english
BLOG Bölümü
Bu bölümde plâstik sanatlar dışında Sinema, Tiyatro, Bale, Müzik, Edebiyat gibi diğer alanlarla ilgili bilgi, haber, etkinlik ve daha pek çok konuya erişe- bilirsiniz. Bu bölümü, tüm sanat alanlarıyla ilgili görüş ve yazılarınızı paylaşabileceğiniz bir yer olarak tasarladık. Sizlerle zenginleşecek dopdolu bir yer.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
Tamsanat ekibi
Son Yorumlar
Toprak
Haaahhha, süper bi habermiş (:...
16.07.2012
Diğer
Halim Utlu                  Ankara-Fransa Milli Günü, havai fişek gösterileri ile Büyükelçilikte verilen bir resepsiyonla kutlandı.Fransa Büyükelçisi Laurent Bili bir jest yaparak,büyükelçilik binasını kırmızı beyaz lazer ışıkl   »
16.07.2012
Müzik
Geleneksel ve caz müziği kemancısı Nedim Nalbantoğlu ödülünü Bulgaristan’ın Svilengrad şehrinde aldı. 1966 yılında Kırklareli’de dünyaya gelen Nedim Nalbantoğlu, ilk müzik derslerini 5 yaşında babası Avni Nalbantoğlu’ndan aldı. 8 yaşında kemanla tanışan Nalbantoğlu, 12 yaşında Mimar Sinan Devlet Konservatuarı’na   »
16.07.2012
Müzik
Haber: Suzan Demir / EVRENSEL “Ben ilk fiziki albümümü 35 yaşımda elime alabildim, oysa 19 yıldır şarkı söylüyorum. Kimse video kliplerimi izlemese de , konserlerde görmese de ben şarkılarımı söylüyorum.” Bu sözlerin sahibi Meli, belki kendisinin de dediği gibi birçok kişinin adını sanını duymadığı, vide   »
16.07.2012
Edebiyat
Hece dergisi, 24. özel sayısını yayımladı. Derginin son sayısı, haziran, temmuz, ağustos olmak üzere üç aylık yayımlandı. Geçtiğimiz ocak ayında, Kemal Tahir özel sayısı çıkaran Hece, bu kez sayfalarını medeniyet konusuna ayırdı "Medeniyet Mirası İçin" adlı sunuş ve Hasan Aycın'ın çizgisiyle başlayan 62   »
16.07.2012
Sinema
Avrupa'nın önemli film festivallerinden biri olarak gösterilen, 52 ülkeden 210 filmi yaklaşık 100 bin izleyiciyle buluşturan 18. Saraybosna Film Festivali, önceki akşam sona erdi 'Uzun Metrajlı Film' dalında En İyi Film olarak seçilen Romanyalı yönetmen Radu Jude'nin 'Ailemizdeki Herkes' filmi, 25 bin Euroluk ö   »
15.07.2012
Tiyatro
"Hayatın yol ayrımına gelmiş bir Adam ın köprü altına gelmesiyle başlıyor. Kendisiyle ve hayatla yaptığı hesaplaşmanın son durağında yeni insanlarla karşılaşan bu adamın Kısa sürede olsa kader birliği yaptığı üçlünün karşısında, tüm sahteliği ve riyakarlığıyla başka kişiler yer alıyor. Oyunda hayata ve topluma dair birçok   »
15.07.2012
Diğer
Kanada’da, Montrealin kuzeyindeki güzel Laurentian dağlarında bulunan Heliofant, deneysel ve ilgi çekici içerikler yaratan  yeni kurulmuş bağımsız bir bilgisayar animasyon stüdyosu. Dans, müzik, bilgisayar animasyonu ve görsel sanatlar gibi farklı alanlardan sanatçıların bir araya getiriyor. Şirket, birçok manevi ve   »
15.07.2012
Diğer
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) bünyesinde “Şimdi Dans Zamanı” sloganı ile eğitime başlayan Sahne Sanatları Yüksekokulu dans bölümü için öğrenci adaylarının başvurularının devam ettiği açıklandı. GAÜ’den konuyla ilgili yapılan açıklamada Sahne Sanatları akademik birimlerinin YÖK ve   »
15.07.2012
Diğer
One love'dan sevgilerle: Taraflar sanırım şunlar bunlar değil, 'az şarkı bilenler'le 'çok şarkı bilenler'... Biz halbuki, bence, buraları çok severiz. O yüzden mesela, festivalin ana sponsorunu, dünyanın en güzel yeşiliyle mavisinin sarıldığı memlekete termik santral kuruyor diye, zaten protesto ederiz. Hatta bir başkasını   »
15.07.2012
Diğer
Aydın kavramı raf ömrünü tamamladı. Günümüzde entelektüelin yeri filin sırtında sivrisinek olmaktan öte değil Tarihimiz boyunca, okuma bilenler azdı. Okuma, hem de yazma bilmek, elit azınlığın tekelinde, ayrıcalık. Bu ayrıcalıklı kişiler, Doğu ve Batı toplumlarında üst tabakanın insanlarıydı. İtalyan Marksist Gramsci&rsquo   »
15.07.2012
Sinema
Bu hafta, “ATM”, “Vahşiler”, “Tımarhane”, Yaşam Savaşı”, “Cinnet Gecesi”, “Olmak İstediğim Yer”, “Bir Mafya Hikayesi” adlı dram, gerilim ve korku türündeki 7 film vizyona girecek.   »
15.07.2012
ŞİİR YARIŞMASI ŞARTLARI: 1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde (siteler dahil) yayımlanmamış en fazla iki şiir ile katılınabilir. (Serbest ve hece ayrımı yoktur.) 2- Şiirler, 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar ya da daktilo ile yazılacak; beş nüsha çoğaltılıp, posta ile PK: 66 Alan   »
14.07.2012
Diğer
FUJIFILM Dış Ticaret A.Ş. dijital kamera, fotoğraf kâğıdı, görüntüleme ürünleri, medikal ürünler ve grafik ürünleri dağıtımcısı Filmat Dış Ticaret A.Ş.’ni satın alarak FUJIFILM Türkiye’yi kuruyor. Türkiye’deki pazar ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerin ve çözü   »
14.07.2012
Tiyatro
Filistin'deki Özgürlük Tiyatrosu'nun yöneticileri İsrail hapishanelerinde... Batı Şeria’daki Özgürlük Tiyatrosu’nun kurucularından Zakaria Zubeidi ve sanat yönetmeni Nabil al Raee hapishanede açlık grevinde. 1967’deki Altı Gün Savaşı’ndan bu yana İsrail işgali altında olan Cenin kasab   »
14.07.2012
Sinema
Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali 15. kez ''Sistem Hatası'' ana temasıyla sanatseverlerin karşısına çıkacak Festival Komite Başkanı Mustafa Ünlü, festivalin, 15 yıldır, Belgesel Sinemacılar Birliği tarafından düzenlendiğini söyledi. Ünlü, festival kapsamında dünyanın birçok köşesinde &ccedi   »