english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
04.07.2012
Diğer
Yazar Elif Şafak son kitabı Şemspare’nin kapağının çalıntı olduğu yönündeki iddialara yanıt verdi. Şafak, "Ya cehaletten ya art niyetten uluorta suçlamalarda bulunanlar var. Sorun, gördükleri kapakta değil, gözlerindedir. Gözlerindeki ve gönüllerindeki perdede..." dedi Elif Şafak’ın geçtiğ   »
04.07.2012
Diğer
“Aydınlanma nedir?” nedir sorusuna Kant’ın verdiği yanıt kısa olduğu kadar derindir: Sapere aude! Aklını kullanma cesaretini göster Nerede, nasıl başlar Aydınlanma? Kilisenin otoritesinin dışına çıkıp özgürce düşünebilen bu filozoflar kurdukları arkadaşlıklarla başlayan sohbetleriyle vardıkları noktada sadece akıllarını k   »
04.07.2012
Bale
3. Uluslararası İstanbul Bale Yarışmasının final gecesinde jüri karar vermekte oldukça zorlandı 3. Uluslararası İstanbul Bale Yarışması’nda final heyecanı büyüktü. Yarışmaya gösterilen ilginin yoğunluğu ile arka planda çalışan balerin ve balet arkadaşlarımızın iş yoğunluğu nerede ise eş değerdi. Bu büyük organiza   »
04.07.2012
Tiyatro
Üstün Akmen'in başyazısı ile başlayan dergi Uluslararası Tiyatro Festivali'ne Zehra İpşiroğlu söyleşisi Kerem Özel yazılarıyla geniş yer ayırıyor. Hocaların hocası Sevda Şener'in "Tiyatroda Cinsellik" incelemesi de ufak açan yazılar arasında Derginin Yaz 2012 Temmuz sayısında festival başlamak üzereyken kaybettiğimiz,   »
04.07.2012
Sinema
Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Astana Aksiyon Filmleri Festivali Kazakistan'ın başkenti Astana'da başladı Kazakistan Barış ve Uyum Sarayı (Piramit) önüne serilen kırmızı halı üzerinde sanatçıların geçit töreni ile başlayan festivale, ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin gibi ülkelerden yüzlerc   »
04.07.2012
Müzik
İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın (İKSV) Çin Kültür Yılı özel etkinliği olan Shenzen Senfoni Orkestrası konseri, 6 Temmuz Cuma akşamı Aya İrini Müzesi'nde gerçekleştirilecek İKSV'den yapılan açıklamaya göre, Çin'in son günlerde dünyanın önemli müzik merkezlerinde adlarından s   »
04.07.2012
Tiyatro
Devlet tiyatrolarının özelleştirilmeyeceğini, özerkleştirileceğini söyleyen Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, sahne kapatılmasına da karşı çıktı. Günay, "Van, Erzurum ve Diyarbakır’daki sahnemi kapatamam. Derdim yeni sahne açmak" dedi NTV'nin canlı yayınında soruları yanıtlayan Kültür ve Turizm Ba   »
04.07.2012
Sinema
Telif Haklarının hayata geçirilmesi için düzenlenen çalıştayda, Türkiye'nin, Avrupa'da en çok sinema bileti satan 6. ülke olduğu belirtildi. Görsel-İşitsel Sektörde Telif Haklarının Hayata Geçirilmesi Destek Projesi'nin sonuç çalıştayı, İstanbul Modern'de yapıldı. Çalışta   »
03.07.2012
Müzik
19. İstanbul Caz Festivali, İKSV'nin 40. yılında duayenleri ağırlıyor...Jamaika'nın reggae ustalarının performans sergileyeceği etkinliğin bonusu ise cazın dev ismi Marcus Miller'ın '5 ustalı' dünya prömiyeri İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, bu yıl 19'uncusu düzenlenen 'İstanbul Caz Festivali' bu akşa   »
03.07.2012
Tiyatro
Eskişehir'de Espark Alışveriş Merkezi'nin tiyatro sahnesinde, Tepebaşı Belediyesi 23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi ve Oyuncak Kumpanya Ekibi " Oyuncak Evi" isimli tiyatro oyununu sergilediler. Eskişehir'de Espark Alışveriş Merkezi'nin tiyatro sahnesinde, Tepebaşı Belediyesi 23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür M   »
03.07.2012
Diğer
Gelenekselleşme hedefindeki Festival d'Anatolie, bu yıl 28-29-30 Eylül tarihlerinde ilk kez gerçekleştirilecek..İşte Fransa'da Türk rüzgarı estirecek festivalden ayrıntılar: 02 Temmuz 2012 Pazartesi - Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'in (UETD Fransa) bir organizasyonu olan Festival d'Anatolie; Marketing Saint Martin şirketini   »
03.07.2012
Müzik
‘51. Uluslararası Bursa Festivali’nin konuğu olan dünyaca ünlü İspanyol sanatçı Monica Molina, Bursa’ya özel repertuarıyla muhteşem bir konsere imzasını attı. İspanyol sanatçı Monica Molina, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle bir araya gelerek en güzel şarkılarıyla gönül   »
03.07.2012
Edebiyat
  Yaz Sezonu Boyunca Sürecek Olan Kitap Etkinliğimiz Başlamıştır ! Almak İsteyip de Ertelediğiniz Kitaplar mı var ? Pan Yayıncılık ve Çınar Yayıncılık ile Birlikte Bünyemizde Hazırladığımız Sahaf Bölümümüz Açıldı ! ArkeoPera Kitabevi Yeni Çarşı Cd.Petek Han,16 /A Galatasaray/Beyoğlu 0212-249-92-26 www.   »
01.07.2012
Müzik
Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle yapılan 'Erzurumlu Emrah Edebiyat Müze Kütüphanesi' açıldı. Yakutiye ilçesi Yoncalık semtindeki tarihi hamam, edebiyat müze kütüphanesine dönüştürüldü. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nce yaptırılan kütüpha   »
01.07.2012
Müzik
Parkorman 04.07.2012 11:00 Dünyanın birçok ünlü grubunu rock müzikseverleri ile buluşturacak “Tuborg GoldFest”le İstanbul müziğe doyacak. Temmuz ayında İstanbul Parkorman’da gerçekleşecek festivalde, dünyaca ünlü grup ve sanatçılar sahne alacak. Parkorman, yenilenen çehresiyle &   »