english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
09.07.2012
Diğer
Harfhane yeni, bağımsız ve küçük bir yayınevi. Yeni denince bakış açısındaki yenilik, bağımsız denince sistemin şekillendirdiği yayıncılık anlayışına alternatif yaratma çabası, küçük denince ise harflere ve yazıya yaklaşımını büyüklüğü göze çarpıyor aslında. Harfhane'nin hikayesini Gül&c   »
09.07.2012
Müzik
Dokuz Türk’ün öldürüldüğü Mavi Marmara saldırısı sürecinde, Türkiye’de verdikleri konserle gönüllerini fetheden İsrail’li dünyaca ünlü rock-heavy grubu Orphaned Land, Türk vatandaşlığına geçme kararı aldı. İsrail ile Türkiye arasındaki gerginliğin uç noktalara   »
09.07.2012
Müzik
21 Temmuz Cumartesi akşamı saat 21.00'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda Grup Yorum rüzgarı esecek "Umudun Türkülerini Söylemeye Devam Ediyoruz" isimli konserde Grup Yorum'la birlikte konuk sanatçılar yer alacak. İstanbul'da 2010 yılında İnönü Stadı'nda 55 bin kişiyle 25.yılını kut   »
09.07.2012
Edebiyat
'Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum'daki kayıtlarda Özdemir Asaf’ın kendi sesinden şiirleri ve İstanbul Radyosu’nda yapılan röportajı bulunuyor Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum kitabı ve bu kitapla birlikte verilen CD, Özdemir Asaf’ın kızı Seda Arun&r   »
09.07.2012
Diğer
30 Haziran Cumartesi gecesi Muammer Karaca Tiyatro Salonu'nda gerçekleşen İstanbul Performans Dans Atölyesi 9. yıl kutlama etkinliğinde, atölyenin 150 öğrencisi 20 farklı dans koreografisi ile seyircilere birbirinden güzel gösteriler sundu 9. yıl kutlama gecesinde Salsa-Bachata-Sirtaki-Türk Halk Dansları-Arjantin Tango ve Hip Hop   »
09.07.2012
Diğer
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından açılan ücretsiz yaz kurslarının birinci kur dersleri başladı. 24 ayrı branşta sanat eğitimi verilen kurslara çocukların yanı sıra yetişkinler de büyük ilgi gösteriyor. Kurslar aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nın 1-2 Eylül tarihleri arasın   »
09.07.2012
Sinema
Antalya Büyükşehir Belediyesi & Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından gerçekleştirilecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenecek 4. Halkın Portakalı Film Atölyesi’ne başvurular başladı.  Bu yılın Halkın Portakalı’na son başvuru tarihi 25 Temmuz 2012 Çarşamba olarak bel   »
09.07.2012
Diğer
ABD'nin bazı eyaletlerindeki birçok kamu binasında 'parfüm yasağı' uygulaması başladı Yaklaşık 50 milyon kişinin alerjik rahatsızlıklara sahip olduğu ABD ’de, koku nedeniyle açılan tazminat davalarının giderek artmasıyla birçok işyeri parfüm konusunda düzenlemeye gitti. ABD Nüfus İdaresi, ABD Sağlık ve İnsan   »
09.07.2012
Müzik
Dünyanın en iyi senfonik müzik topluluğu olarak tanınan Viyana Filarmoni, Türkiye'de, Efes Vakfı yararına 9 Temmuz'da İstanbul ve 10 Temmuz'da Efes Agora'da olmak üzere iki ayrı konser verecek Avrupa Turnesi’nde olan Viyana Filarmoni İstanbul, Efes, Atina ve Malta’da konserler verecek.   Viyana Filarmoni bugü   »
09.07.2012
Müzik
İzem Gürer 13 yaşında. Denizaltı İlköğretim Okulu'nda bu yıl sekizinci sınıfa başlayacak. Türkiye'yi tek başına temsil eden İzem geçtiğimiz hafta Priştine'de gerçekleşen 6.Uluslararası Bell Arte Piyano Yarışması'nda birinci oldu Meraklısı dışında pek bilinmiyor. Fakat beş yıldır Kosova Filarmoni Orkestrası öncülü   »
09.07.2012
Müzik
Dünya çapında yapılan 'Dünya Müziğinde Yaşayan Efsane ve Tarihi Kadın Şarkıcılar' listesinde, Türkiye'den Safiye Ayla ve Selda Bağcan da yer aldı The Times gazetesinde “Kadınlar neden dahi olamaz?” makalesine de konu olarak dünya çapında başlatılan bir araştırmayla kadınların hem dahi hem efsane olduklarını g   »
09.07.2012
Sinema
2008 Cannes Film Festivali'nde Üç Maymun filmiyle “En İyi Yönetmen Ödülü”ne layık görüldüğünde, ödülü “yalnız ve güzel ülkesine” ithaf ettiğini söyleyen yönetmen, senarist ve fotoğraf sanatçısı Nuri Bilge Ceylan, yeni ödüller için kolları   »
09.07.2012
Edebiyat
Alman edebiyatının en önemli yazarlarından kabul edilen Thomas Mann'ın, ölmeden önce yazdığı son öyküsü "Aldanan Kadın," Türkçe'de... Can Yayınları'ndan çıkan kitap gerçek bir olaya dayanıyor. Kitapta oğlunun genç öğretmenine tutkuyla bağlanan ve yitirmekte olduğunu hissettiği gen&   »
09.07.2012
Sinema
Oscar ödüllü İtalyan asıllı Amerikalı oyuncu Ernest Borgnine öldü. Borgnine'in uzun süredir sözcüsü olan Harry Flynn, Associated Press'e yaptığı açıklamada, 1955 yılında ''Marty'' filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülünü alan aktörün, 95 yaşında hayata ved   »
09.07.2012
Diğer
Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Memleket Havası etkinliğini aralıksız sürdürüyor. 07-08 Temmuz’da Malatya Park’ta Arguvan Havası esti. İlimizin kendine özgü kültürü olan ilçelerinden  birisi olan Arguvan iki gün boyunca her yönüyle tanıtımını yaptı. Arguvan İlçemiz, tü   »