english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
09.07.2012
Tiyatro
Çıplak Ayaklar Kumpanyası’nın Türkiye ve yurt dışında pek çok kez sahnelenmiş gösterisi “Sen Balık Değilsin Ki”, 20-22 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır Sanat Merkezi organizasyonuyla ilk kez Diyarbakır ve Batman’da izleyiciyle buluştu. Hrant Dink’in ardından Mihran Tomasyan’ın büyük ölç   »
09.07.2012
Müzik
İlk kez 2010 yılında oluşturulan Türkiye Ermenistan Gençlik Senfoni Orkestrası, ikinci kez bir araya geliyor. Şef Cem Mansur’un yönetimindeki Orkestra, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi'ndeki kampın ardından, 1 Ağustos günü Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi'nde ilk konserini verecek. Daha sonr   »
08.07.2012
Edebiyat
Ayraç 33: Bir yaşam biçimi olarak “Sanat” Bir yaşam biçimi olarak “Sanat” Şehir Tiyatroları Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle Şehir Tiyatroları’nın belediye bürokratlarına teslim edilme süreci, geçtiğimiz aylarda sanat tartışmalarını alevlendirmişti. Sanatçılar ve yazarlar değişikliğ   »
08.07.2012
Müzik
Bu sayıdaki CD vitrininde: Önder Focan & Meltem Ege Group (Songbook), Mehmet İkiz (Checking In), Uraz Kıvaner (Pieces), Murat Verdi (Shuara), Evrim Demirel (Ada), Taner Akyol (Güneşe Raks), Maria Farantouri (Sings Taner Akyol), Esperanza Spalding (Radio Music Society), Tord Gustavsen Quartet (The Well), Andy Sheppard (Trio Libero), Tim Berne (Snakeoil), Ibr   »
08.07.2012
Tiyatro
Tiyatro oyunu yazarı Güngör Dilmen, 82 yaşında hayatını kaybetti. Özel bir hastanede bir süredir yoğun bakım servisinde tedavi altında tutulan ünlü oyun yazarı Güngör Dilmen, yapılan müdahalelere rağmen vefat etti. Dilmen'in cenazesinin 10 Temmuz Salı günü, ailesi tarafından daha sonra belirlenecek programla   »
08.07.2012
Müzik
Dünyanın en eski klasik müzik topluluğu, 26’ncı İzmir Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 10 Temmuz Salı akşamı Efes Antik Kenti’nde müzik tutkunlarıyla buluşacak. Müzisyenlerle bin 600 seyircinin birlikte seyahat ettikleri bu organizasyon Türkiye’de bir ilk olacak DÜNYANIN en eski klasik müzik toplulukların   »
08.07.2012
Tiyatro
Avignon: Fransa’nın Provence-Alpes-Côte d’Azur bölgesinde Vaucluse departmaninda, Rhône Nehri’nin kıyısında bulunan şehir Dünyanın en saygın ve büyük tiyatro festivallerinden 7-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecekAvignon Tiyatro Festivali 66. yaşında şenliğin kurucusu tiyatro yönetmen ve oyuncusu Jean Vi   »
08.07.2012
Diğer
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 26.’sı düzenlenen ‘Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda, coşkulu bir törenle başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonunda, ‘51.   »
08.07.2012
Müzik
996 yılında kurulan İngiliz topluluk Kaiser Chiefs bugüne kadar 4 stüdyo albümü (2005’te Employment , 2007’de Yours Truly, Angry Mob, 2008’de Off with Their Heads, 2011 ve 2012’de The Future Is Medieval & Start The Revolution Without) yayınladı 2005 tarihli “Employment” albümü dünya çapında   »
08.07.2012
Müzik
16. Mağusa Kültür Sanat etkinlikleri çerçevesinde dün akşam antik kent piyano sesine doydu.  Etkinliğin dün akşamki konuğu Aziza Mustafa Zadeh idi 19 Aralık 1969 tarihinde ' Bakü şehrinde doğan Aziza, Genellikle "Aziza" ismi ile anılır. Eserlerini çoğunlukla fusion ve caz alanlarında yaratmıştır, bazı e   »
08.07.2012
Müzik
'Bin Yılın Mirası' adı altında hazırlanan ve ilki 25 Haziran'da Turgutlu Amfi Tiyatro'da verilen müzik etkinliğinin ikinci ayağı, Bodrum'da gerçekleştirilecek. Konserde üç kişilik semazen topluluğu, altı kişilik halk oyunları topluluğu ve 20 kişilik saz heyetiyle toplam 110 kişilik bir kadro görev alacak. Türk musiki   »
08.07.2012
Diğer
Twitter, Türkiye'de kullanıcılar hakkında bilgi ve bir tweetin yayından kaldırılması için devlet tarafından yapılan tüm talepleri reddetti Google ’dan sonra Twitter da kullanıcı bilgilerini elde etmek ya da hesapların kapatılması için taleplerde bulunan ülkelerin hangileri olduklarını açıklayan son internet şirketi oldu.   »
08.07.2012
Sinema
62. Berlin Film Festivali’nden 2 ödülle dönen, Emin Alper’in filmi Tepenin Ardı Taypey Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazandı Film, festival yolculuğuna Uzak Doğu'dan sonra Paris Film Festivali, Saraybosna Film Festivali, Palic Film Festivali, Erivan Film Festivali ve Yeni Delhi'de dü   »
08.07.2012
Sinema
Zonguldak'ta, genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun yaşam hikayelerinin anlatıldığı Yılmaz Erdoğan'ın yeni filmi “Kelebeğin Rüyası”nın çekimleri devam ediyor. Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği filmin kentte bir süre önce başlayan çekimleri farklı mekanlar   »
08.07.2012
Müzik
Türkçe albüm çıkaran Sibiryalı Shkalkova Türkiye adına Eurovision'a katılmak istiyor. Rusya'nın Sibirya Bölgesi'nden gelerek önce Antalya'ya, ardından İstanbul'a yerleşen 20 yaşındaki Darya Shkalkova, 4 yıl önce katıldığı 6'ncı Türkçe Olimpiyatları'nda altın madalya kazandı. Akdeniz Ü   »