english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
08.07.2012
Opera
Festivalin Sanat Yönetmeni Yekta Kara, "İstanbul'da denizi hiç görmemiş insanlar olduğu gibi, hiç opera izlememiş insanlar da var. Biz bu eksikliği ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" diyor ve soruyor: 400 yıllık bir sanat dalı, halktan destek almadan nasıl var olabilir ki?... Bu yıl üçüncüsü düzenlenen U   »
08.07.2012
Diğer
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Kalesi'nin altında büyük bir yeraltı şehri tespit ettiklerini belirterek, ''Burası, Türkiye'nin dünyaya sunacağı önemli ören yerlerinden ve yeraltı şehirlerinden biri olacak'' dedi Türkiye'nin peribacaları ve yeraltı şehirleri ile ünlü önemli   »
08.07.2012
Müzik
Belçikalı genç müzisyen Selah Sue, öğrenim gördüğü psikolojiyi bırakıp müziği ile insanların ruhlarına hitap ediyor. Reggae, soul ve hip-hop'la şifa dağıtıyor. Şu an Amy Winehouse'ın mirasçısı. 'Fyah Fyah', 'Crazy Vibes' gibi şarkıları gençlerin marşı haline geldi. Müziğinde kitaplardan &o   »
08.07.2012
Sinema
Avrupa'nın en önemli film festivallerinden 18. Saraybosna Film Festivali, başladı -Festival kapsamında 57 ülkeden 210 film beyaz perdeyle buluşacak Avrupa'nın en önemli film festivallerinden biri olarak gösterilen 18. Saraybosna Film Festivali, Boşnak yönetmen Aida Begiç'in ''Çocuklar'' filminin göst   »
07.07.2012
Diğer
81. kez kapılarını açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı'nın bu seneki onur konuğu şehri açıklandı. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda, 2005 yılında başlayan ‘Onur Konuğu İl’ uygulaması bu yıl Hatay ile sürüyor. Hatay, 81. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda, sanayi ve ticaretinin yanı sıra tarihi, kültürü, mutfağı ve e   »
05.07.2012
Müzik
Küçükçekmece Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Uluslararası Göl Festivali” 7. sine hazırlanıyor.  Küçükçekmece Göl Kenarı’nda gerçekleştirilecek ve 7 Temmuz Cumartesi günü start alacak olan “7. Uluslararası Göl Festivali” yine   »
05.07.2012
Diğer
YDÜ Süper Bilgisayarlarının da Katkı Koyduğu Büyük Patlama Deneyi'nde Tanrı Parçacığı Keşfedildi. İşte Cenevre Cern Laboratuvarlarından ve YDÜ'den yapılan müthiş açıklamalar 04 Temmuz 2012 Çarşamba - İsviçre'nin Cenevre şehrinde bulunan CERN Laboratuvarları, Higgs bozonu olabilecek bir atom altı par&cc   »
04.07.2012
Diğer
Türk mizahının piri olarak kabul edilen Nasreddin Hoca’nın anısına 5-10 Temmuz tarihleri arasında Akşehir Belediyesi ile Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen 53. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri’nde; Karikatürcüler Derneği yönetim kurulu ve üyeleri,  karikatür etkinlikleriyle   »
04.07.2012
Sinema
Artistik direktörlüğünü Hüseyin Karabey'in yaptığı "Unutma Beni İstanbul" filmi, "18. Uluslararası Rabat Film Festivali"nde, "En İyi Film Ödülü" aldı. Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği Başkanı Mehmet Güleryüz tarafından yapılan açıklamaya göre, 22-30 Haziran   »
04.07.2012
Diğer
Mimesis'in müstehcen ilan edilmesinden bir süre önce İstanbul'da bir sahnede 'kürtaj' esprisi sansüre uğradı Tiyatro çeviri-araştırma dergisi Mimesis’in 19’uncu sayısının, Elazığ İl Halk Kütüphanesi (ve sonradan kararı destekleyen ELOYDER çatısı altında buluşan Elazığlı öğretmenlerce de) &l   »
04.07.2012
Sinema
Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal, ölümünün 12. yıl dönümünde mezarı başında gözyaşlarıyla anıldı. Kemal Sunal için Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi. Törene Sunal'ın eşi Gül Sunal, oğlu Ali Sunal, kızı Ezo Sunal ile Göksel Kortay'ın da arala   »
04.07.2012
Edebiyat
17- 25 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 31. Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nın bu yılki onur konuğu Hollanda olacak. Hollanda'dan fuara 15 yayınevi katılacak ve TÜYAP önemli yazarları ağırlayacak. Kader Abdullah, Prof. Dr. Erik-Jan Zürcher gelmesi olası yazarlar arasında. Ayrıca, çocuk ve gençlik edebiyatı alanında   »
04.07.2012
Diğer
Arjantinli yayınevi Eterna Cadencia, Latin yazarların antolojisini yayınladı. Ancak bu kitap benzerlerinden biraz farklı. Kitap 2 ay içinde okunmazsa içerisindeki yazılar siliniyor Özel bir mürekkep kullanılarak basılan kitabın yazıları güneş ve hava ile temas ettiğinde silinmeye başlıyor. İki ay içerisinde kitap tamamen boş sayfalarda   »
04.07.2012
Sinema
'Umut Limanı', 'Oslo, 31 Ağustos’, 'Nefes’, 'Michael'... Altyazı’nın yaz sayısında sinemalarda göremeyeceğiniz filmler dosyası yer alıyor Altyazı Aylık Sinema Dergisi, geçtiğimiz iki yılın ardından bu yaz da, son dönemin en gözde festival filmlerini ve kıyıda köşede kalmış cevherlerini bir araya getiriy   »
04.07.2012
Müzik
José Carreras D-Marin Klasik Müzik Festivali açılış konseri için Bodrum’a geliyor. Fazıl Say ise Mezopotamya Senfonisi’nin Bodrum prömiyeriyle D-Marin’de olacak Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu’nun üstlendiği ve bu yıl Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın En İyi Klasik M&   »