan programlar... Haber kanallarından birkaçı buna özen g&ou   »
30.06.2012
Diğer
Tangoseverler, 4-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 9. Uluslararası İstanbul Tango Festivali‘nde bir araya gelecek. Alınan bilgiye göre, El Encuentro Tango Okulunun organize ettiği ve yaklaşık 50 ülkeden katılımcıların yer alması beklenen festivalde, Arjantinli tango ustalarının gösterileri ve ünlü orkestraların performansları iz   »
29.06.2012
Sinema
Şarlo'nun yaratıcısı, sinema tarihinin gelmiş geçmiş en önemli yönetmen ve aktörlerinden Charlie Chaplin'in daha önce hiç bilinmeyen bir senaryosu bulundu Avrupa’nın en önemli sinema arşivlerinden birini barındıran, İtalya ’nın Bolonya kentindeki Cineteca di Bologna, Charlie Chaplin’e ait, el yazması bir se   »
29.06.2012
Diğer
Avustralyalı şarap üreticisi Penfolds şirketi, doğrudan bir şarap evinden satılan dünyanın en pahalı şarabını piyasaya çıkardı 2004 Block 42 adıyla üretilen ve 168 bin dolara satılan şarap , dünyanın en eski Cabernet Sauvignon şaraplarını üreten şarap evinde üretildi. Şarap fiyatının yanı sıra şarap sunumundan çok bir vampi   »