english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
21.01.2013
Edebiyat
Çağdaş edebiyatın en önemli seslerinden Nobel ödüllü yazar Herta Müller’den sorularla dolu ve soru işaretlerinden yoksun bir roman: Tek Bacaklı Yolcu. Çağdaş edebiyatın en önemli kalemlerinden Nobel ödüllü Herta Müller’den, yazarın kendi hayatıyla da paralellikler taşıyan, bir geçit-roman:   »
21.01.2013
Diğer
Online kitap satış sitesi ilknokta.com , 5. Kış Kitap Günleri ile kitap fuarını okuyucunun ayağına getiriyor. Kitapseverlerin her dönem ilgi gösterdiği kitap fuarlarına ulaşamayanlar için alternatif bir kitap fuarı düzenleniyor. 21 Ocak – 21 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan 5. Kış Kitap Günleri, okuyucularına y&   »
21.01.2013
Bale
Yusuf Atlıhan Mersin Devlet Opera ve Balesi'nce Gaziantep'te "Zorba" isimli bale sahnelendi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Şehitkamil Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyun ilgi gördü. Gösterinin ardından sahneye çıkarak oyunculara çiçek veren Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, oyuncuları   »
17.01.2013
Diğer
Kapadokya ile ilgili o bölgede yapılan arazi sanatı sürecinden bir klip.   »
15.01.2013
Müzik
İstanbul'da ilki 2011 yılında düzenlenmiş olan "2.Sergey Rahmaninov Piyano Yarışması İstanbul 2013" 29 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Yarışmayı, Türkiye.Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı , Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu,Türk Rus Kültür Vakfı, Rahmaninov Kültür ve Sanat De   »
15.01.2013
Tiyatro
'Buradayız Ahparig' haftası kapsamında düzenlenen Mihran Tomasyan'ın solo gösterisi 'Sen Balık Değilsin ki', bu akşam Çukurcuma'da seyirciyle buluşacak. Çıplak Ayaklar Dans Kumpan-yası’ndan Mihran Tomasyan’ın solo gösterisi ‘Sen Balık Değilsin ki’ bu akşam, Hrant Dink ’in katledilmesinin a   »
15.01.2013
Diğer
Radikal, Erman Ata Uncu Hemen her biri pop yıldızı bilinirliğinde olan Tracey Emin, Chapman Kardeşler, Damien Hirst gibi isimlerin eskisi kadar fırtına koparamaması, 'genç Britanyalılar çağı'nın bitişi olarak yorumlanabilir mi? Çok değil dört beş sene önce üzerinde Damien Hirst imzası taşıyan bir eserin yüzde 30 değer   »
15.01.2013
Müzik
Radikal, Serhan Bali Gazetelerin yer vermemesi, müzikbilimcilerin eleştirmen kimliğiyle neden yeterince ortaya çık(a)madıklarının açıklaması olamaz. Radikal’in gündeme getirdiği sanat eleştirmenliği tartışmasını ilgiyle takip ediyorum. Bir süre önce, müzikbilimcilerin üretimsizliği temalı bir makale yazdığımda başta F   »
14.01.2013
Sinema
İstanbul Modern Sinema’da, Türkiye’nin güncel sinema kültüründe sanatsal kimliği ve özgün yaklaşımlarıyla öne çıkan yönetmenlerin konuk olacağı “Yönetmenlerle Buluşma” başlıklı yeni bir dizi başlıyor. Farklı kuşaklardan yönetmenlerin davet edileceği program, onların gözünden   »
14.01.2013
Müzik
Klarnet virtüözü Ecesu Sertesen, Dünya Klarnet Birliği VIP sanatçılar listesine kabul edildi. Klarnet sanatçısı Ecesu Sertesen, Dünya Klarnet Birliği (World Clarinet Alliance) VIP sanatçılar listesine alındı. Ecesu Sertesen, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. Klarnet eğitimine 1998 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar   »
14.01.2013
Diğer
Semtin dokusunu oluşturan sokaklar, sokaklara rengini veren binalar; konutlar, işyerleri ve orada yaşayan kadınlar, erkekler, çocuklar, gençler... binbir çeşit hayat iiptal ediliyor. Ayıp Şehir, bu imha sürecini tüm canlılığı, hiç de “estetik” olmaya yakıcı gerçekliği önümüze getiriyor. Yılların   »
14.01.2013
Diğer
Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Lâle kitabında sanat tarihçi, mimar ve yazar Gül İrepoğlu, lâlenin imparatorlukları etkileyen, sanata yön veren uzak ve yakın tarihini inceliyor. Türkler’in yeryüzünde izledikleri yoldaonlara yoldaşlık eden, Orta Asya’dan çıkarak Anadolu topraklarına yerleşen ve bu   »
14.01.2013
Sinema
Reha Erdem'in yeni filmi 'Jîn', Berlin Film Festivali'nin Generation bölümünde yarışacak. Türkiye sinemasının usta isimlerinden Reha Erdem'in yeni filmi 'Jîn'in Berlin Film Festivali'nin Generation bölümüne seçildiği açıklandı. Gençlere ve çocuklara yöneli   »
14.01.2013
Müzik
AA Dünyaca ünlü Montreux Caz Festivali'nin kurucusu Claude Nobs, 76 yaşında hayatını kaybetti. Montreux Caz Festivali'nin kurucusu Claude Nobs yaşama veda etti. Nobs'un, geçirdiği kayak kazası sonucu İsviçre'nin Lozan kentindeki bir hastaneye kaldırılıktan sonra hayatını kaybetti açıklandı. 24 Aralık'ta Mont   »
14.01.2013
Sinema
Aile Bakanı Şahin, demans hastalığı nedeniyle 2003 yılından beri tedavi gören büyük usta Münir Özkul'u evinde ziyaret etti. Aile Bakanı Fatma Şahin, usta tiyatro ve sinema sanatçısı Münir Özkul'u ziyaret etti. Twitter'dan ziyaretini yazan Şahin, Özkul'un hasta yatağındaki fotoğrafını da paylaştı. Şah   »