english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
12.07.2012
Diğer
Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Memleket Havası etkinliğini aralıksız sürdürüyor Arguvan Tanıtım Günleri’nin ardından 13-14-15 Temmuz’da Darende Tanıtım Günleri ile Darende’nin bütün özellikleri ve güzellikleri ziyaretçilerimizle buluşturulacak. Darende, Somuncu Baba Vakfı, Tiryandafil Ote   »
12.07.2012
Diğer
4 bin yıllık denizcilik tarihinde bir ilk: Deniz tutması yaşatmayan katamaranın deneme sürüşü Manavgat'ta yapıldı Denizde yol alırken sallanmayacak şekilde tasarlandı ve bu nedenle deniz tutması yaşatmıyor. Yapımı halen devam eden bu katamaranın deneme sürüşü başarıyla sonuçlandı. Antalya ’da Manavgat Çobanyıldızı Yat   »
12.07.2012
Müzik
Viyana Filarmoni Orkestrası, 26'ncı Uluslararası İzmir Festivali çerçevesinde Efes Antik Kenti'nde muhteşem bir konser verdi Klasik müziğin gelmiş geçmiş en tanınmış orkestralardan biri olan Viyana Filarmoni Orkestrası’nın Efes konserini, çağımızın en saygın şeflerinden Herbert Blomstedt yönetti. Orkestra Franz Schubert   »
12.07.2012
Müzik
Başlangıcından beri büyük ilgi gören ve Ramazan eğlencesi kültürüne yeni bir boyut katan "Ramazan'da Caz" bu yıl CNN TÜRK'ün medya sponsorluğunda, üçüncü kez müzikseverlerle buluşuyor "Ramazan'da Caz" , 19 Temmuz'da Ahmad Jamal konseriyle Santralistanbul'da başlıyor   »
12.07.2012
Tiyatro
Tiyatrocu Levent Üzümcü, son dönemde tiyatrocuların siyasetin içine çekilmesi konusunda "Bir anda halk düşmanı ilan edilmiş olmak tabi ki çok ağır bir travma oldu" dedi. Üzümcü Devlet Tiyatroları'nın kapatılmasına ilişkin olarak da "Tiyatrolarda ahbap çavuş ilişki olsaydı Refik Erduran &cc   »
12.07.2012
Sinema
Oyuncu Fadik Sevin Atasoy, World Consumer Academy tarafından ''Yılın En Kaliteli Oyuncusu'' ödülüne layık görüldü Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, bir süredir Amerika'da çalışmalarını sürdüren Atasoy'un World Consumer Academy tarafından düzenlenen Dünya Kalitesi Zirvesi&   »
12.07.2012
Tiyatro
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'de sanata değer ve imkan veren bir anlayış olduğunu iddia ederek, "Bizim geleneklerimiz, göreneklerimiz, edebimiz, ahlakımız var. Bunları da görmezden gelmeden sanat yapılmasını sağlamaya çalışıyoruz" diye konuştu Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,    »
12.07.2012
Müzik
İstanbul Caz Festivali, “Caz İçin Tuhaf Bir Yer” etkinliğine bu yıl SSM’de hayat veriyor. 14 Temmuz Cumartesi akşamı yenilikçi ve yaratıcı projeleri ile caz müziğine yeni ufuklar kazandıran dünyaca tanınmış gruplar arka arkaya sahne alacak. Festivali bu yıl ilk kez ağırlayan SSM, 20:00’de başlayacak konserden önce 1 saat s   »
11.07.2012
Diğer
Mardin’deki önemli tur duraklarından biri olan Süryani manastırı Mor Gabriel’in arazisi, resmi varlığını ortaya koyan belgelere rağmen Yargıtay kararıyla Hazine’ye devredilecek. Bu karara karşı imza kampanyası başlatıldı. Yargıtay, ‘Süryanilerin ikinci Kudüs’ü olarak nitelendirilen Mardin’deki Mor Gabriel Manas   »
11.07.2012
Diğer
Haber: Özlem Kapar / Turizmhabercisi Avrupa Komisyonu ve Europa Nostra tarafından her yıl düzenlenen Avrupa Birliği Kültürel Miras Ödülleri’nde bu yıl Jüri Özel Mansiyonu’nu almaya hak kazanan “İstanbul Kültür Mirası ve Kültür Ekonomisi Envanteri Projesi”, Beyoğlu’nda Atlas Pasajı&r   »
11.07.2012
Opera
8 Ağustos - BODRUM AŞKI Türk Devlet Opera ve Bale Toplulukları 11 Ağustos - GENÇ WERTHER İN ACILARI İstanbul Devlet Opera ve Balesi 14 Ağustos - ZORBA İzmir Devlet Opera ve Balesi 15 Ağustos - ZORBA İzmir Devlet Opera ve Balesi 18 Ağustos - HAREM Ankara Devlet Opera ve Balesi 21 Ağustos - KANLI DÜĞÜN Antonio Gades Flamenko Topluluğu 24 Ağust   »
10.07.2012
Edebiyat
Cevdet Kudret, Birinci Emperyalist Paylaşım Savaşı sırasında Musul’da ölen terlikçi Sadullah Efendi’nin oğludur. Annesi Hatice Hanım, Askeri Dikimevi’nde asker gömleği dikerek ailenin geçimini üstlenmiş çocuklarını okutmuştur. Cevdet Kudret’in öykülerini topladığı Sokak adlı öyküler içinde   »
10.07.2012
Diğer
İstanbul Modern Restoran, gezginlerin en çok tercih ettiği turizm sitelerinden TripAdvisor tarafından Gezginlerin Seçimi 2012 (Travellers' Choice 2012) Ödülü’ne layık görüldü ve İstanbul’un en sevilen 25 restoranı arasına girdi. Her yıl otel ve varış noktası kategorilerinde verilen ödüllere bu yıl restoran   »
10.07.2012
Sinema
Leicester Üniversitesi'nden 4 öğrencinin yaptığı araştırma, Batman'in pelerininin uçuşa elverişli olmadığını iddia etti İngiltere'deki Leicester Üniversitesi'nde 4 fizik öğrencisinin yaptığı araştırma, ''Batman Başlıyor'' filminde Batman'in kullandığı pelerinin, filmin kahramanının ''Yere çakıl   »
10.07.2012
Edebiyat
Yazar Elif Şafak'a Fransa'dan, 'fikir özgürlüğü hizmetindeki entelektüel çalışması, kültürlerarası diyaloğa ve insan haklarına yaptığı katkılardan dolayı' ödül geldi Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Laurent Bili, yazar Elif Şafak'a 'Sanat ve Edebiyat Şövalyesi Nişanı' s   »